O czym chcesz poczytać na blogach?

Machinarium

Nieregularnik multimedialny – muzyka, filmy, seriale, gry komputerowe

Przypominającego kubeł na śmieci małego robota? Dlaczego? Po co wraca? Nie wdając się w szczegóły tej całkowicie niemej fabuły, trzeba podkreślić, że i ona na swój sposób urzeka. Opiera się na motywie tak starym, jak dzieła Homera i “Odys, co wraca do swej Itaki”, ale żadną miarą nie stanowi to ujmy. Zresztą i tak najbardziej atrakcyjne, zaraz po eksploracji odrealnionego, pięknie nieprawdopodobnego świata, są łamigłówki. Na niektórych w istocie można stracić zęby, ale dla mniej wprawionych graczy twórcy przygotowali system podpowiedzi na żądanie.

Dodanie takiej funkcji, nie będącej przecież w tzw. przygodówkach niczym nowym, wynika na pewno z troski o uzębienie użytkowników, ale w przypadku Machinarium wydaje się być także cichą zachętą dla “niedzielnych graczy”. Właśnie dla nich, których nie pociągają długie godziny expienia w świecie Warcrafta, ani kolejne fragi w Counter Strike’u, gra studia Amanita Design może być podstawą do zmiany negatywnego zdania na temat całej tej gałęzi rozrywki. Amator czy nie – każdy, kto da Machinarium szansę, dostrzeże w nim jedyny w swoim rodzaju, ambitny projekt. Jeśli jakąkolwiek dotychczas wydaną grę można uznać za dzieło sztuki, to tylko tę. Pozostaje liczyć, że.

Gry komputerowe

Gry komputerowe

RSS
niedziela, 01 stycznia 2012
Saints Row 2 ... Już ukończyłem 60% gry...

Cześć! Ostatnio zrobiłem sobie przerwę z Saints Row, ponieważ grałem w Machinarium... Przeszedłem tą grę. W najbliższym czasie dodam jakieś screnny z gry. A teraz wrzucę wam gameplaya z Saints Row 2, jak wykańczałem 3 główne gangi: Bractwo, Synowie Samedi i Roniniowie . 60 % gry za mną, gra podoba mi się, wciągnęła mnie...

 

Oto ten gameplay :

 

 

Pozdrawiam :) Arek.

 

 

14:46, buciu52
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 grudnia 2011
Machinarium

Cześć ! Gra Machinarium z pozoru wygląda na prostą , ale taka nie jest ... Trzeba dużo pomyśleć.Przyznam się że w chwilach zwątpienia korzystam z poradnika ;p Staram się.

everdesign

Snu. Mam mnóstwo nowych pomysłów i tematów. Tylko zacząć pisać! No właśnie... Wybaczcie.

13:12, dwasy
Link Dodaj komentarz »
Machinarium

Mimo tego, że gra powstała w 2009 roku (nagroda Independent Games Festival) wciąż wzbudza we mnie zachwyt. Przepiękna, ręcznie rysowana grafika, subtelne dzwięki, niepowtarzalny klimat i te zagadki! Jeśli miałbym wskazać grę komputerową, która mnie inspiruje to jest nią właśnie Machinarium. Piszę o tym gdyż za niewielkie pieniądze możecie ją nabyć z czasopismem Komputer Świat Gry. Świetna okazja by się zakochać na wiosnę :) Tutaj oficjalna strona twórców (i demo on-line). A dla tych, którzy już Machinarium znają i uwielbiają niespodzianka - papierowy model głównego bohatera do własnoręcznego sklejenia :) Pobierz.

