O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Marek grechuta

Bethirsonek's Blog

Muzyka Marka Grechuty

Posted: 12 Luty 2012 in do posłuchania, romantyczne, miłosne
0
Zapraszam na nową muzyczną podstronę na moim blogu: Marek Grechuta.

Na stronie mój subiektywny wybór utworów artysty

***

IV c

Szczecin, 14.10.2006; 23:50

00:04, my1980
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 października 2006
MAREK GRECHUTA

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/4,68829,,,,3673609.html

Wieczorem słuchałem radia. Moja ulubiona „Trójka” nie zawiodła i Marek Niedźwiecki przepieknie poprowadził długą wspomnieniową audycję. A dzień kończe.

Impresje Artystyczne - Onet.pl Blog

Którego organizatorem jest Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

Dla Agaty był to kolejny z bardzo wielu występów w tym sezonie. Ma za sobą koncerty z Włodzimierzem Korczem i Alicją Majewską, sukces na festiwalu piosenek Marka Grechuty „Korowód” i na tegorocznej „Łaźni”. Jednak przed recitalem na deskach jednego z najstarszych stołecznych teatrów, miała lekką tremę. Zwłaszcza, że jej piosenek miała wysłuchać nie tylko publiczność, wypełniająca szczelnie widownię, ale także goście specjalni: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i znany aktor Jerzy Zelnik.

– Artyści niepełnosprawni mogą nam otworzyć oczy na wiele spraw – powiedział ten ostatni na samym początku.

Mieć skrzydła i odlecieć. . . - Onet.pl Blog

Teatru Juliusza Słowackiego. Długo jechaliśmy, ale na miejscu mieliśmy jeszcze ponad godzinę czasu wolnego. Jaki Kraków jest piękny nocą, jeszcze ładniejszy niż w dzień. Martynka, przecież my już mamy indeksy na studia w tym mieście:P żarty żartami, ale naprawdę wrażenia niezapomniane. Pojechaliśmy na sztukę pt.: „Chory z.

 

Właśnie wróciłam z Teatru Polskiego, byłam na "Korowodzie według Marka Grechuty". Dowiedziałam się o tym spektaklu od Ewci i Moniki wŻałujesz swojej decyzji.

  

Miłość - M.Grechuta

Poniedziałek Ja

Ciąg meczów z udziałem gwiazd. Owszem oglądało się od czasu do czasu takie mecze z okazji zakończenia kariery przez słynnego piłkarza, ale ileż można.

A tak na marginesie drodzy Panowie. Zawsze krytykujecie swoje żony, ze oglądają pasjami tańce z gwiazdami czy telenowele. Wiedzcie zatem, że pasjonowanie się Ligą Mistrzów z punktu.

Myslisz,ze wszystko jest mozliwe? To sproboj trzasnac drzwiami obrotowymi.. :)

Dziesiątki filmów, w niektórych z nich grała nawet samą siebie (Np. serial telewizyjny „Zostać miss”). Znali ją wszyscy przeważnie z ról drugoplanowych które przedstawiała w sposób dla niej mistrzowski.

W październiku odszedł od nas Marek Grechuta, polski piosenkarz, poeta i kompozytor. Jego twórczość określa się zazwyczaj mianem łagodnej formy progresywnego rocka z silnymi wpływami jazz rocka. Wykorzystywał również elementy poezji śpiewanej. Blisko 10 lat współpracował z Piwnicą Pod Baranami.

"Po podłodze przebiegł dreszcz..." czyli subiektywny dziennik by Robert ver.di Włodarczyk

Wspomnienie kolonijnych wypraw. To także chwila refleksji w drodze do pracy, przycupnięcie na ławce w parku przydrożnym, znalezienie paru minut by chłonąć zieleń maja i wiosenne promienie słońca.

"Wiosna, wiosna, ach to Ty!" - śpiewał przed laty Marek Grechuta. Fascynacja tą porą roku znana nam jest od wieków. Oto zima ustępuje miejsca świeżemu, nowemu, uroczemu światu budzącej się do życia przyrody. W powietrzu czuć powiew zmian, ciepło płynące z południa smaga naszą twarz, malując na niej wyraz.

Marek grechuta nie dokazuj

Oficjalny Blog Marcina Górala - Onet.pl Blog

Występ może wyjdzie ze mnie w tym  momencie próżność ale osobiście myślę że w oczach co niektórych zyskałbym podziw nie myślę że byłoby tragicznie choć nie potrafię śpiewać to znaczy lubię śpiewać jak ja to fajnie.Pozorom często z tego powodu płaczę sam tak naprawdę nie wiem z jakiego powodu czy z powodu żalu i tęsknoty za tym właśnie nierealnym marzeniem czy może ze szczęścia oraz z radości że zagłębiam się w tym marzeniu że doznaje czegoś naprawdę tylko dla mnie pięknego.W tym śnie mi mówił jak już wybrałem kategorię żebym dobrze się skoncentrował piosenka którą śpiewałem za 15,000zł to była Marka Grechuty – Dni których nie znamy pamiętam że śpiewam ją do momentu aż słowa znikły i ja się już obudziłem na tą chwilę nie.


usta milczą , świat rozbrzmiewa "

 

Fragment piosenki Marka Grechuty – Nie dokazuj

 

Z pamiętnika fanatyka rzeczywistości

The pole dance of the stars
We rejoice cause the hurting is so painless
From the distance of passing cars

But I am married to your charms and grace
Just be crazy like the good old days
You make me wanna pick up a guitar
And celebrate.Wrzucę...
2005-01-05 21:29:25 skomentuj (2)


;] 4 you :*

"Nie dokazuj, miły, nie dokazuj,
przecież nie jest z ciebie znowu taki cud!
Nie od razu, miły, nie od razu nie odrazu,
stopisz serca mego lód!"


by M.Grechuta
2005-01-11 16:19:09 skomentuj (1)


..::ZMIANY::..
Huu.. weszłam żeby linki poedytować i przy.