O czym chcesz poczytać na blogach?

Maltańczyk

Blog maltanczykHistoria Rasy
Maltańczyki pochodzą z terenów basenu morza Śródziemnego gdzie były bardzo cenione. Należą do najstarszych ras świata, pierwsze wzmianki o tej rasie sięgają roku 1185 p.n.e. - czasów Ramzesa II .Od tamtych zamierzchłych czasów maltańczyk niewiele się zmienił, nadal jest pięknym,ekskluzywnym, salonowym pieskiem. Uwielbiany przez kobiety z wysokich klas społecznych był ozdabiany klejnotami ,rozpieszczany i kochany. Długa, biała jedwabista szata jest jego atutem ale też przyczyną małej popularności wśród miłośników psów. W brew pozorom, nieprawdą jest, że maltańczyk potrzebuje więcej pielęgnacji niż inne psy długowłose, a piękny pies może być ekskluzywną ozdobą niejednego domu. 

Co należy wiedzieć:
· Nie wymaga wiele miejsca
· Bardzo przywiązuje się do miejsc, które zna
· Lubi zabiegi pielęgnacyjne
· Lubi uczestniczyć we wszystkim, co dzieje się w domu
· Dobrze znosi towarzystwo innych psów
· Bez kłopotów godzi się z innymi zwierzętami domowymi
· Nie może być przekarmiany
· Wymaga codziennej.

})i({ - i love holidays - })i({

Się do traktowania go jak żywa lalka, choć nie ma nic przeciwko ubieraniu go w eleganckie stroje!).Autoalarm?

Pilnowanie domu to z pewnością nie jest jego specjalność. Co prawda, Maltańczyk szczeka gdy przychodzi ktoś obcy i z pewnością można zaoszczędzić na autoalarmie, ale żaden z biszonów nie nadaje się do roli psa użytkowego.· Idealny właściciel

· Właściciel Maltańczyka powinien być łagodny i wrażliwy, mieć wiele czasu i wiele cierpliwości, powinien lubić delikatną ekstrawagancję, ale w żadnym wypadku nie może być snobem! Powinien mieć słabość do swego rzadkiego i cennego psa. W większości przypadków idealny właściciel Maltańczyka jest właścicielką , gdyż to panie chętniej chodzą na spacer z białym kłębkiem futra na smyczy i mają mniej oporów przed wzięciem psa na ręce. Maltańczyk jest psem wymagającym troski o włos , jego włos potrzebuje starannego pielęgnacji, a jego budowa - wbrew pozorom - czyni zeń psa dość odpornego.

· Maltańczyk jest psem na tyle sprytnym, że błyskawicznie odkryje wszystkie słabe strony swej właścicielki i umiejętnie wykorzysta je na swoja korzyść. Dlatego trzeba pamiętać, że jest to jednak pies i wychowywać go jak każdego innego psa. Swemu właścicielowi Maltańczyk ma do zaoferowania ogrom miłości i oddania.

· Maltańczyk może doskonale - pod nadzorem starszych! -.

Najsłynniejsze rasy psów!!

; 33- 40 cm.


Umarszczenie; Wszelkie typu umarszczenia psów gończych oprócz wątrobiano -brązowego .

 

 

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
 • beagle
Autor(ka):
pati1.live
Czas publikacji:
niedziela, 11 grudnia 2011 15:31

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Beagle”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Beagle”
 • Maltańczyk

                                             Maltańczyk

  Wielkość ;

 • wwwblackstarestemaltaczyki.blox.pl

  Wynosi około 3 mm. Puszka mózgowa lekko jajowata. Tył głowy słabo zaznaczony, ledwie wyczuwalny. Pokrywa czaszki z tyłu płaska. Przejście między górną linią nosa a czołem zaznaczają silne łuki jarzmowe. Krawędź czoła słabo zaznaczona, boki czaszki nieco wypukłe.

  Oczy: Żywe o inteligentnym wyrazie, dobrze rozwarte, nieco powiększone. Obwódki oczu okrągłe, czarne. Powieki okrywają ściśle gałkę oczną. Oko nieco wypukłe, nigdy głęboko osadzone. Oczy oglądane z przodu nie pokazują białka. Barwa tęczówki koloru ciemnej ochry.

  Uszy: Trójkątne, płaskie, osadzone wysoko i szeroko, powyżej łuku jarzmowego, długość uszu nieco większa niż 1/3 wysokości w kłębie. Maltańczyk o wysokości 22 -25 cm powinien mieć uszy długości około 8 - 8,5 cm. Przylegają one na tyle do głowy, na ile pozwala na to włos na łuku jarzmowym, policzkach i okolicy uszu. Włos czaszki długi, gęsty, nie falisty sięga do szczytu łopatki lub niżej zakrywając całkowicie uszy.

  Szyja: Mimo obfitych włosów powinna być widoczna nasada szyi przy łopatkach oraz jej górne wygięcie. Długość szyi równa połowie wysokości w kłębie, natomiast obwód szyi równy lub większy od wysokości. Podgardle i rowek pod żuchwą mają napiętą skórę, bez łałoka. Szyja wzniesiona tak jakby głowa była cofnięta.

  KOŃCZYNY PRZEDNIE ORAZ ŁOPATKI: Długość łopatek równa około1/3.

  malczyk *Szczenaki i dorsłe psy - blog4u.pl

  Są zwykle malutenkie.I najładnejsze i słodkie.Ja lubie szczególnie bawić się z szczeniakimi i mam nadzieje że wy też.Jeśli nie to was czeka
  malczyk 6/11/2006 19:33:28 [komentarzy 1] szczel kome

  Czy mój blog jest spoko

  Decyzja zależ od was mam ndzieje żę tak jeśli się nie podba to na piszczie na komencie.Nie martwicie się nie bije.Nie wiem o czym zaczne ale chyba od szczeniaczków do dużych psów.
  malczyk 6/11/2006 19:29:45 [komentarzy 1] szczel kome

  Witajcie na blogu o pieskach.

  Ten blog będzie zawierał treści i zdjęcia słodkich i brzydkich psów ale będzie fajny i mam nadzieje że się będzie podobał.
  malczyk 6/11/2006 18:54:05 [komentarzy 2] szczel kome