O czym chcesz poczytać na blogach?

Malediwy

Malediwy

Przez trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim. Wody oceanu zalały blisko 2/3 miasta.

14:33, maltawakacje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 kwietnia 2008
Przyroda i środowisko
Woda morska wokół wysp malediwskich ma dobrą jakość. Od czasu do czasu w okolicach Północnego Atolu Male i stolicy Male pojawiają się drobne plamy mazutowe.
Największą atrakcją przyciągającą na Malediwy rzesze turystów jest świat podwodny. W celu ochrony tego naturalnego ekosystemu stworzono w 1999 r. 10 kolejnych stref ochrony, gdzie tak jak w istniejących już 15 strefach na Północnym Atolu Male zabronione jest łowienie ryb i kotwiczenie łodzi. Prosimy pamiętać, że nie wolno łowić, wyjmować z wody ani eksportować zagrożonych gatunków ryb, żółwi morskich, korali i muszli. W publikacji "Second National Environment Action Plan" rząd Malediwów wyraźnie zobowiązuje się do dalszego rozwoju turystyki. W 1997 r. minister regionu Azji i Pacyfiku uchwalił Male Declaration on Tourism & Sustainable Development. Realizacja tych celów następuje.

Malediwy Wypoczynek

Południowy Atol Miladhunmadulhu lub Noonu administracyjnych jest podział na Malediwach odpowiadające południowej części Miladhunmadulhu Atol. Kapitału jest Manadhoo.

Do kanału na zachód od tego atolu nazywa Baraveli Kandu. "Baraveli" oznacza pustelnik w Malediwski.
13:20, chilewypoczynek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 października 2008
Kaafu Atol
Kaafu Atol leży w południowej części atoli malediwskich, od Male to tylko 1 godzina rejsu w lesie palmowym na szerokiej plaży piaszczystej /40-60m/. Chodzi o jedno z najlepszych osiedlonych urwisk, którego brzegi obmywa lazurowa woda laguny.
14:50, chilewypoczynek
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 sierpnia 2008
Jak dojechać
Dotarcie na Malediwy możliwe jest wyłącznie drogą powietrzną (połączenia czarterowe z Niemiec linią.

Malediwy

Się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód, 202 z tych wysepek jest zamieszkanych. Łączna powierzchnia lądowa archipelagu to 298 km², mieszkańców 280 tys. (stan na rok 2004), co daje zagęszczenie 933 os./km2;. Średnie temperatury powietrza wynoszą 29-32°C.

Stolica Malediwów – Malé, gdzie mieszka 1/4 ludności, jest jedynym ośrodkiem miejskim. Gospodarka Malediwów oparta jest głównie na rybołówstwie (tuńczyk) i rolnictwie (palma kokosowa, drzewo chlebowe, banany). Przemysł bardzo słabo rozwinięty. Początki rozwoju turystyki.

Malediwy leżą zaledwie dwa metry ponad powierzchnią poziomu morza i są zagrożone całkowitym zalaniem. Dlatego państwo to od lat zwraca się do największych i najpotężniejszych krajów świata o pomoc w ograniczaniu efektu cieplarnianego.

MalediwyJedyną wyznawaną religią jest islam (Sunnici), choć pierwotną religią był buddyzm. Zmiana wyznania nastąpiła w XII wieku. Mieszkańcy zostali nawróceni przez przybyłych tu Marokańczyków i Persów. Religia wyznacza tryb życia i świętowania na wyspie.

Komentarzy: 1 Informacje polityczne 2008-02-25 Przez wiele lat Malediwy były sułtanatem, najpierw pod protektoratem holenderskim, a następnie brytyjskim. W 1968 roku, po trzech latach niepodległości, stały się republiką. Od 1978 roku scenę polityczną wysp zdominował prezydent Maumoon Abdul Gayoom, obecnie sprawujący urząd już przez szóstą kadencję. Po zamieszkach w Male w sierpniu 2004 roku, prezydent i rząd obiecali przeprowadzić szereg reform demokratycznych, w tym bardziej reprezentatywny system i większe wolności polityczne. Jednak obiecane reformy postępują wolno, a wiele z nich odłożono na czas nieokreślony. Na archipelagu rozwija się turystyka i rybołówstwo.