13:01, dwasy , inne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 stycznia 2011
Nie ma cwaniaka... :)

canislupus | e-blogi.pl


strach ale też to, że próbował się zmotywować. Wiedział, że musi wykonać swoją dresiarska powinność bo inaczej  na osiedlu
nie będzie miał życia jak się tak sfrajerzy. To w gruncie rzeczy było bardzo smutne, a smutniejsze jest tylko to że bardzo często
się to spotyka. Poprzez bezwzględność w działaniu dresiarstwo opanowuje społeczeństwo, nie tolerując, a więc nie pozwalając
na inność czy większą wrażliwość. Tego typu chłopak zadaje się z nimi po to żeby mu nie wpieprzyli na ulicy, przez co nie może
rozwijać swojego talentu do muzyki klasycznej na przykład. Strasznie mnie przytłacza tego typu tłamszenie.

Skomentuj [3]

Machinarium 2011-07-22

Mistrzowskie manipulacje
zgorzkniałych tłuściochów
przyzwyczajeniowych luksusowo
tandetnych ascetów
nowej wiary.

Korporacjonizm filozofii
nastawieniowej zarobkowo
na naiwności
sprzedając cienie
dawnych ideałów.

Manufaktura produkcyjna
omamiaczy wyuczonych
kluczeniem, lawirowaniem
werbująco kuszące
pięknosłowiem.

Prostota zarobkowa
na głupocie bazujące
Machinarium wysysające
z inteligenckich zarodków
resztki myśleniowej motywacji.

Skomentuj [0]

Dla Ciebie

Ładne kwiatki

Które można tchnąć nowe życie i stworzyć je na nowo w zupełnie nowej formie i stylu.
Kategorie: Wszystkie | biżuteria | drugie życie rzeczy | moje dekoracje | twórczość Teodora
RSS
wtorek, 21 lutego 2012
Gry przygodowe

Teodor nadal chory więc musimy jakoś organizować sobie czas. Zdecydowałam się pokazać mu jedną z moich przygodówek: Machinarium z Amanita Design.

Kiedyś już graliśmy w Samorost 2

Uwielbiam ich gry za ciekawą grafikę, za dowcip, za fajną muzyczkę i za to, że to nie są zręcznościówki :), za to dużo w nich fajnych zadań do wykonania. Nie wiem czy można powiedzieć że to gra dla dzieci (Teoś w nie skapował niektórych zadań) ale na pewno to gra bez przemocy.

Gry, muzykę i gadżety można kupić w sklepiku Amanita Design

Z niecierpliwością czekam na Botanicula

Tagi: gry bez przemocy gry przygodowe gry z ciekawą grafiką zabawa z dzieckiem
17:56, ani_anka
Link .

Nie lubię zmywać

“czuję się jakby ktoś zgwałcił mi gardło… “

Są dni kiedy o godzinie 18.00  idę spać. Nie odpowiadam na telefony, smsy. Wracam po pracy i padam. Zasypiam w ciapach, budzę się koło 3.00  dopiero się ogarniam i korzystam z reszty snu jaka mi pozostała przed kolejnym dniem. Niestety często tak jest. Muszę poszukać sobie dodatkowej aktywności po 18.00. Na całe szczęście są takie dni jak dziś. Podrażniłem swoje kubki smakowe duszonymi żeberkami i piwem, dlatego po powrocie chciało mi się gotować. Padło na obiad na drugi dzień. Musi być coś co można odgrzać w barbarzyńskim machinarium jakim jest mikrofalówka. No nie ma wyjścia- trzeba sobie radzić.

Zawsze uważałem że najlepsze przepisy są te przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niestety zdarzają się takie pokolenia, które są kulinarnymi leniuchami albo brak im chęci bądź talentu. Albo jedno i drugie. Modyfikują wtedy oni przepisy o dodatki w postaci fixu Knorra czy innych instant. Idą tym samym na skróty psując smak. Kiedyś w poszukiwaniu jakiegoś przepisu natrafiłem na filmy instruktażowe gdzie „szef kuchni”- był ładnie ubrany, do każdego sosu dodawał dla „wzmocnienia smaku” bulionetkę pieczeniową. Na upartego na 5 przepisów może tylko w jednym można by było dodać  właśnie to barbarzyńskie.