O czym chcesz poczytać na blogach?

Manufaktura

Zegarki Męskie

Rozpoznawalne w Polsce są takie szwajcarskie zegarki męskie jak Omega czy Tissot. Za nie trzeba zapłacić minimum kilka tysięcy złotych. Kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy zapłacimy na przykład, za nie mniej rozpoznawalne, Rolexy.

Zegarki z manufaktur

Każdy zegarek manufakturowy jest zegarkiem szwajcarskim, natomiast nie każdy zegarek szwajcarski jest zegarkiem wyprodukowanym w manufakturze. Manufaktury to odrębna klasa, klasa sama w sobie, jest ich niewiele i żeby trafić do ich grona trzeba spełnić pewne warunki. Poprzeczka jest w każdym razie ustawiona bardzo wysoko.
De facto zegarki manufakturowe to zegarki męskie (i damskie), których wytwórcy są najwyższej klasy twórcami. W manufakturach ważne jest przywiązanie do tradycji, wyjątkowe podejście do zegarka, wyczucie, cierpliwość, perfekcja i zegarmistrzowski artyzm.
Jakie zegarki męskie można zaliczyć do manufakturowych? Sygnowane znakiem jednego z nielicznych producentów. Niektórych z nich wymienię za chwilę, teraz chcę jedynie wspomnieć o wymogach odnoszących się do manufaktur. Mianowicie do tego elitarnego grona może trafić jedynie taka firma, która zaprojektuje i wyprodukuje własny, autorski mechanizm. Oczywiście mowa o zegarkach mechanicznych, stąd i manufaktury przodują w wytwarzaniu takich właśnie zegarków. Pojęcie własny mechanizm oznacza, że wszystkie jego elementy składowe będą pochodzić z manufaktury. Mówi się o znaczących.

Antyki Porcelana

Dekoracje i modele wzorowano na Sevres. Do głównych wyrobów manufaktury możemy zaliczyć filiżanki, talerze, dzbanki oraz rokokowe wazony.

W roku 1773 Franz Heinrich Muller (następca Fourniera) doszedł do samodzielnego opanowania technologii produkcji twardej porcelany, co zadecydowało o dalszych losach wytwórni, która w 1775 roku zostaje przemianowana na spółkę akcyjną, w której większość udziałów należała do członków rodziny królewskiej. W roku 1779 fabrykę przejęło państwo; otrzymuje ona nazwę „Królewskiej Duńskiej Manufaktury Porcelany”.

Od roku 1780 porcelana jest sprzedawana we własnym sklepie w Kopenhadze. Pod zarządem Mullera manufaktura kopenhaska przeżyła swój najświetniejszy okres. Da najbardziej efektownych wyrobów tego okresu należą duże wazony dekoracyjne oraz serwisy kawowe, serwisy stołowe i figurki. Oprócz bogato zdobionych zastaw dla dworu królewskiego wyrabiano także tańsze komplety na bardziej powszechny użytek. W tym okresie manufaktura zatrudnia oprócz duńskich pracowników, również specjalistów z Berlina.

Jakkolwiek wpływy manufaktur niemieckich były bardzo silne, daje się jednak zauważyć również cechy czysto duńskie. Do najbardziej znanych wyrobów tego okresu możemy zaliczyć serwis zwany „Flora Danica”, który był przez dwanaście lat wykonywany dla rosyjskiej cesarzowej Katarzyny II, która w 1796.

Slow Dizajn | Bądź slow :)

Z Manufaktury. Tomek Sienkiewicz i Krzysiek Stypułkowski – dwóch niesamowitych ludzi, którzy zrobili coś niezwykłego, przekuli swoje marzenia w prawdziwą firmę. „Manufaktura Czekolady powstała w 2009 roku jako owoc naszej miłości do czekolady i wieloletniej przyjaźni”. To czuć w każdej tabliczce.

Czekoladożercy kochają Manufakturę. Za co? Za smak prawdziwej czekolady, za różnorodność, za nowe smaki, za niezapomniane emocje i jeszcze „to coś” – dbałość o każdą tabliczkę, troskę, z jaką każda tabliczka jest robiona. Czekolada wyrabiana jest w tradycyjny sposób, w 100% z najlepszych składników…

aby przeczytać dalej oraz zobaczyć więcej zdjęć przejdź na nową stronę SlowDizajn – TUTAJ>>>

Tagi: czekolada, czekolada ręcznie robiona, czekolada z najlepszych składników, Manufaktura Czekolady, prawdziwa czekolada

One.

Searching for an Amaranth


22:36, amaranthrose , Formuła1
Link Komentarze (4) »
piątek, 23 marca 2012
Manufaktura cukierków i lizaków

                           Pamiętacie jak pisałam o naszej wizycie we wrocławskiej Muffiniarni. Tuż obok jest jeszcze jedno bardzo urokliwe miejsce, mianowicie manufaktura cukierków i lizaków. Mimo, że się spieszyłyśmy, to nie mogłyśmy nie zajrzeć do środka.  Manufaktura bardzo nas zaskoczyła. Chyba nawet bardziej niż Muffiniarnia. Prześliczne pastelowe kolory i regały pełne słodkości. Co więcej, wszystkie cukierki i lizaki robione są na miejscu.

