O czym chcesz poczytać na blogach?

Margaret thatcher

Bez Popcornu | Tylko wyjątkowe filmy.

Poznajemy w czasach obecnych. Osobie, którą oglądamy na ekranie daleko do postaci godnej przydomka Iron Lady nadanej Thatcher przez sowieckie media w czasach Zimnej Wojny. Obserwujemy lekko zniedołężniałą, samotną staruszkę, którą powoli zaczyna zawodzić jakże sprawny dotychczas umysł. Chorująca Thatcher widzi swojego zmarłego przed ośmioma laty męża, z którym rozmawia i wspomina dawne dzieje. Właśnie za sprawą tych swoistych powrotów do przeszłości poznajemy historię pani premier. Śledzimy jej młodość, gdy pomagała w rodzinnym biznesie prowadzonym przez ojca o politycznych.

U boku Dennisa. W końcu twórcy serwują nam migawki obrazujące jej najbardziej znane decyzje i styl pracy najpierw jako ministra, a ostatecznie w roli mieszkańca Downing Street 10.

Meryl Streep jako Margaret Thatcher, jeszcze jako minister edukacji.

Reżyserka pokazuje nam różne twarze kontrowersyjnej pani premier (lub jak wolą feministki premierki). Z pewnością pani Lloyd nie buduje obrazu pochwalnego, ani oskarżającego. Jesteśmy więc świadkami.

Film jest kobietą | kobieca krytyka filmowa

Zdecydowanie nie wystarcza. Nie można odciągnąć widza od innych słabości filmu za pomocą pijackiego karaoke (scena pojawia się we wspomnianym musicalu “Mamma Mia!” wyreżyserowanym przez Lloyd).

Kobieta w fabule

Z punktu widzenia ruchu feministycznego Margaret Thatcher jest postacią ambiwalentą. Z jednej strony jest największą kobietą – politykiem XX wieku i jedną z największych w ogóle w historii. Wszystkie to doceniamy. Z drugiej jednak strony Pani Premier nie określała się jako feministka. Jako konserwatystka uważała, że człowiek sam.

sakayayallah | Nie posiadam teorii – podróżuję

Iron Lady, czyli w obronie Brytanii

Polecam i nie polecam, czyli ambiwalencja. Ale nie do końca. „Żelazna Dama” to film, na który czekałam. Z dwóch powodów – Meryl Streep, która jest świetną aktorką i Margaret Thatcher, o której chciałam dowiedzieć się czegoś, czego nie wiem.

Fot. Internet

Utwór Phyllidy LLoyd nie spełnił moich oczekiwań. Gra Streep jest.

Nasza Klasa nk dodatki - wklejki, obrazki, komentarze, opisy nk, opisy do zdjęć,filmy online. Wszystko na naszą klasę i nk.

Dodaj komentarz »
Żelazna dama online The Iron Lady 2012 Napisy PL

Filmowy portret Margaret Thatcher – pierwszej w historii Wielkiej Brytanii kobiety premier, jednej z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku. W filmie podążamy za baronową Thatcher od jej wczesnych latach przebijania się przez bariery klasy i płci, aż do jej politycznego upadku w roku 1990. Era Thatcher 1979/90, to okres.

Kobieta i życie. - Onet.pl Blog

Nie do końca poważnie nawet przez inne panie. Jednak wiele kobiet daje sobie rade w polityce lepiej niż niejeden mężczyzna.
Każdy kto styka się z polityką doskonale zna takie nazwiska kobiet-polityków jak: Golda Meir (premier Izraela w latach 1969-1974), Margaret Thatcher (premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990) czy Indira Ganhi (dwukrotna premier Indii 1966-1977, 1980-1984). Każda z wymienionych pań-polityków sprawowała swoje rządy w trudnych okresach dla swoich państw, a ich rządy różnie oceniają ich właśni rodacy, jednak żadnej z nich nie można.

Liberał z Góry - bloog.plTo może: bez wieku emerytalnego i prosty system, tak że każdy sam sobie składkę wyliczy nawet po gimnazjum. Nie da się a ja wam mówię da się ale nikt się na to nie odważy. Czemu? Bo do tego trzeba mieć wyobraźnię i mieć jaja jak kiedyś MARGARET THATCHER.

Przykład takiego prostego systemu:

mam 20 lat pracuję do 30 roku życia moje składki ubezpieczeniowe przez ten czas to 10 lat x 12 mies. x 800 zł wys. składki razem 96.000 zł i wybieram sobie że.