O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Maleńczuk

Kacper Strykowski - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Był na mieleckim koncercie dwa lata temu, mógłbym dzisiaj napisać w miarę obiektywną recenzję koncertu, który odbył się dziś. Niestety nie mogę. Napiszę więc subiektywnie, że czymś naprawdę wyjątkowym jest móc z bliska wysłuchać utworów, które nuci się każdego dnia, które zna się na pamięć w każdym tonie, w każdej nucie. Głos wypowiadający, czy też wykrzykujący tekst, który zna się z nagrań, ciągle ten sam – tutaj najszczerzej żywy śpiewa tak samo. Podobnie?

To było to. I niech mówią, że cham, że narkoman, że alkoholik. Dla mnie muzyk, dla mnie poeta. A osobiście w porządku gość jak każdy inny być powinien. Choć można by masy cytatów, wywiadów i rzuconych gdzieś zdań z Maleńczuka przytoczyć, a które byłyby znakomitym zaprzeczeniem jego dobroduszności i spokoju ducha, to właśnie jako normalnego, interesującego przy tym człowieka będę go pamiętał po dzisiejszym koncercie. Nie było arogancji, nie było popisów. Była dobra zabawa ze wszystkimi na sali, przede wszystkim chyba z paniami w pierwszym stoliku i bijącym kufle pod sceną mężczyźnie.

Kiedy po koncercie wsiadł do osobowego chryslera wyglądał już na zmęczonego, choć koncert długi nie był. A jednak otworzył drzwi trzem młodym dziewczynom proszącym o autografy, a jednak podziękował mi, jak i ja jemu uściskiem dłoni na dzisiejsze, mieleckie dobranoc.
Kacper Strykowski (00:11)

witoldo.blog

Przeboju, że  na ich muzę nigdy nie dało się wyrwać laski. Ale gdy słuchałem w Ipodzie Sonic Nurse myślałem też o tym, że niewiele rzeczy udało się Bogu tak jak Sonic Youth.
Teraz, widzę wyrażnie, że od chwili, gdy zacząłem świadomie przeżywać muzykę było ze mną Sonic Youth. Właśnie pojawiła się nowa płyta The eternal. Tak znów od niechcenia nagrali genialny album.

Tagi: muzyka, rock, sonic youth

skomentuj (2)

nieznośna lepkość kiczu 2009-06-15 22:04:13

Maciej Maleńczuk pogromca festiwali. Kiedyś pisał o nim Stasiuk teraz wygrał w konkursie z Anną Wyszkoni.
Głównym powodem dla którego Milan Kundera potępił w Nieznośnej lekkości bytu socjalizm  było to, że ten był systemem kiczowatym. Kicz przykuwa uwagę ale na dłuższą metę jest nie do zniesienia.  Jeśli ma się świadomość kiczowatości systemu nie da się w nim normalnie żyć. Podobnie z muzyką. Nie da się beztrosko skakać przy disco polo jeśli w domu słucha się na zmianę Patti Smiths i Nicka Cava.
Gdy w połowie lat 90 w ręce wpadł mi w ręce drugi album Homo Twist oszałałem. Album doskonały. Muzyka na.

Blame it on the love of Rock'N'Roll!

Po poniedzielnych kłopotach z ekipą i ciąganiu na kuncerta Bogu ducha winnej Macierzy, tym razem postawiłam sprawę jasno i takoż po obesesmanowaniu odpowiednich instancyj i małej, kulturwalnej pogawędce na gygaczu moja kompanija ustabilizowała się, w składzie: me przemocne kuleżanki z niedawnych gymnazjalnych czasów, czyli Marta G. i Kura, oraz Protoplastki rzeczonych jako ochrona XD-Macierz G. i Kurza Macierz XD. Event rozpoczął się oczywizda od czekania na przystanku na Martę i jejże Macierz i przekleństw sążnistych pod adresem jej spóźnialstwa. Po jejże przybyciu, przy wtórze Marcich narzekań, iżeż spóźnioneśmy, na Dżem się nie dopchamy i ogólnie umierać pora, bo krwiożerczy wielbiciele supportowego Maleńczuka zeżarli już teren przy WSG na amen ze sceną włacznie XD-wehikułem 79 ruszyłyśmy na Garbary, w okolice bydziej WSG, gdzie kuncert odbyć się miał. U docelowego przystanku czekały już na nas Macierz Kurza z Kurą, także po wylewnym powitaniu zaczęłyśmy wlec się na miejsce docelowe ;). Sławetny 'teren przy WSG' okazsał się być niezbyt póki co zatłoczoną połacią żużlu i wszelakiego innego syfu, z ustawioną na końcu zasięgu ślepiąt naszych sceną, z której w momencie naszego nadejścia dochodziły dźwięki dynamicznego dość heavy :]. Rzuciwszy zerk na rzeczoną scenę, zauważyłam poniekąd sceptycznie, że co jak co, acz radośnie rzucający piórami na prawo i lewo pan wokalista z całą.

