O czym chcesz poczytać na blogach?

Marszałek województwa

grenkazimierz - Onet.pl Blog

Uprzejmieinformuję, iż bilety na mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej UEFA EURO2012 będą dystrybuowane pomiędzy członków rodziny piłkarskiej na tereniewojewództwa podkarpackiego przez specjalnie powołaną  w tym celu komisję składającą się zprzedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Związku PiłkiNożnej, Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego oraz zasłużonychprzedstawicieli piłkarskiego środowiska na Podkarpaciu. (pisownia oryginalna)

Podpisał to kompromitujące go pismo Waldemar Baryło p.o. sekretarzageneralnego.

Trzeba mieć tupet, by w oficjalnym piśmie z liczbą dziennika,potwierdzić fakt złamania uchwały zarządu z dnia 24.

Baryłypisze o „powołanej w tym celu komisji”, to dlaczego nie podaje nazwisk.Odpowiem. Nie podaje, bo takiej komisji nie ma. Lato się pasł kłamstwem całąkadencję i czyni to nadal, a Baryło widocznie mu wtóruje. Skąd wiem, że nie matakiej komisji? Bo nikt z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej nie potwierdziłmi członkostwa w takowej. Zaprzeczył temu także marszałek województwa, chyba żei pan marszałek kłamał.

Jeżeli tak to zgodnie ze słowami w piśmie o rodziniepiłkarskiej zapytam pana marszałka, czy on Grzegorzowi Lacie ojcem, szwagremczy bratem? Jak by nie było, to dzisiaj bardzo niebezpieczna koligacja.

Mam nadzieję, że mądrość pana marszałka sprawi, że.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Życiorys

Magister socjologii UJ (1970); doktor nauk humanistycznych UJ (1975). Działalność naukowa Politechnika Śląska, Gliwice (1970 – 1975); Zakład Socjologii i Demografii w IŚ, Opole (1975-1981, 1997-1998). Dziennikarz free-lance w USA, dziennikarz i wicedyrektor RWE inc. w Monachium (1985-1994), w Warszawie (1994 – 1996). Pracownik Uniwersytetu Śląskiego (2000 – ).

Przewodniczący Zarządu Regionu i członek KK “Solidarności (1981-1983).

Marszałek Województwa Opolskiego (1998-2002).

14 V 1982, skazany przez Sąd Wojskowy we Wrocławiu na sesji wyjazdowej w Opolu na 10 miesięcy więzienia. Osadzony w KW MO i w AŚ w Opolu, zwolniony w I 1983.

1983-1985 na emigracji w USA. 1985-1994 dziennikarz Radia Wolna Europa w Monachium, 1986-1988 wicedyrektor. 1994-1997 dziennikarz Radio Free Europe Inc. Warszawa. 1998-2002 marszałek Województwa Opolskiego, od 2002 pracownik naukowy Instytutu Śląskiego w Opolu, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Opolskim.1998-2002 w RS AWS, od 2004 w PO, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Transportu i Turystyki. 

 

Blog Henryka Macieja Woźniaka - Onet.pl Blog

Inspiracją senatora było to, iż  Zbigniew Herbert jest najwybitniejszym literatem mającym bezpośrednie, zawodowe związki z naszym miastem.  Następnie senator zwrócił się do decydentów w tej sprawie tj. organów prowadzących Bibliotekę. Wiele miesięcy temu poparł tę inicjatywę Marszałek Województwa Lubuskiego p. Marcin Jabłoński. Z wielką życzliwością na prośbę senatora odpowiedziała   żona poety, p. Katarzyna Dzieduszycka-Herbert. Tylko dzięki temu  inicjatywa Henryka M. Woźniaka mogła zostać zwieńczona na dzisiejszym głosowaniu Rady Miasta.

tenerowicz.blog.onet.pl - Onet.pl Blog

Rygorach ustrojowych naszego kraju środki budżetowo- unijne nie są wyłączną własnością wojewodów, marszałków, ministrów, a nawet co może ich nieco przerazić, premiera Tuska. Należą do ogółu Polaków. Nawet tych głosujących i popierających  Prawo i Sprawiedliwość.

Co więcej, korzystając z okazji i w ślad za obydwoma, skądinąd niezwykle sympatycznymi politykami pragnę: wyrazić zniesmaczenie wypowiedziami marszałka i wojewody mojego województwa oraz ich udziałem w kampanii wyborczej po stronie PO

Z PSLem o wiejski elektorat, to kompletnie nie rozumiem z jakich powodów w absolutnej kontrze do polityków tej partii znajdują się na przykład młodzi działacze koalicyjnej Platformy Obywatelskiej. Dali tego mocne dowody podczas dzisiejszego wydania programu „Młodzież kontra”, kiedy to ustami jednego ze swych działaczy zasugerowali, że wschodząca gwiazda PSL-u, marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas może być jedynie figurantem na listach swojej partii, po wyborach zaś „odpuści” objęcie mandatu tym samym oszukując swoich wyborców. To również z ich strony padały też zarzuty o wykorzystywanie środków publicznych do promowania polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego w kampanii wyborczej.

VOTUM SEPARATUM - Onet.pl Blog

Przypadkiem jest niezwykle groźne, agresywne, szowinistyczne i separatystyczne ugrupowanie o nazwie Ruch Autonomii Śląska. W tegorocznych wyborach do sejmiku woj. śląskiego RAŚ otrzymał blisko 9 procent głosów ! Mało tego. Platforma Obywatelska i PSL zawarły z tym ekstremistycznym tworem koalicje. Na bazie tego porozumienia szef Ruchu Jerzy Gorzelik zasiądzie w zarządzie województwa i będzie odpowiadał za kulturę, edukację i współpracę międzynarodową. Tym samym wilk został wpuszczony do owczarni. Lokalni politykierzy z PO i PSL popełnili ten sam błąd co politycy Republiki Weimarskiej, którzy wpuścili na berlińskie salony NSDAP. Ruch Autonomii Śląska domaga się autonomii dla regionu Górnego Śląska, zmiany granic województwa (.Zostać zdelegalizowany jako organizacja zagrażająca integralności terytorialnej państwa polskiego !!! Drugim problemem wynikającym z buzkowo - kuleszowej reformy administracyjnej było wprowadzenie w nowych regionach dwuwładzy. Radykalnie zmniejszono uprawnienia wojewodów, przenosząc ich kompetencje do Urzędów Marszałkowskich. I tak w każdym regionie władzę dzierży marszałek województwa wybierany przez sejmik. Wojewoda jest li tylko reprezentantem rządu w terenie. W czasie tegorocznej powodzi widać było doskonale jak "funkcjonuje" taka dwuwładza. W mediach i na konferencjach prasowych obie strony prezentowały postawę znaną jako "spychologia" czyli mało eleganckie zrzucanie winy na innych. Trzecią kontrowersyjną kwestią było.