Kiedy my byłyśmy w manufakturze, trwały właśnie przygotowania do dnia kobiet. Z czerwonej masy cukrowej, panie wyrabiały prześliczne czerwone róże. Najważniejsze, że wszystko działo się na naszych oczach. Z wielkim podziwem oglądałyśmy jak powstają kolejne, czerwone cudeńka.

Smak Chwili ..

Nami (już dorosłymi). Moja mama przywiozła ze sobą wiele potraw regionalnej kuchni podkrakowskiej, a może tu nie chodzi o region tylko o czasy, dostępność produktów.. sama nie wiem..

Wiem jedno, zalewajka mojej mamy jest najlepsza na świecie! Ostatnio przyrządziłam ją, tak jak mama kiedyś przygotowywała ją w moim rodzinnym domu. Na koniec gotowania zalewajki, moja mama niczym czarodziejka dodawała majeranek, pocierając go dłonią o dłoń... Zawsze mi przypomina, że dzięki temu majeranek jest jeszcze bardziej aromatyczny...  Ja też tak zrobiłam, chociaż w sumie nie musiałam bo do mojej zalewajki użyłam  majeranku z Manufaktury Smaku, który jest bardzo dobrej jakości, nie trzeba było się namęczyć żeby wyobrazić sobie jak  jeszcze niedawno ślicznie rosły sobie te zielone listeczki, bo ususzony majeranek  jest nadal  zielony a nie ususzony i brązowy jak siano.. Dodatkowo ma magiczną moc, czynienia potrawy lekkostrawną ponieważ likwiduje skurcze żołądka i jelit,  pobudza wytwarzanie soków żołądkowych. Dodatkowo majeranek ma działanie rozgrzewające i przeciwzapalne, dlatego stosuje się go przy przeziębieniach. Zielarze radzą, by napar z majeranku (łyżka stołowa na szklankę wrzątku) pić wtedy trzy razy dziennie. Wysuszony majeranek nie traci aromatu, wydziela tyle olejków eterycznych,.

Zabawy z Aniołem Stróżem - Onet.pl Blog

Was, drogie Dzieci i drodzy Rodzice, zaprosić jutro na godzinę 19.00 do naszej salki, gdzie chcemy spędzić z Wami trochę czasu przy wspólnej rozmowie i zabawie. Wszyscy możecie liczyć na wiele atrakcji! :) Każdy może przynieść coś do picia/jedzenia, byle nie za dużo, żeby nikt nie musiał wyjeżdżać na wakacje z pękniętym brzuchem ;)
Do zobaczenia jutro!


P.S Jako że jutro na tym spotkaniu obecne będą również osoby spoza naszej grupy, wszystkie Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia zapraszamy również do kina. Jako termin tego wyjścia proponujemy tę środę z uwagi na to, że we czwartek i piątek macie zakończenie roku w szkołach. Poniżej przedstawiamy listę filmów, na które możemy się wybrać w tym dniu wraz z godzinami. Zastanówcie się, który film wybieracie i umówimy się już konkretnie jutro na spotkaniu. :)

1. Disco robaczki: godziny: 10:00, 12.00, 14.00, 16.00
Manufaktura, bilety 15-16 zł

Kocham Karą,Lili i Sułtana!

Bo jakiś gostek po prostu wylał to piwo. Po życzeniach nastąpiła część główna imprezy czyli 8naście pasów na tyłek każdej z jubilatek. Nasz kochany szef zwany Mrówką zdjął pasek i pochodząc do Madzi powiedział „Od całej 2e” i ją uderzył w tyłek, powiem tylko tyle współczuje. Po chwili ja przejęłam pas i uderzyłam madzie nie było to mocno, ale chłopak który ja trzymał miał pecha bo ktoś mówił coś do mnie w tym momencie , a on dostał przez to jednocześnie w krok xD
Po pasach znów zagrał nam na nowo DJ i bawiliśmy się dalej, o 3 przyjechał po mnie Tata i zawinęłam się do domq. Madzi dziękuje Ci za zaproszenie, bo naprawdę świetnie się bawiłam.;*

14 czerwca Meczyk Polska-Niemcy w Manufakturze/ Klub Blu
Wczoraj razem z Ewcią i Anka udałyśmy się do Manufaktury na meczyk,
Kiedy dojechałyśmy pks’em do centralu czekała już tam Ewelina z Szymkiem. Razem z nimi pojechaliśmy do Manufaktury, a tam naszym celem był Geant i półka z Lechem Zielonym, następnie przed telebim, a tam już ostry doping i emocje meczu. Powiem tyle nasi grali lepiej niż z Ekwadorem i to o wiele, ale moim zdaniem za wcześnie odpuścili sobie końcówkę mecz, gdyby grali do końca nie doszło by do tej bramki ze strony Niemieckiej w ostatnich 2min meczu. Mimo wszystko jednak jestem z nich dumna, bo grał już ktoś więcej niż Smolarek. Następnie razem z Ewcią, Eweliną, Anką i Tomkiem(naszym znajomym) którego spotkałyśmy w.