O czym chcesz poczytać na blogach?

Mączniak

quiero comerte a besos

Jeśli tylko nie dojdzie do chwili, w której moja roślinka nie postanowi zostać takim fiołkiem. Będzie wymagał ode mnie więcej uwagi z mojej strony. Da znak, że trzeba znaleźć mu miejsce, w którym często przebywam, aby o nim nie zapomnieć, a dodatkowo dogodne i oświetlone odpowiednio, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Zechce, aby zwiększyć podlewanie, a jednocześnie nie przesadzić z nadmiarem wody. Zastrzeże sobie wszelkie lanie wody po liściach, ze względu na to, że jest bardzo delikatny i może ulec poparzeniu nasłoneczniemu. A to byłby dla niego najgorszy znak tego, że już nie jest potrzebny i podziwiany! Jeszcze gorzej jeśli pozwolę, aby zainteresował się nami jakiś mączniak, co więcej - zaatakował moją roślinkę. Gdy dzieje się taka sytuacja, wszystko praktycznie dzieje się samo. Ze względu na to, że jestem roztrzepana, zapominam o systematycznym podlewaniu, czy pielęgnacji rośliny. Przysuszam ją trochę, pozwalam jej oddychać samotnością. Czasami uda się z powrotem wrócić do storczyka, częściej jednak muszę zrezygnować z kwiatu. Wszystko za pewne potoczyłoby się inaczej, gdyby mój podopieczny nie zmieniał diametralnie swoim początkowych wymagań, tylko zwiększał je z dnia na dzień minimalnie, niezauważalnie. Najlepiej, gdyby zrobił to wszystko tak, abym nie zorientowała się w czasie, że ze storczyka przemienia się w fiołka. To byłby.

>>>>>>>STAUROS<<<<<<< - Onet.pl Blog

Zdradza słuchaczowi tajniki swojego warsztatu artystycznego: "Cały dzień chodzę, męczę się i myślę sobie jak/Jak napisać hit, gdy w głowie nie mam nic, raczej pusto tam/I nagle jest, coś olśniło mnie, zaczynam pisać i wiem (...) Jakie ładne słowa, jaki ładny rytm/A jakie ładne dźwięki, jak to ładnie brzmi,/Jaka ładna zwrotka, a jak buja mnie/A jaki będzie refren, chyba każdy wie/ Te, tererete, te, tererete/ Te, tererete, te, tererete U! U!".

Z kolei w piosence 'Hej Hej Nał' dzieli się swoimi pozamuzycznymi fascynacjami: "Hej, hej, nał, hej, hej, hej, bujać się tak całe życie/ Hej, hej, nał, hej, hej, hej, bujać się tak każdy dzień...". W dalszej części piosenki KUCHTA okazuje się również artystą niewrażliwym na ewentualną porażkę rynkową swojej twórczości. W takim przypadku odnajdzie ukojenie w swoim hobby: "Szkoda nam czasu, żeby się przejmować/Nikt nas nie słucha, więc bujamy się..."

Tralala, terefere, hej, hej, hej... i cała sala śpiewa. Doprawdy – przerażające.

Stauros 'Dla Was'

 Universal Music Polska

(Albert Mączniak)

w-domu-i-ogrodzie blog

Łatwiej wejść w okres spoczynku. Nadal jednak regularnie je podlewamy, choć ze względu na chłopdniejsze dni robimy to znacznie rzedziej niż do tej pory.
Nawadniamy rolsiny zawsze zielone. Pod czas suchej jesieni regularnie podlewamy rośłiny zawsze zielone, takie jak różaneczniki, trzmieliny pnące, laurowiśnie wschodnią, berberys. Zasilamy drzewa i krzewy nawozami fosforowymi i potasowymi. Potas przyczynia się do zdrewnienia pędów przed zimą i tym samym zabezpiecza młode pędy przed przemarznieciem.

- Uwaga na choroby grzybowe
Chronimy rołsiny przed chorobami grzybowymi, gdyż chłodne poranki i wieczory sprzyjają ich rozwojowi. Najpospolitrze to szara pleśń i mączniak. Po wystapieniu pierwszych obiawów infekcji trzeba rołsiny jak najszybciej opryskać odpowiednimi środkami chemicznymi.

- Przycinamy pędy
Pod koniec miesiąca znacznie przycinamy pędy rołśin, które będą zimować w pomieszczeniach. Dotyczy to np. pelargonii, fuksji, psianki, tibuchiny, srebrzenia, bielunia, ołownicy i innych.
 

- Sadzimy rołsiny cepłolubne.
Do połowy września sadzimy rołsiny ciepłolubne, takie jak magnolie, różaneczniki oraz zawsze zielone liściaste, aby zdązyły się dobrze zakorzenić, zanim nadejdą zimowe chłody.


w-domu-i-ogrodzie.

Kwiaty roczne

Rozmnażanie

Wrotycz marunę rozmnaża się z siewu nasion, od stycznia do czerwca w zależności jakie mamy warunki(mamy lub nie szklarnię lub oszkloną werandę). Musimy jednak pamiętać, że nawet wyższe odmiany przy późniejszych terminach siewu, będą miały krótsze pędy. Wrotycz ma bardzo drobne nasiona bo w 1 gramie znajduje się ich do 7000 sztuk. Przy wysiewie wprost do gruntu nie ma to większego znaczenia, ale przy siewie do pojemników warto mieszać nasiona z suchym piaskiem bo uzyskamy równiejsze wschody. W pomieszczeniach siewki wschodzą nieco szybciej po około 16-18 dniach , a wysiane w kwietniu wprost do gruntu kiełkują po około 25-30 dniach. Kwiaty uzyskujemy po około 20 tygodniach od siewu pod osłonami, a wysiane wprost do gruntu po około 12 tygodniach. Zatem regulując termin wysiewu możemy mieć roślinę kwitnącą całe lato, a nie tylko około 14 dni jak kwitnie jedna roślina.

Choroby i szkodniki

Podczas mokrego lata problemem może być mączniak prawdziwy. Dlatego warto mieć w pogotowiu jeden z preparatów: Score 250 EC, Nimrod 250.