O czym chcesz poczytać na blogach?

Mariner 10

Sinux!!! Nasza szkoła xD

7o 0'15"; okres obrotu dokoła osi 58,6462 dni, a oś obrotu tworzy z prostą prostopadłą do płaszczyzny orbity kąt ok. 2o. Małe oddalenie Merkurego od Słońca (maks. 28o) powoduje duże trudności w jego badaniu i ogranicza możliwości obserwacji do okresu zmierzchu lub świtu; cenne dane na temat Merkurego zostały uzyskane 1974 i 75 przez amer. sondę kosmiczną "Mariner 10" podczas jej trzech przelotów w pobliżu Merkurego (najmniejsza odległość od planety wynosiła 750 km); pow. Merkurego jest nierówna (albedo 0,08), usiana kraterami; atmosfera Merkurego jest bardzo rozrzedzona (ilość gazu przypadająca na jednostkę pow. Merkurego stanowi ok. 0,3% ilości gazu nad jednostką pow. Ziemi); temp. na pow. Merkuregp po stronie oświetlonej.

liberales uber alles

A gdy przychodzi na spotkanie promocyjne, ludzie maja do niego pretensje.


* nigirizushi (nigirisushi) to plastry ryby na ryzu. snobuje sie na specjaliste, ot co.
** moja krytyka kreacjonizmu brzmiala: "slowa 'kreacjonista' i 'debil' to synonimy". przykro mi, ze nie pamietam, co powiedzial Autor, ale moze powie to samo w czulym i le madame.

iron maiden - rime of the ancient mariner
2005-04-10 00:19:00 skomentuj (2)
nihongakka gasshuku
wyjazd sie udal.
2005-04-25 18:49:10 skomentuj (3)

obuszki w drodze

Mniej glowne uliczki, na ktorych sa knajpki dla lokalnej spolecznosci i tam sie udalismy. Uliczka sie nazywa Charles Binford i wieczorem jest zamykana, bo wszystkie knajpki wystawiaja na niej stoliki. Zjesc mozna albo la cena, czyli kolacje za ok. 4$, albo dania z karty, ale to juz drozej. Ja sie uraczylam przepyszna ryba z grila z ryzem i fasola, a Luka zjadl zupe sopa marinera z owocami morza. Generalnie dla tych co lubia ryby, owoce morza i inne takie, to raj jest tutaj.

15.06.2010

Na ten dzien mielismy wykupiona wycieczke (60$) na Floreane, najlatwiej dostepna wyspe dla tych, ktorzy nie maja wykupionego rejsu (dla zainteresowanych 8-dniowy rejs kosztuje tu na miejscu ok. 1000 $).

Wyruszylismy po 8, a jako ze wiemy juz jak trzesie na lodziach motorowch, usiedlismy z tylu, gdzie jest to najmniej odczuwalne. Niestety tym razem nie byl to dobry pomysl, bo woda chlapala okrutnie, tak ze po 2 godzinach podrozy bylismy kompletnie mokrzy, ale za to gotowi od razu do snurkowania :)

Peru - Onet.pl Blog

Nazwa tańca, którego liczne odmiany mają duże znaczenie obrzędowe i religijne. Są także wyrazem przynależności do określonej grupy społecznej. Na wybrzeżu muzyka ma odmienny charakter. Czerpie głównie z tradycji hiszpańskich i afrykańskich, a główne instrumenty to gitara i cajón, drewniane pudło do wybijania rytmu. Najpopularniejszym tańcem jest marinera, tańczona z chustami. W wielu miejscowościach wybrzeża corocznie odbywają się konkursy tradycyjnego tańca.

W Peru hucznie i kolorowo obchodzi się liczne w roku święta, w dużym stopniu związane z dominującą religią katolicką. W wielu z nich widoczne jest przemieszenie chrześcijaństwa z dawnymi wierzeniami i zwyczajami.
Z Inków z jeziora Titicaca.
s (18:25)
Jedna osóbka.
Peru
Stolica: Lima
Powierzchnia: 1285.2 tys. km2
Języki: hiszpański, keczua, ajmara
Waluta: 1 nuevo sol = 100 centimos
Ludność: 27.9 mln. mieszkańców

:: deceived mad pain ::

Niestety dla starych maturzystow przeznaczyli tylko 4 miejsca, wiec niesetety... HALO! 4 MIEJSCA????? toz to jakas kpina, ale sami sobie grabia przyjmujac na slepo nowych 86 i nic dziwnego ze tam wszystko upada. hrmpf...
a na uw do konca nie wiadomo, ale szanse na bezplatne sa cienkie :(
po pierwsze:
20 pierwszych miejsc zajmuja ludzie 86 ktorzy maja z polskiego po 100%.
i nawet (tutaj kolejny absurd) max punktoiw z rozmowy nic mi nie daje, bo... zwalilam polski ktory to CEW byl o niebo trudnijeszy od matury (niestety). ech... ale male pocieszenie, mieszcze sie na liscie na platne... nic nie pozostaje, jak sie jak najszybciej zaprzac do roboty najlepiej za granica i zarabiac na studia :(
a slyszalam kiedys gdzies taka bajeczke....Wraz z całym dworem oraz premierem przez oddział wojskowy dowodzony przez gen. Kassema i innych oficerów, co zakończyło się powstaniem Republiki Irackiej.

1961 - Yuri Gagarin, pierwszy człowie na Księżycu, odwiedził UK [pozwolili mu wyjechac... niesamowite ^^]

1964 - USA wysłało nastęne 600 oddziałów do Wietnamu.

1965 - Satelita Mariner 4, wystrzelony w 1964 r., stał się pierwszym, który przesłał fotografie z Marsa.

1967 - Surveyor 4 został wystrzelony na
Księżyc. Ekslopodował tuż przed lądowaniem. [nie ma co, szczęśliwy dzień ^^]

1967 - The Who rozpoczęło swoją pierwszą trasę po USA.

1976 - Jimmy Carter został nominowany kandydatem z.