O czym chcesz poczytać na blogach?

Marihuana

Marihuana - Onet.pl Blog

Muzyczny styl reggae i był przy tym gorliwym zwolennikiem legalizacji marihuany, ściśle związanym z ruchem rastafarian. Był wielkim obrońcą używania marihuany jako sakramentu. Zastosowanie marihuany do rozwoju duchowego jest wzmiankowane w wielu jego utworach.

Bob Marley... Niesamowita legenda. Człowiek który swoją muzyką napełnił serca milionów, który otulił niejednego człowieka ciepłem swojego głosu. Człowiek który tak pięknie mówił o miłości do ludzi, że nawet najbardziej zagorzały katolik by się nie powstydził zacytować jego słów. A jednak palił marihuanę. Przeklęte ziele przez ludzkość. I niech mi teraz ktoś powie że marihuana niszczy ludzi i robi z nich potwory. Albo że "od marihuany się zaczyna"... Ludzie...

Kolejny artysta Milton Mezz Mezzrow, biały muzyk jazzowy, który mimo działań Anslingera prawdopodobnie miał dostęp do narkotyku szczególnie dobrej jakości wsławił się tym, że joint, czyli papieros z tytoniu i marihuany określany był od jego nazwiska jako „mezz”.

John Sinclair

naujienos | Just another WordPress.com site

Całej gamy zaburzeń psychologicznych i zachowania zapobiega bezsenności migrenom różnym bólom.

Reklama : catering warszawa

Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób. Jednak nie wszystkie właściwości tej rośliny zostały zbadane.

Dlaczego więc jest nielegalna?

Skoro nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o jedno — pieniądze.

Niestety (dla marihuany) upowszechniła się ona w XIX w. wśród robotników w brytyjskich koloniach. Przemysł gorzelniczy poczuł się zagrożony w interesach, gdyż robotnik miał pracować, a po pracy — pić, zabijając poczucie podłego losu. Marihuana działała lepiej. Powzięto się więc “zbadać” jej “rzeczywiste” skutki. Wyszło, że jest szkodliwa i robotnicy winni, dla swojego dobra oczywiście, wrócić do gorzały.

Reklama : pizza z dowozem gdynia

Z czasem posypały się prohibicje: została prawnie zakazana w Wielkiej Brytanii w 1928 roku, po ratyfikowaniu przez brytyjski rząd Konwencji Genewskiej z 1925 roku, dotyczącej m.in. wytwarzania, sprzedaży i transportu narkotyków.

Również w USA podjęto się podobnych kroków. Oczywiście wcześniej tworzono odpowiedni “klimat’”.

W gazetach zamieszczano sensacyjne opowieści łączące użycie marihuany z niebywałą.

marihuana

Kulturowych związane jest z mocno zakorzenionymi zwyczajami i rytuałami. Wraz z rozwojem techniki i upowszechnieniem marihuany na świecie, opracowano też wiele nowych sposobów przyjmowania tej używki.

Palenie [edytuj]

Jest to najpopularniejsza forma zażywania, przynosząca natychmiastowy efekt i pozwalająca na najbardziej precyzyjne dobranie dawki. Tradycyjne sposoby to palenie w fajce bądź bongu czystej marihuany lub haszyszu. Czasami stosuje się dodatek z tytoniu.

W obecnych czasach marihuana zażywana jest najczęściej w formie jointa (ręcznie skręcanego papierosa z marihuaną i tytoniem, bądź samą marihuaną lub też suszu ręcznie skręconego w liść tytoniu). W Polsce popularne jest palenie marihuany przez lufkę.

Palenie jest prawdopodobnie najbardziej szkodliwym dla zdrowia sposobem zażywania, ze względu na zawartość substancji smolistych w dymie. Dodatkowym negatywnym czynnikiem jest obecność tytoniu, a co za tym idzie – silnie uzależniającej nikotyny.

W XX w. opracowano vaporizer – urządzenie pozwalające odparować THC i inne psychoaktywne składniki bez spalania materii roślinnej, znacznie zmniejszając w ten sposób zawartość.

litery

Kultura „wyparowała” właściwie w trakcie dwóch generacji nadużywających alkoholu.

