O czym chcesz poczytać na blogach?

Mądrości

Testament Boga Żywego

"Księgą Zbawienia...gdzie jest zapisane imię człowieka Ziemi,którego życie...

 "przenikało i przenika"

 

"Tak...

"dla wiary "wierności"dla Boga Ojca Nieba Ciszy...

w Tchnieniu Boga Matki Dziewicy Ducha Świętego... 

"Tak...

-dla wiary "wierności"dla...

"LOGOS...Mądrości,stwórczego przekazu,Słowa,Ciszy...

Różności: święta, życzenia, kalendarium i nie tylko...

Fizyk z Moskwy w niemodnym kapeluszu
który uśmiechnął się od mnie
i zniknął na zakręcie białych szyn
nie próbowałam go zatrzymać
wiedziałam przecież
że to nie ty

czekam czekam wytrwale
tak lekko dotykają mnie dni
moja tęsknota jest tęsknota planet
zmarzłych tęskniących do słońca
a ty jesteś słońcem
które pozwala mi żyć
jest znowu wieczór
na dachach leży śnieg
wąskie wieże kościołów nakłuwają niebo
i dni tak lekko biegną nie wiadomo gdzie

Halina Poświatowska

17:50, k_dorocia , Mądrości
Link Dodaj komentarz »

Kiedy wady innych sprawiają ci przykrość, spójrz na siebie i zastanów się nad twoimi własnymi. Zajmując się nimi, zapomnisz o złości i nauczysz się żyć mądrze.

09:31, k_dorocia , Mądrości
Link Dodaj komentarz »
Mądrość nr 1 ;-)

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Przemija z wiatrem

Mądrości: 0 Zaniedbanie 16 maj 2009 Oj zaniedbałam bloga az wstyd. Przyznaję się bez bicia. Ale to przez nawał problemów, zdrowie, dom i praca. Powoli jakoś wychodze. zdrowie okazało się w porzadku, w domu sie porzadkuje (kupiłam wesalke do saloniku ale narazie stanęła u junioea, a jego na śmietnik). W pracy czekam na ułożenie się sytuacji. Troche ten dołek sie zmniejszył. Obaczymy.

Mądrości: 0 Po świętach 15 kwiecień 2009 Trochę te świeta za krótkie, przydałby się jeden dzień po na odpoczynek.
W wielka sobotę rozgorzała batalia - kto ma iś ze święconką. Ja byłam w zeszłym roku więc kolej na panów. Ale im było nie po drodze. I oczywiście w końcu ja poszłam. Ot co.
Pierwszy dzień świa u rodziców, drugi na działce. Niestety Księżniczka nie dotarła. Coś ze zdrowiem. Wczoraj też na spotkaniu wtorkowym nie była.
Wysyłałam ja do lekarza, niech się zbada. Bo to nie dobrze.

Krynicki-2010 - Onet.pl Blog

Kapitalizm, socjalizm, liberalizm, itd. Czy wolno pozwolić na dalsze
ofiary?

A ofiary będą tak długo, jak długo pojawiać się będą autorzy łatwych recept na szczęście człowieka i jak dugo istnieć będzie zapotrzebowanie na ich rady.

Szarlatani przynoszący magiczne zaklęcia i obietnice łatwego życia będą zawsze. Ale ich proceder może się skończyć. Stanie się tak, gdy oświecony człowiek, oświecone społeczeństwo a choćby tylko jego istotna część przestanie zważać na magiczne sztuczki, a
zwróci się ku rzetelności mądrych ludzi.


***

Kiedy tak będzie? Samo się to nie stanie nigdy. Niestety, jak na razie to siły „magii” przeważają nad siłami mądrości. To w rękach tej pierwszej są media a przed telewizorami wielomilionowe rzesze. Siły mądrości zamknęły się w akademiach, uniwersytetach, bibliotekach i, choć zdawałoby się, prowadzą nieustanną pracę nad człowiekiem i nad społeczeństwem, to efekt tej pracy pozostaje wątpliwy, bo człowiek współczesny ciągle woli „magię”. Magię w mediach, magię w życiu, magię w polityce. I choć złudzeniami i obietnicami nigdy się jeszcze nie udało nikogo nakarmić, człowiek współczesny jakże często wybiera je zamiast rzetelności, prawdy, mądrości.


***

Czas rozpocząć kampanię mądrości. Czas dla rzetelności. Czas dla ludzi mądrych. Już czas najwyższy!


Życiowe drogowskazy: okruchy mądrości

Na każdą okazję
Prosimy powtarzać
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Życiowe drogowskazy: okruchy mądrości
Cytaty, sentencje i aforyzmy. Myśli, które inspirują, motywują, pomagają w dokonywaniu życiowych wyborów.
Kategorie: Wszystkie | Drogowskazy | Elzenberg | English quotations | Grecja i Rzym | Merton | Mądrości chasydów
RSS
czwartek, 16 marca 2006
Kairos

"Jeśli nadarza ci się przypadkiem okazja do poprawy, nie wahaj się, żeby z niej skorzystać - mawiał rabbi Bunam. - To jest zapisane w niebie. Uczep się jej, póki nie nadarzy się następna okazja".

Źródło: Daniel Lifschitz, Z mądrości chasydów, Kielce 2003

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

- Też tak myślę, ha ha ha!

- Weź jednak pod uwagę, że każda zaleta zostaje prędzej czy później ukarana. Nie ma niczego za darmo. Jeśli więc pociągniemy dalej ten temat, muszę cię ukarać.

- Tak? No trudno, cholera, wal!

- Ze znieczuleniem, czy bez?

- Przecież pijemy, nie?

- Dobra, możesz polać, będzie mi łatwiej. Zacznę od tego, że nie jesteś mądrym człowiekiem. Głupim, co prawda, też nie. Jesteś człowiekiem sprytnym. Dużo masz tego sprytu. Ostatnio jest w modzie nazywanie tego sprytu mądrością życiową, z czym nie chcę się kłócić. Ale ta mądrość życiowa od prostej.

Z Jezusem przez życie iść... - Onet.pl Blog


10 lipca 2006
Młodość jako wzrastanie. Kim jestem? Kim mogę być?...
 
Młodość jako "wzrastanie"

Ewangelista Łukasz o młodości samego Jezusa z Nazaretu pisze, że "Jezus zaś czynił postępy [wzrastał] w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi".
Młodość jest "wzrastaniem". Owo ewangeliczne słowo wydaje się szczególnie syntetyczne i sugestywne. Wzrastanie "w latach" odnosi się do naturalnego związku człowieka z czasem: owo wzrastanie jest jakby etapem "wstępującym" w całokształcie ludzkiego przemijania. Odpowiada temu cały rozwój psychofizyczny: wzrastanie tych wszystkich energii, poprzez które konstytuuje się normalna ludzka indywidualność. Trzeba, ażeby procesowi temu odpowiadało "wzrastanie w mądrości i łasce".
Wszystkim Wam, drodzy młodzi Przyjaciele, życzę takiego właśnie "wzrastania". Można powiedzieć, że przez nie młodość jest właśnie młodością. W ten sposób zyskuje ona swoją.