O czym chcesz poczytać na blogach?

Machu picchu

W podróży - Onet.pl Blog

Przed 4:00 bylem na glownym placu, byli tez Australijczycy i czesc naszej grupy. Czekalismy do 4:15 a przewodnika ani sladu, wkurzeni ruszylismy sami za innymi. Tyle gosc mowil o punktualnosci a zrobil nas w konia, a potem gdy go opieprzalismy w Machu, to jeszcze klamal, ze byl o 4:05. Profesjonalizm niesamowity, do tego nie wladal zbyt dobrze angielskim. Bez latarek ruszylismy wiec droga troche w dol, potem troche po rownym, przez zwodzony most i do gory stroma sciezka przecinajaca droge.Wracam do Aqua, mam czas na obiad, termalne zrodla i popoludniu ruszam do Cuzco, by o rozsadnej godzinie tam byc. A tutaj trzeba wstawac o godzinie jak na ataka szczytowy na powazna gore. Nie jest tez sensowne wpuszczanie tylko 400 osoba na Wayna Picchu, skoro gora jest zamykana o 16, a otwierana o 7. Mozna smialo wpuszczac wszystkich chetnych do tej 14.  Gdy ruszalismy po 4, to juz kilkadziesiat osob stalo w kolejce do autobusow, a pierwszy mial.

Aprendete la Libertad 2.0

Miejsce na nogę wieczorem

Tam był mój hotel

Wszyscy mówili, że najpiękniejszy w Machu Picchu jest wschód słońca, mgła unosząca się nad ruinami i wszechobecna, mistyczna cisza. Postanowiłem więc wybrać się tam wcześnie rano, aby mieć szansę na to duchowe objawienie. Z przewodnikiem umówiłem się o szóstej przed.

dorocien.blog

Sie, co ma czesto miejsce (ale nie w szkole czy pracy).

Znajomy z Limy poprosil jakies dwa tygodnie temu, zeby zorganizowac pobyt jego wujostwa, napisal co chca – zwiedzanie miasta, Swieta Dolina Inkow, Moras i Maray oraz Machu Picchu. Ma byc tanio i dobra jakosc. Hotel trzygwiazdkowy i blisko Plaza de Armas, czyli w centrum, ale tez tanio. Wujostwo z kasa, moga nas polecic.

Rider psioczyl – eee, nie ma sensu, limenczycy sa gorsi niz Izraelczycy, nie.

szczyt5

Bo juz sie niezle wprawilismy a tu .... Tylko jedzenie nigdzie sie nie zmienia. Mamy do wyboru kurczaka z ryzem i frytkami albo pollo con arroz i patatas fritas:)

Jutro wracamy do Peru chyba i bedziemy j e c h a c az na horyzoncie pojawi sie Machu Picchu!

23:18, szczytwszystkiego , W...lamy na biwak 2010
Link Dodaj komentarz »

Wyprawa do Peru - Onet.pl Blog

Które dla mnie jest cudowne. Z czterech stron pionowe porośnięte wysokie skały i rwąca górska rzeka której szum słychać prawie z każdego zakątka.

Bilety na wstęp do Machu Picchu należy kupić w lokalnej informacji  i do tanich nie należą. Za obejrzenie jednego z siedmiu nowych cudów świata należy zapłacić ponad 30 dolarów ,oczywiście dla Peruwiańczyków cena jest.

Zenobiusz ,ostrzega.!!!

Spowodowana tradycjami kulturowymi, a także zastosowanymi materiałami i technologiami. Dziś ludzkość skupiona jest przede wszystkim w miastach, z których nieliczne osiągają przerażające rozmiary. Czy kompleksy, takie jak Giza, Tiahuanaco, Machu Pichu, Ollantaytambo, Mykeny, Tiryns, że tylko wymienię kilka, można nazwać miastami? Najstarsza (?) Giza to zapewne kompleks trzech piramid, Sfinks i parę świątyń. Tiahuanaco, to tylko trzy obiekty – Kalassaya, Puma Punku i Akapana. Machu Picchu to obszar cirka 300 na 200 m. Ollantaytambo jest niewiele większy, do tego z jednej strony okolony wysokim murem. O Cusco prawie nic nie można powiedzieć, gdyż Hiszpanie zniekształcili je dokładnie burząc i przebudowując na swoją.