O czym chcesz poczytać na blogach?

Malarze

POETA PROWINCJONALNY

AKWARIUM
DIGART DNIA
Facebook
Galeria Doop
Joanna małoszczyk
M E T A F O R A
MOJE OBRAZY
NetGaleria POCZTÓWKI
POCZEKALNIA
Poeci u stóp Karkonoszy
Portal sukcesu
O czym nie wie 90% katolikow ?
Duchy Goi
P O D Z I W I A M
DARIUSZ MILIŃSKI
E L Ż B I E T A
E W E L I N Ę
EVGEN MALINOVSKIY
EWELINA WOLSKI
LESZEK SZCZASNY
MISTRZOSTWO ŚWIATA W OŁÓWKU
RYSZARD LITERACKI
W i e s ł a w P i e c h ó w k a
Wielcy malarze
Pisarze poeci MALARZE

niepoprawny optymista

Dwa tygodnie, a Dziewczyna nie doczekała się wizyty swojego Chłopaka...
Myślała: pewnie już mnie nie kocha, już nie chce ze mną być...
Gdy weszła do domu na stole leżała kartka, która mówiła:
"Kochanie, wybacz mi, że nie mogłem Cię wesprzeć w tych trudnych momentach, a tak wiem, że tego potrzebowałaś. Chciałem zrobić Ci prezent.
Moje serce już dla mnie nie bije, ale jestem szczęśliwy, że mogę Ci je dać...
Że nadal żyję w Tobie..."Treść zaczerpnięta z książek, czasopism lub z Internetu.

Czytaczu, napisz o czym byś chciał przeczytać ;]
Twoje słowa: 1 bajka... 31 sierpień 2011

MALARZE

Dwaj portretów malarze słynęli przed laty:
Piotr dobry, a ubogi. Jan zły, a bogaty.
Piotr malował.

Tak sobie tu siedze i marzę i piszę i czekam ...

Wskroś, tacy „wyjątkowi” na zawsze? Malarze, aktorzy -artyści, nawet członkowi sekt. Oni są wyjątkowi, z malego punktu widzenia, ale czy sami czują się tacy? Chyba nie zawsze. Członek sekty, będzie szczęśliwy, bo znalazł , (może) uznanie, akceptacje, wśród innych, albo cos co zawsze było dla niego nieosiągalne - tymczasową „rodzine”. Tu stawiam duży znak zapytania. Wiec dlaczego 80% z nich na pytanie czy gdyby mogli , to czy powrócili by do tego „prawdziwego domu”, do domu trosk, dzieciństwa - odpowiadaja TAK? Trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy jednak ma gdzie wracać (ale to już inna historia)
Malarze, artyści - mają swój świat, nie zawsze jednak świat idealny (takiego nie ma). Dążyli do celu, raz osiągnęli to, innym razem nie. Wiec czy w obliczu, slawy , uznania, czuja spełnienie.? Może chwilowe. Bo czy jest jakies wieczne, nie ulotne uczucie? Tu wlasnie się zatrzymałam. Ku mojemu największemu zdziwieniu, moją zgubą stala się moja dotychczasowa wieczna radosc, jaką jest milosc. Dzisiaj patrze na to z innej perspektywy. Niestety bardzo negatywnej. Powinnam pluć w lustro za każdym razem gdy na nie spojrze? Tylko dla tego , ze „sama zgotowałam sobie taki los”? Jednak, nie zawsze robi się to co powinno się robic. Nie.

karsin.blog

Wielewskie i Ciepłe rozdzielone szerokim pasem ziemi. Na wzgórzach otaczających jezioro Wielewskie znajduje się pięknie położona Kalwaria Wielewska. Nad jeziorem Wielewskim znajdują się kilka ośrodków wypoczynkowych. We wsi odbywają się również Turnieje Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia. Od 2004 odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Folkloru przy współpracy z okolicznych miejscowości i miast (Brusy, Chojnice i Kościerzyna).Przytarnia- również wieś kaszubska. Jej znanym, słynnym mieszkańcem był Bolesław Domański (ksiądz katolicki, działacz Związku Polaków w Niemczech).Borsk-wieś kaszubska położona oczywiście w gminie Karsin... Pobliskie Malary, obecnie leżące w granicach Borska (sołectwa), to miejsce urodzenia Mariana Mokwy,.