O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Mainstream

Scribo, ergo sum. Magdalena Kołodziej – wywiady, recenzje, relacje, teksty dziennikarskie

To skakanie na głęboką wodę?

M.G: Kwestia realiów. Po trzech tygodniach wspólnego grania na próbach, to nawet trzy własne kawałki i trzy covery wykonane przed gwiazdkami polskiej sceny rock and rollowej są naprawdę czymś. Poza tym my je dość głęboko zaaranżowaliśmy. Jak patrzę z perspektywy czasu to uważam, że to był odważny ruch i w krótkim czasie odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Warto było.

M.K: My swoimi przeróbkami zaskakujemy. Dzisiaj zagraliśmy na przykład przebój Davide’a Guett’y „Love is gone”. Robimy to wszystko dla fun’u. Nie dopisujemy do tego żadnych ideologii. To tylko zabawa…

Magda: No właśnie. I tak doszliśmy do punkty styczności z mainstreamem. Przyznajecie się do mainstreamowych inspiracji. Nagralibyście z Britney albo Dodą?

M.K: Z Britney z chęcią! Z Dodą… nie mówimy nie. Jeśli chodzi o mainstream, to nie wstydzę się powiedzieć, że czasami piosenka Britney Spears jest super numerem. Dzisiaj zagraliśmy też Kylie Minogue. Dla nas pojęcie komercji to bardzo szeroki temat – to kwestia rozróżnienia tego, co jest dobre, a co nie. Na tej zasadzie w mainstreamie również znajdują się fajne kawałki, dobrze napisane i świetnie wyprodukowane… Ale można znaleźć i gnioty.

Magda: Tak więc z jednej strony fascynują Was mainstreamowe brzmienia, a z drugiej  w nazwie zespołu nawiązaliście do Marka.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Sposób oddają kult jednostce. Peymann jest obiektem takiego kultu – współczesnym idolem, wyniesionym przez pokolenie ´68 na piedestał. Mogę zagwarantować, że każdą sztukę teatralną, niezależnie od tego, o czym będzie traktowała, zamieni on w rewolucyjny bełkot. Mimo że sześćdziesięcioósmacy niezmordowanie stylizują swój ruch na młodzieżowy, nikogo nie razi fakt, że kolejne młode pokolenia działające w tym nurcie są ciemiężone przez starców. Poważany w Europie i na całym świecie Peymann od początku lat 60. żyje z dyskredytowania zachodniego społeczeństwa, tym samym utwierdzając i cementując swoją sponsorowaną przez państwo władzę. Wysoką pozycję utrzymuje wyłącznie dzięki prasie mainstreamowej, która – abstrahując od pojawiających się sporadycznie głosów krytycznych – gremialnie go popiera. Nikt nie ma odwagi podnieść ręki na owego namaszczonego przez ruch ´68 i przyklejonego do swoich stanowisk oraz profitów “mistrza teatru”. Mimo że wszędzie słyszy się stwierdzenie: “Ruch ´68 jest już martwy. Jego przedstawiciele przechodzą teraz na emeryturę, a społeczeństwo już dawno wyleczyło się z jego ideologii”, fakty świadczą o czymś diametralnie innym. Społeczeństwo codziennie myśli i czuje tak, jak mu dyktują przedstawiciele pokolenia ´68.

Czy można ten ruch jakoś umiejscowić, zlokalizować?

- Ruch ´68 tworzy.

xell blog

Do swoich playlist i w prime-timach grają taką muzę.
Coma o poranku jest właśnie tym czego naród chce, albo, nie bójmy się powiedzieć Nosowska ze swoim „suicide music”

Ja wiem, że powszechną chorobą dziennikarzy muzycznych w tym kraju jest niepohamowany pęd do alternatywy tak, żeby grać jeszcze bardziej undergroundowe dźwięki (najlepiej te gitarowe… i koniecznie żeby były głośne) i z jeszcze bardziej niezależnych źródeł a orgazm przychodzi wtedy gdy odkrywa się zespół, którego słuchają już tylko jego członkowie bo to wtedy takie mega niekomercyjne i mega alternatywne…

Jeszcze raz powtarzam, chyba się nam wszystkim trochę pomyliły bieguny.
Mainstreamem w Polsce stała się muzyka alternatywna.
A przecież wszelkie kulturowe wzorce z kina czy szeroko pojętej historii muzyki uczyły, że alternatywna to opozycja do głównego nurtu.
Dziś robi się teledyski do alternatywnych piosenek w których główni bohaterowie przeżywając emocjonalne rozterki noszą Ray-Ban'y (teledysk do "Kto tam u Ciebie jest")
Szkoda, że nie siedzą jeszcze w McDonaldzie.
Pokręcone to wszystko prawda ?
Niczym u Mrożka w Tangu.

