O czym chcesz poczytać na blogach?

Maroko

Dancing With Camels

Obszarami pustynnymi opady występują głównie w okresie jesienno-zimowym, do marca.

Wiosna w Maroku

Jest już wystarczająco ciepło, żeby wykąpać się w Morzu Śródziemnym czy na południowym wybrzeżu Atlantyku. A jednocześnie łatwo uniknąć upałów. To prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych pór roku w Maroku. Pod warunkiem, że nie leje deszcz. Wówczas zbocza gór zielenieją od młodych zbóż, a łąki zakwitają. Ale wybierając się w Atlas pamiętaj, że wysoko w górach wciąż jeszcze leży śnieg. Jeśli wybierzesz południową Saharę – przygotuj się na lato, a nie wiosnę!

Maroko latem

Latem deszcz nie pada przez co najmniej 3 miesiące (z wyjątkiem obszaru Atlasu). To nie najlepszy okres na odwiedzanie miast i wsi położonych w głębi lądu. Ci, co nie lubią się smażyć na słońcu, powinni wybrać wybrzeże i morską bryzę, ewentualnie Atlas. Tylko tam panują niższe temperatury. Latem temperatura na wybrzeżach wzrasta tylko do 22 °C. Nawet na południu są one zaledwie o jeden, dwa stopnie wyższe. W głębi kraju na równinach oraz terenach pustynnych i półpustynnych temperatury sięgają nawet 50 °C. Średnia temperatura dobowa dla terenów pustynnych to 29-34.

WYWIADY,NIE OD PARADY - Onet.pl Blog

Warto zajrzec
  • FSC na www.esc24.org
  • Łotewskie Preselekcje
  • Preselekcje Serbskie
  • Tureckie Preselekcje


01 lipca 2009
Masā’ ăl-khayr Al-Mamlakah al-Maghribiyyah

Oto wywiad jaki Łotwa przeprowadziła z menagerem Maroko:

Masā’ ăl-khayr !

 

Wyjazdy Incentive Maroko

Które zabiorą ich jeszcze dalej. Gdzie nie będzie słychać nic oprócz przesuwanego wiatrem piachu i mowy bębnów naszych berberyjskich przewodników.

Będą dni podczas których przejedziemy 500 km pędząc ile fabryka dała mocy, będą też takie gdzie każdy metr przejechanej drogi oznacza zwycięstwo nad lękiem wysokości. Uczestnicy muszą się przygotować na nie kończącą się przygodę, trudy podróży wynagradzane niesamowitymi widokami czekającymi za każdym zakrętem. Zapomnieć o turystycznych kurortach, hotelach z all inclusive i turystycznej,  masowej tandecie. Zobaczą prawdziwe Maroko, jego mieszkańców i sposób w jaki żyją.

Relacje i zdjęcia po powrocie

Tagi: MICEtime program wsparcia sprzedaży
13:58, micetime
Link Dodaj komentarz »
Wyprawa Maroko. Jabal Toubkal, Todra, Erg Chebbi, Mhamid, Marrakesz

Już 29 kwietnia rusza kolejna.

Mleczne Podróże

Mamy. Ciemno, na ulicy nie ma nikogo. Na szczęście naszym pociągiem przyjechała też marokanka mówiąca po angielsku. Okazało się, iż ma ona zarezerwowany jakiś hotel w pobliżu. Idziemy za nią. Jest hotel. Są wolne pokoje (w końcu to nie sezon). Znajdujemy 220Dh w portfelu i idziemy do pokoju. Szybki prysznic, toaleta na małysza (dziura w ziemi :D ) i kładziemy się spać – ten dzień był wyjątkowo długi…
Dziękujemy za nocleg i idziemy w stronę Medyny – raptem 300m dalej :)
O tym już w kolejnym wpisie…
A tak Stefcia cieszyła się z noclegu:

Stefcia zadowolona z pierwszego noclegu w Maroku...

Relację z Maroka możesz przeczytać też na blogu Stefci –> KLIK

Entry filed under: maroko, podróże. Tags: maroko, pociag, podróż.

egiptomaniaczka

Sobie patrzę na ten deszcz padający za oknem (od czasu do czasu całe szczęście) to ogrania mnie nostalgia i przygnębienie. A może powinnam to nazywać rozleniwieniem. W dzieciństwie deszcze generalnie oznaczał lenistwo. A teraz deszcz wpływa tylko na ograniczenie mojej aktywności, ale nie oznacza lenistwa (chyba że jest sobota lub niedziela).

Na dodatek Twóch moich znajomych wyjeżdża do Egiptu. Jeden jutro, a drugi pojutrze. Zazdroszczę im. Byłam tyle razy i pewnie jeszcze pojadę. Może tam nawet kiedyś zamieszkam (bardzo o to się staram), ale za każdym razem jak ktoś tam jedzie to czuję zazdrość. Sama jadę do Maroka, więc przecież powinnam raczej cieszyć się swoim wyjazdem, ale Egipt to Egipt. Przy wszystkich swoich wadach jednak jest niezwykły.

Czytałam o Fezie dzisiaj. Ciekawe miejsce. Jest tam podobno meczet El Karawijjin, który pomieści 20.000 osób, a poza tym obok jest uniwersytet, który jest bardzo szacowny i ustępuje tylko miejsca Al Azharowi w Kairze. Mam nadzieję, że uda mi się go zobaczyć, chociaż niestety do większości zabytków w Maroku nie wolno wchodzić innowiercom.

Do wyjazdu zostało 19 dni!

14:45,