O czym chcesz poczytać na blogach?

Marais paris

::Syene temple of Dżehuti::

2005-02-20 22:52:08 >> PARIS -intro

Paryż powitał nas ciszą i bielą. Powietrze było chłodne i ostre ,a światła uśpionego miasta odbijały się od wirujących płatków śniegu .Przez dłuższą chwilę patrzyłem ,jak biała warstwa cicho osiada na.
Ja idę do wanny.
Zamknąłem za sobą drzwi i z przyjemnością zagłębiłem się w ciepłej wodzie.
**
Cudownie było wlec się powoli ,noga za nogą ,przez zasypane śniegiem stare uliczki dzielnicy łacińskiej i Marais. Wiał lekki ,chłodny ,przyjemnie orzeźwiający wiatr .Wokół spały spokojnie ciężkie od wspomnień budynki , otulone białym puchem świeżo opadłego śniegu .Dłoń Assamity ,ukryta przed chłodem w mojej kieszeni ,była cudownie.

Paysage avec Notre Dame de Paris. (Harmonie bleue et or)


Jak zobaczyłem to sobie skojarzyłem, że go wiziałem trochę temu pod domem. Przypiąłem rower do płotu, i spojrzałem na gościa i pomyślałem, że jakiś może-homoseksualista bawi się w piątego muszkietera. Ale w Marais to nie dziwi. Dziwne było, że patrzył na moją reakcję, bo w Paryżu mało kogo obchodzą cudze reakcje. Jeszcze bardziej się zdziwiłem jak się dowiedziałem, która to jest/była jego ulubiona knajpka.  Tuż obok, często wesoła i.Na boisko, odesłał gościa do szpitala i zszedł z boiska. Równie zdolny był tylko Rumun Vladoiu.
Widocznie Adrianna lubiła dzikusa z każdą nogą, krótszą od swojej o 70 cm.
Krystian udziela wywiadu w radiu, powołują się na Paris Match, gdzie na pierwszej stronie Adriana mówi, że miedzy nimi koniec. czy to prawda?
-Nie czytałem
-Ale czy jesteście w separacji.
-Przeczytam.
No to mu rzucają Paris Match. Każdy by zgłupiał..

strawberries from the tree, czyli przygody Buni w krainie dziwności

Sie w dwóch budynkach tzw. hotelach* pochodzących z XVI i XVII wieku : L'hôtel Carnavalet oraz L'hôtel Le Peletier de Saint-Fargeau w malowniczej "trójce" czyli dzielnicy Marais (pl.- "bagno").

* fr słowo "hôtel" nie oznacza hotetu, lecz rezydencję paryskich arystokratów

Muzeum otwarto pod koniec XIX wieku w dawnym renesansowym holetu.

De Saint-Fargeau, który w 1779 odziedziczył hotel. Był on jednym z tych arystokratów, którzy głosowali za śmiercią króla Ludwika XVI, za co sam zapłacił głową - został zamordowany przez strażnika z gwardi królewskiej pana Philippe de Paris w 1793, podczas gdy spożywał kolację w restauracji. Cóż za dramat! Louis-Michel Le Peletier de Saint-Fargeau został ogłoszony "męczennikiem Rewolucji" a jego prochy spoczywają w Panteonie - obok Curie-Skłodowskiej! (to.

Paryż - Onet.pl Blog

Gdzie znaleźć można XVII i XVIII-wieczne kamienice.  

Paryż był pierwotnie osadą celetycką, głównym ośrodkiem plemienia Paryzjów (łac. Parisii), którzy zasiedlili Ile de la Cite w III w. p.n.e. W 52 r. p.n.e przybyli tu Rzymianie. Miasto znane było wówczas pod nazwą Lutetia Parisiorum, gdzie Lutetia oznacza podmokłe miejsce. Niedługo później.

    - ulica handlowa z luksusowymi sklepami dla milionerów
  • Plac Zgody
  • Place de la Bastille - miejsce, gdzie stała Bastylia, a obecnie opera paryska
  • Montparnasse - dzielnica bohemy artystycznej
  • Les Halles
  • Le Marais - obecnie luksusowa dzielnica mieszkalna i faktyczne centrum współczesnej sztuki
  • La Défense - dzielnica biznesowo-handlowo-mieszkalna pod Paryżem, skupisko szklanych wieżowców