Kolejna sprawa.
Kochamy się klepać po plecach.
Od lat.
Wokalistka roku - Kasia Nosowska
Z całym szacunkiem dla Kasi… ale ona może już teraz nagrać cokolwiek.
Proponuję w.

king-for-a-day blog

Boli mnie z siodełka. Czuję się jakbym spędził noc w klubie "Pod błękitną ostrygą".
Może przy okazji uda mi się zrzucić 3 zbędne kilogramy.

king-for-a-day 2003-04-30 08:00:41
skomentuj (5)
PATRYCJA E

Właściwie Partycja E, bo o nią chodzi padła. Padła i nie chce ruszyć. Złapała wirusa i koniec z nią. Szkoda, bo była bogata w wiele ciekawych informacji np. dziennik wypitych przez Tomka piw, spis moich CD i parę ważnych służbowych informacji. Innymi słowy mój dysk E się zdematerializował.
Cześć jego pamięci!!!

king-for-a-day 2003-04-30 10:18:50
skomentuj (2)
TEGO DZISIAJ SŁUCHAŁEM

1."Mainstream" - MAINSTREAM - fajna płytka, trochę pod THE VERVE, ale to bynajmniej nie zarzut.


2."Missundaazdtood" - PINK - co ja na to poradzę, że kocham jej piosenki a zwłaszcza "Lonely Girl" - powala mnie. Lubię też "Just Like a Pill", "Don't Let Me Get Me", "Gone to California", "Numb", "My Vietnam", "Dear Diary", "Get the Party Started" i "Family Portrait"


3."The Ideal Crash" - dEUS - belgijska alternatywa - super płytka - polecam.

king-for-a-day 2003-04-30 13:26:26
skomentuj (2)

Żniwiarz

Video w internecie. W oparciu o doświadczenia badawcze Interactive Research Center wiemy, że upowszechniają się te części internetu, gdzie rozkład płci użytkowników zaczyna przypominać udział kobiet i mężczyzn w naszym społeczeństwie. Dlatego za „powszechne” fragmenty Social Media można uznać przede wszystkim fora, blogi  i portale społecznościowe, podczas gdy pozostałe kanały (np. mikroblogi) są mniej lub bardziej niszowe. A na YT ciągle jeszcze dominują mężczyźni.

Jeżeli wierzyć statystykom YT, największą popularnością wśród filmów cieszą się gry komputerowe. I podczas kiedy w polskim Social Media gracze rzeczywiście są bardzo aktywni, to nie znajdują się w samym środku mainstreamu. Co interesujące – pomimo faktu, że gry są utożsamiane z męskim stylem życia, proszę zwrócić uwagę na kanał MariiMagdyMoniki – przewodniczki po świecie Minecrafta!

„Męski content” dominuje w oficjalnych czołowych statystykach, bo powszechne są filmy sportowe i motoryzacyjne, tutaj przede wszystkim piłka nożna i sporty samochodowe. A to również typowo męska tematyka. To przede wszystkim użytkownicy ścigający się z koncernami medialnymi na umieszczanie i usuwanie clipów objętych zamkniętymi prawami autorskimi.

Aktywne są też media komercyjne – co oczywiste, są od samego początku przyzwyczajone do przekazów filmowych i wiedzą, że udostępnienie.

Mainstream media

Libertarianie | Multiblog wolnościowców

Część ludzi, którym jeszcze mimo wszystko pozostał jeszcze zdrowy rozsądek i nie dają się omamiać wojnami krzyżowymi i publicznymi popisówkami na temat OFE, Palikotami, dyskusjami o świeckości i jadem Senyszyn i pozorowanymi wojnami Migalskiego z Kaczyńskim, czyli w skrócie całym medialnym łajnem, które serwuje nam banda czworga dla zamydlenia ocza wprowadzając po cichaczu podwyżki podatków i zmrażając gospodarkę – czytaj wpuszczając swoich wyborócw w coraz większą biedę.

Swoją drogą “liberała” który naciska na prywatne.

Szanse na pokazanie protestu w mediach. Bo przecież “klowna” nie należy pokazywać, nawet jak ma rację. Poza tym dlaczego “zaprzyjaźnione telewizje” miałyby pokazywać, że ktoś protestuje przeciwko idiotyzmom PO? Albo dlaczego miałaby to pokazać druga część mainstreamu czyli Rydzyki i Gazety Polskie? To przecież też ugrupowanie socjalistyczno-etatystyczne i które także rozdmuchiwało drogą administrację.

Jest pat. Grupka złodziei i ekonomicznych analfabetów okupuje Sejm a media i dziennikarzy trzyma na smyczy. Czy nic nie powstrzyma.

Ukryta Władza

Rzeki, strumienie, jeziora i morza zostały z premedytacją skażone.

Gleba została z rozmysłem wyjałowiona z większości składników odżywczych.

Wszystkie główne media mainstreamu bezustannie kłamią.

Całe nasze środowisko akademickie zostało zupełnie zawłaszczone.

Rządy i politycy są w całości skorumpowani.

Celowo zmierzamy do III.