O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Masaż

masaze.blog

Rzymskiego znajduje się notatka, że Juliusz Cezar, cierpiący na rwę kulszową, leczony był masażem z zastosowaniem głaskania, szczypania i ugniatania. Stąd wniosek, że tak Grecy, jak i Rzymianie rozumieli wartość masażu i stosowali go jako zabieg leczniczy, sportowy i kosmetyczny.

W niektórych krajach słowiańskich, a wiemy na pewno, że w Polsce do połowy XIV wieku, istniały nawet łaźnie parowe, w których po kąpielach ludzie poddawani byli klepaniu rózgami w celu poprawy ukrwienia tkanek.
Średniowiecze było okresem zahamowania rozwoju nauki i lecznictwa. Należy przypuszczać, że w okresie tym masaż był również zaniedbany.
O masażu w całym tego słowa rozumieniu można mówić dopiero w XVI w. Został on wskrzeszony we Francji przez znakomitego chirurga i lekarza Ambrożego Pare (1517-1590). Jest on również twórcą masażu metodą uciskową. Pare zaobserwował, że głaskanie obolałych po operacji miejsc przynosi nie tylko ulgę w cierpieniu, ale również wywołuje zmiany w skórze, a nacieranie wywiera wpływ na mięśnie. Po raz pierwszy w dziejach medycyny lekarz ten zapisał swą obserwację i zaczął stosować masaż jako oficjalną, lekarską metodę leczenia. Dlatego w historii medycyny mówi się o.

warsztaty bębniarskie

na wielkim bębnie(160cm średnicy membrany), tańce plemienne, zaśpiewy rytualne . Do dyspozycji- kolekcja 180 bębnów afrykańskich.

warsztaty bębniarskie są uważane za najstarszą międzyludzką integrację świata.

Muzyka etno towarzysząca całym warsztatom bębniarskim posiada właściwości muzykoterapeutyczne. Sceną finału etno warsztatów bębniarskich może być sala konferencyjna lub plener

Kontakt: http://warsztatybebniarskie.com

Warsztaty bębniarskie - wyzwalanie radości przez drumming- wspólne granie na bębnach.

Rytualne rytmy na oryginalnych afrykańskich instrumentach, zjawisko integrującego transu, zabawy i konkursy na bębnach oraz wokół bębnów, rozmowy z afrykańskimi bębnami gadającymi, masaż na wielkim bębnie(160cm średnicy membrany),

Salon Masażu NEFRYT

I wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu.

Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi." - mówi Anna Andrzejewska z Instytutu Urody New Look.

Masaż bańką chińską trwa ok. 30-40 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Przed masażem proponujemy wykonanie peelingu ciała. Wyjątkowy peeling arbuzowy zawierający naturalny ekstrakt z arbuza i olej awokado, posiada doskonałe właściwości regenerujące i zmiękczające, wygładzi Twoją skórę, odżywi ją i nawilży, wymodeluje sylwetkę. Efekty zobaczysz już po pierwszym zabiegu.

Technorati Tagi: Salon Masażu Nefryt,masaże Morąg,masaż bańką chińską,bańka chińska,cellulit

Profesjonalny masaż w Twoim domu

    Np: likwidacja przykurczów i bóli mięśniowych, czy rwy kulszowej. Metodą tą leczy się przede wszystkim stany chorobowe przebiegające w sposób przewlekły oraz niektóre przebiegające w sposób podostry, ale te wymagają ścisłej współpracy z lekarzem i wcześniejszego zastosowania leczenia przygotowującego (głównie chodzi o zlikwidowanie istniejących już stanów zapalnych). Masaż wykonuje się seriami i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. Oczywiście nie będzie żadnym błędem zrobienie jednego zabiegu, ale nie może być wtedy mowy o jakimś leczeniu. Podstawową serią jest dziesięć masaży, najlepiej wykonywanych codziennie lub co dwa-trzy dni. Ale wszystko jest kwestią tego, jak bardzo zaawansowane są stany chorobowe. Jest to sprawa bardzo indywidualna, do ustalenia z masażystą, w czasie wywiadu z pacjentem przed rozpoczęciem kuracji masażami.

