O czym chcesz poczytać na blogach?

Martha graham

O szkole tanca "SWING" i nie tylko :-) - Onet.pl Blog

Techniki. Krystalizował się w Ameryce w latach 1930-50, wykorzystując elementy folkloru murzyńskiego i indiańskiego. Czołowymi reprezentantami tańca współczesnego byli:

  • Isadora Duncan
  • Doris Humphrey
  • Charles Weidman
  • Martha Graham

Natomiast taniec nowoczesny jest tańcem typowo estradowym, nie nadającym się do teatru. Tańczony na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, dzieli się na style:

  • Hip-Hop
  • Electric Boogie
  • Break Dance

Tańce greckie, tańce w kregu, tańce bałkańskie


Colin Harrison

  • Taniec budzi nasze ciało oraz drzemiącą w nim moc i duszę.

Martha Graham

  • Każdy taniec jest odkryciem nas samych.

PSYCHOLOGIA BADANIA

Znacznie mniej prawdopodobne. Wynika z tego, że łatwo dostępne postawy będą lepszą podstawą przewidywania zachowań spontanicznych, ponieważ ludzie będą bardziej skłonni do myślenia o swojej postawie, kiedy są wzywani do działania. Russell Fazio, Martha Powell i Carol Williams (1989) zademonstrowali rolę dostępności w badaniu ludzkich postaw i zachowań wobec towarów konsumpcyjnych. Badani najpierw oceniali swoje postawy wobec kilku produktów, takich jak różne gatunki gumy do żucia i batonów..Siebie przedstawiliśmy szczegółowo w rozdziale 6. Obecnie przedmiotem naszego zainteresowania będą dowody — które krótko zaprezentujemy — wskazujące, że postawy oparte na zachowaniu są silniejsze i bardziej odporne na zmianę niż te, które ukształtowane zostały na mniej bezpośrednim doświadczaniu obiektu postawy. Jak mogę wiedzieć, co myślę, jeśli nie przyjrzę się temu, co mówię.— Graham Wallas The Art of Thought 

czytamksiazki

Tropy i ślady zwierząt Przewodnik - Romanowski Jerzy
Jakie ślady zostawiają po sobie zwierzęta, jak je odróżniać i co ciekawego można z nich wyczytać, gdzie szukać tropów, gdzie żerowisk, a gdzie innych śladów.

Hotel Paradise - Grimes Martha
Hotel Paradise to pierwsza w Polsce powieść Marthy Grimes, amerykańskiej autorki nastrojowych, oryginalnych kryminałów cieszących się międzynarodowym uznaniem. Jej książki od wielu lat zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów, doczekały się przekładów m.in. na francuski, niemiecki, grecki, włoski, niderlandzki, serbski. Emma Graham mieszka w hotelu Paradise w Spirit Lake, małym kurorcie, który dni świetności ma już za sobą. Ojciec Emmy nie żyje, matka, zajęta utrzymaniem hotelu, nie poświęca córce zbyt...

101 Opera Masterpieces Vol. 1