Historia niechęci do konopi zaczęła się w Stanach. Można porównać ją do innej historii. W dziewiętnastym wieku największym zagrożeniem społecznym, wskazywanym przez moralistów, była masturbacja. Mnóstwo rzeczy się wypisywało, widziałem te broszury – onanistom groził uwiąd rdzenia, a w krótkim czasie pewna śmierć. Dzieci kładziono spać ze związanymi rękami na noc. Potem okazało się, że z masturbacją ludzie lepiej sobie radzą niż bez. W tym momencie trzeba było znaleźć nowego wroga. Marihuana była łatwym celem do ataku, ponieważ była używana w Stanach głównie przez emigrantów z Meksyku, a więc klasę niższą, która była zresztą znana z tego, że żyła niezgodnie z amerykańskimi regułami. Haszysz z kolei był używany przez Asasynów…

A więc fakt, że dzisiaj wolno onanizować się alkoholem, a marihuaną nie, wynika z konfliktu rasowo klasowego?


Tak. Marihuana jest zakazana dlatego, że trafiła w roku 1913 bez żadnych badań, na podstawie ustawy, na listę.

olo-grchw blog

olo-grchwblog - archiwum: czerwiec 2001
Strona główna morowe koszule, nie jestem ciulem...
nowa moda załóż sobie bloga hehe ogólnie jest lipa wiec nie chce mi się pisać
olo-grchw 2001-06-02 00:39:54
skomentuj (4)
nieudane melanze to jest dopiero tragedia
Walia 1:2 Polska Olisadebe czytaj BÓG gdyby nie ten mecz to bym caly dzien przespal no i ta lipna 18stka nigdy wiecej takiej chujni
olo-grchw 2001-06-02 22:44:02
skomentuj (2)
ave na przetrwanie
HYMN DO MARIHUANY

Z otchłani klęsk i cierpień podnoszę głos do ciebie, Marihuano!
Przyjdź twe królestwo jako na ziemi, tak i w niebie , Marihuano!
Złemu mnie ze szponów wyrwij, bom jest utrapion srodze, Marihuano!
I niech już więcej w jarzmie krwawiącym kark nie chodzę, Marihuano!
Oto mi ludzka podłość kałem w źrenice bryzga, Marihuano!
Oto się w złości ludzkiej błocie ma stopa ślizga, Marihuano!
Oto mnie wstręt przepełnił, ohyda mię zadusza, Marihuano!
I w bólach konwulsyjnych tarza się moja dusza, Marihuano!
O przyjdź i dłonie twoje połóż na me źrenice, Marihuano!
Twym unicestwiającym oddechem pierś niech sycę,.

MaMy TrAdYcJe JeBaC pOlIcJe

Marihuany nie powoduje wzrostu agresji ani skłonności do łamania prawa.
Marihuana jest w ogólnym rozrachunku mniej szkodliwa dla zdrowia niż alkohol i tytoń.
Nie stwierdzono żadnego działania marihuany, któro skłaniałoby palacza do sięgnięcia po inne środki odurzające.skomentuj (1)
2002-09-21 00:26:07 >> Mary Jane a Zdrowie

Jeszcze nikt nie umarł od zażywania marihuany. Według Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie, dawka THC, po której mógłby nastąpić zgon przekracza 40.000 razy, czyli człowiek musiałby wypalić 600 skrętów lub zjeść 8,5 kilograma marihuany.

Dowiedziono, że marihuana jest zdrowsza od papierosów i od alkoholu.

Na Uniwersytecie Hardvardzkim zespół lekarski w 1987 roku przeprowadził badania nad szkodliwością marihuany lecz, niebezpiecznych fizycznych czynników w marihuanie nie znaleziono. Zarówno jak w przypadku tytoniu niezdrowy jest sam dym. Szkodliwość dymu możne być eliminowana poprzez spożywanie rośliny zamiast palenia lub przez stosowanie fajki wodnej. Dym spalanej marihuany i haszyszu zawierają czynniki rakotwórcze podobne do tych z dymu papierosowego, lecz nie pali się ich tak często i w takich ilościach jak papierosów.

Palenie marihuany, w przeciwieństwie do papierosów, nie prowadzi do blokady dróg oddechowych,.