  • Masaż sportowy: Jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu na skutek aktywności fizycznej.Masaż występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do aktywności sportowej, wyróżniamy: 
  • m. przedstartowy

uroda,zdrowie,relaks,kuchnia,dieta,spa,masaż - Onet.pl Blog

Masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Mają one różną średnicę oraz długość, by lepiej dostosować się do danych partii ciała i wywierać odpowiedni nacisk, stymulować punkty refleksologiczne. W tym egzotycznym masażu wykorzystuje się techniki ugniatania, rolowania, przesuwania, które mają korzystny wpływ na krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie usprawnia drenaż oraz regenerację tkanek. Przydaje się w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Doskonale poprawia dotlenienie organizmu. Świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza pośladki, uda oraz talię. Masaż bambusowy jest również sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie. Ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają oraz niwelują napięcia mięśni. Dostarczą pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu. Bambus jest rośliną bogatą w krzem. To naturalny piezoelektryk. Dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzy się potencjał elektryczny. Osoby po takim masażu czują się wręcz naładowane energią i nabierają siły.

Sylwina (12:33)
Proszę o komentarz

tematyczny.blog

Pożądane są czarne lub ciemne paznokcie. Kończyny tylne zaś powinny być nieco dłuższe od przednich. W chodzie buldożek powinien być elegancki, swobodny i żywy, co również działa na korzyść.

Sierść musi być krótka, gęsta i błyszcząca. Waga zaś według wzorca wahać się może między 8 a 14kg.

Tagi: pies, psy, buldożek francuski, buldog amerykański, buldog angielski, buldog francuski, buldog francuskie, buldogi francuskie, buldożek francuski hodowla, buldożki francuskie

skomentuj (0)

Terapia masażem 2010-06-25 11:39:37

Masaż jest znakomitym sposobem niwelowania zgubnego wpływu wysiłku dnia codziennego na Twój umysł i ciało. Stres skutkuje wieloma negatywnymi efektami, wśród których znajdują się bóle głowy, mięśni i złe samopoczucie. Dzięki zabiegom, Twoje mięśnie rozluźnią się, Twoja głowa, ukojona, przestanie boleć, złe samopoczucie zniknie. Poczujesz się znowu dobrze :) Jeśli chcesz, mogę wzbogacić zabieg o coś, co pozwoli Ci jeszcze bardziej się rozluźnić, pobudzić zmysły: zapraszam Cię do użycia olejków eterycznych - aromaterapię. Nie tylko podczas samego.

masaz-spa-konsulting - Onet.pl Blog

Wpływ też sam masaż pełen polotu, finezji, zrozumienia i szacunku do ciała.
To masażysta łączący kolejne techniki w sposób tak rytmiczny i nieprzerwany, że nie sposób ich od siebie odróżnić. To operowanie kocimi ruchami przeplatanymi głębokimi technikami poruszając się, wokół świątyni jakim jest stół do masażu, w niezauważalny dla osoby na nim sposób. To praca w rytm muzyki powodująca, że masaż staję się tańcem na ciele, sprawiając radość i likwidując pojęcie nudy i rutyniarstwa w pracy. Indywidualna odpowiedź na potrzeby danej osoby i chęć dawania najwięcej ile możemy dać w danej chwili czyni masażystę artystą, a masaż sztuką, w której tworzona jest odrębna historia, gdzie ręce masażysty są piórem, a ciało osoby masowanej pergaminem.
To właśnie jest relaks w tej koncepcji widzianej moimi oczami.
Terapia zawarta w masażu tego rodzaju to z kolei odpowiedź na coraz więcej problemów bólowych większości z nas, choroby cywilizacyjne, stres i nieumiejętność radzenia sobie z nim. To odpowiedź na badania, z których wynika, że ok. 80 % osób zmaga się z bólami dolnego odcinka kręgosłupa przynajmniej raz w życiu. To odpowiedź na moje obserwacje podczas pracy zawodowej, gdzie niemal każdy.

Masaż tajski

Ułańskie Kulinaria Oli

Tajlandia Tajlandia… Doznanie i wrażenie po masażu tajskim podobno zostaje przez długi czas (oczywiście nie mówię o masażu tym, o którym myślicie :)
Będąc masażystką już przeszło 5-6 lat przyznam się bez bicia, że masaż jako taki znużył mnie i zaczęłam poszukiwać nowych technik..

Modna nastolatka - Onet.pl Blog

Podchodzą z ochotą?” to eksplozja pomysłów, które pomogą skusić Wybranego Mężczyznę i obudzić swoją kobiecość.

Autorzy proponują cztery strategie kuszenia: hinduską pikanterię, japońską uległość, balijską radość i tajskie odprężenie. Każda nich to zbiór porad i pomysłów na to, jak skutecznie uwodzić, nie zapominając przy tym o sobie:

• Pójdź na masaż, poczuj, jak z Twojego ciała ulatuje napięcie, a potem wypróbuj techniki masażu na twoim mężczyźnie – Twój dotyk znaczy dla niego bardzo wiele (tajskie odprężenie),
• Zadbaj o swoje ciało – to twoja ważna broń w.