k.o.Kaina

14:19, ben-oni , Słowa o nas
Link Komentarze (5) »
wtorek, 11 stycznia 2011
retro to awangarda sprzed lat

19:29, ben-oni , Krasota
Link Komentarze (1) »
WOŚP - Maleńczuk to Balcerek

Przeżyliśmy już jakoś WOŚP. Uff!  Było jak zwykle głośno i mocno chaotycznie. Uzbierano pieniążki z czego chyba najbardziej ucieszyła się minister Kopacz, bo będzie mogła sobie "poczynić oszczędności" w resorcie, za co pochwali ją Donald Tusk (bo tak po prawdzie, to nie żadna fundacja, ale ministerstwo powinno dbać o sprzęt w szpitalach). Ale ja nie o tym chciałem mówić. W każdym razie nie o wyręczaniu państwa w jego obowiązkach.

Imprezy, imprezy, imprezy. Wszystko za darmochę.

Kiedy słyszę, że coś jest za darmochę to włącza mi się czerwona lampka alarmowa. Na tym świecie, oprócz ludzkiego wysiłku i powietrza NIE MA NIC ZA.

...:::głucha żmija która nie słyszy głosu zaklinacza:::... - Onet.pl Blog

..:Moje Fotki:..
Zobacz zdjęcia
Co mnie kręci: Maleńczuk, Motorki, Ufo

Maleńczuk ostatnia nocka

Indywidualnie, czyli Ja, o Marzenie Rogalskiej - bloog.pl

Jeśli chodzi o prasę, to chyba wywiad z Beatą Tyszkiewicz do miesięcznika „Romantyczny Styl”. Pierwszej audycji radiowej nigdy nie zapomnę. To była nocka w RMF FM i rozmowy na żywo ze słuchaczami. Parę dni później dostałam list z propozycją matrymonialną.

A mnie jest dalej źle.  Dziękuję Bogu za te wszystkie dobre rzeczy, za przyjaciół, za Marzenę, nawet za ten bezsens, który tym wszystkim rządzi. Dzięki tym kilku rzeczom, wiem, że żyję.

 

 

 

 

Piosenka na obecny stan rzeczy : Maciek Maleńczuk - Gdzie są przyjaciele moi 

 

 Otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Księga Gości

  • czytaj Księgę Gości
  • wpisz się do Księgi

Ostatni wpis w księdze:

  • data: 23.11.2009 0:38:12
  • autor: Justyna

Ciekawostki i informacje

Tempie.
"Drive": Gosling jak Clint Eastwood
16 września na ekranach polskich kin zadebiutuje jedno z objawień ostatniego festiwalu w Cannes - "Drive" w reżyserii Nicolasa Windinga Refna z główną zasługa wschodzącej gwiazdy.
Yugopolis powraca. Teledysk z Marcinem Bosakiem!
Sprawdźcie teledysk "Ostatnia nocka" zapowiadający niezniszczony album projektu Yugopolis! W utworze promocyjnym śpiewa Maciej Maleńczuk, a główną rolę w klipie pozorowanie Marcin Bosak zdefiniowany z "M jak miłość" także "Tylko mnie kochaj".
.

Maleńczuk yugopolis

wilczek.mblog.pl - mBlog

Podstawie prozy Waltera Mosleya. Będzie to opowieść o Ezekielu Rawlinsie, który rozwiązuje zagadki kryminalne w Dola Angeles w latach 60. Seria książkowa liczy na razie 11 odcinków. ABC z kolei zadowoli się
Yugopolis powraca. Teledysk z Marcinem Bosakiem!
Sprawdźcie teledysk "Ostatnia nocka" zapowiadający świeży album projektu Yugopolis! W utworze promocyjnym śpiewa Maciej Maleńczuk, a główną rolę w klipie partia Marcin Bosak sławetny z "M jak miłość" również "Tylko mnie kochaj".
Makumba donosi
Grupa przestępcza wyłudzała kredyty
2011-09-25 | 22:00:07
autor: wilczek | skomentuj.

rozne-teledyski * - blog4u.pl

:: ::

Yugopolis - Maciej Maleńczuk - Gdzie są przyjaciele moi


Izka2609 23.3.2007 [komentarzy 0] Dodaj swoją myśl...

Dj Magic. - Inside


Izka2609 23.3.2007 [komentarzy 0] Dodaj swoją myśl...

Verba - widziałem Twoje oczy


Izka2609 23.3.2007.