O czym chcesz poczytać na blogach?

łysienie

Łysienie

Niejednokrotnie eksperymenty tj. skakanie od jednej do drugiej metody leczenia z nadzieją na to, że któraś w końcu przyniesie efekty.

Łysienie plackowate pojawia się nawet u kobiet i dzieci

Przywykliśmy kojarzyć łysinę z mężczyznami i panowie w wielu przypadkach ten fakt akceptują. Gdy łysienie dotyka kobiety i dzieci zawsze wiąże się z obniżeniem samooceny i ogromnym stresem. Łysienie plackowate jest typem łysienia, które zagraża nam bez względu na płeć i wiek.
Najprawdopodobniej można je odziedziczyć, choć nawet jeśli w rodzinie pojawiły się przypadki tego typu łysienia wcale nie musi ono pojawić się również w naszym przypadku.

Co wywołuje łysienie plackowate?

Najprawdopodobniej działalność naszego układu odpornościowego, który w wyniku działania nie do końca rozpoznanych mechanizmów i nie do końca znanych przyczyn zwraca się przeciwko mieszkom włosowym powodując łysienie. Na owłosionej skórze głowy pojawiają się wtedy ogniska łysienia z których wypadają włosy. Skóra w tych miejscach staje się biała, delikatna i połyskliwa. Ognisko może być jedno o niewielkich wręcz mikroskopijnych rozmiarach, ale równie często pojawia się ich wiele, tak że łysienie przybiera charakter zbliżony do łysienia rozlanego obejmującego całą skórę głowy.
Łysienie plackowate koncentruje się nie tylko na.

Twoje włosy

Nacisk na nienaganny wygląd. Dzięki temu wzrasta presja na rynek środków mogących likwidować łysienie. Coraz większy odsetek mężczyzn nie pozostawia problemu samemu sobie, a łysienie traktuje jak przejściowy stan, który należy zmienić. A ponieważ łysienie typu męskiego dotyka aż dwie piąte ogółu mężczyzn około 50 roku życia, oraz sporą ich część między 30 a 40 rokiem życia, to krąg zainteresowanych jest spory. Zgodnie z ekonomicznymi prawidłami popyt zwiększa podaż, więc i na rynku zaroiło się od szumnych reklam i kuszących ofert. Niestety nie wszystkie są uczciwe, niektóre są jedynie oszustwem bazującym na desperacji osób, które męczy łysienie. Większość z nich to jedynie suplementy diety lub odżywki, które jedynie wzmacniają pozostające jeszcze na głowie włosy i mogą lekko spowolnić ich wypadanie, ale nie powodują w żadnym wypadku ich odrastania.

~ - autor: handsomemen w dniu Styczeń 31, 2010.

O czym jest ten bloog - WYPADANIE WŁOSÓW

WYPADANIE WŁOSÓW
Blog poświęcony w całości tematyce wypadaniu włosów - objawy, porady, produkty.
Kategorie: Wszystkie | Łysienie - słowniczek | Metody leczenia | O czym jest ten bloog | Rodzaje łysienia | Łysienie - ogólnie
RSS
środa, 29 kwietnia 2009
Po co ten bloog

Łysienie - to coraz częstszy problem milionów ludzi na całym świecie, w tym także i Polaków i Polek. Dzisiaj łysienie to nie tylko kolejny etap naszego rozwoju. Dzisiaj łysienie to swego rodzaju problem społeczny. Dotyka coraz więcej młodych i teoretycznie zdrowych osób.

Jeśli jesteś tym, komu doskwiera uporczywe wypadanie włosów, nie wiesz co robić, gdzie się udać po radę, jak to leczyć i czy wogóle można tu mówić o leczeniu, to znajdujesz się we właściwym miejcu. Ten bloog wskaże Ci drogę do poradzenia sobie z Twoim.

handsome-men.blog

W łysieniu 2010-04-20 03:40:46

Niejednokrotnie czytając długie teksty mamy wrażenie, ze piszący „leją wodę”. Piszą i przeciągają swoje wypowiedzi. Tak samo jak większość filmów. Przytoczę tu skecz pewnego bakaratu. Jeśli w brazylijskiej telenoweli ktoś w jednym odcinku przewróci się to przez następne cztery otrzepuje się.
Więc nie robiąc opisów na pięć stron zajmijmy się faktami. Dokładniej – faktami i mitami. Naszym tematem jest łysienie. Nie mam sensu na pisanie pięknych słów i wmawianie, ze istnieje tableteczka, która odmieni los chorych.
Oto fakt i mity dotyczące nadmiernemu wypadaniu włosów.
Geny odpowiedzialne za łysienie typu męskiego pochodzą wyłącznie od strony ojca. Niestety to mit. Jesteśmy „skazani” na geny obydwojga rodziców. DHT odpowiedzialne za łysienie u mężczyzn przekazywane są też od strony mamy.

Jeśli z tracisz około stu włosów dziennie nie masz czym się przejmować. Jest to uwarunkowana prawda. Warunek jaki trzeba spełniać to nie posiadanie męskiego schematu łysienia zwanego MPB.
U zdrowej osoby miejsce umarłego włosa zastąpią nowe zdrowe włosy. U osób ze wspomniany MBP włosy w mieszkach włosowych powstają coraz słabsze. W końcowej fazie mieszki włosowe nie będą zdolne do produkcji zdrowych włosów. Następnie mieszki „umrą” i.

Zdrowie i profilaktyka

Płukanki z różnych ziół, które pomagają zachować ich urodę odżywiając je i oczyszczając. Oczywiście lista możliwości ziół będzie powiększana w miarę upływu czasu, ponieważ uważam, że wiedza ta powinna zostać zachowana mimo nagonki, jaka obecnie się odbywa na produkty ziołowe.

  • Aloes – zawiera unikalne stymulatory biogenne, dlatego działa regenerująco, przeciwzapalnie i przeciwłupieżowo. Produkty aloesowe są znane od lat i stosowane na całym świecie.
  • Brzoza – świeży sok pomaga leczyć łysienie. Stosować można również odwary z świeżych liści brzozy, które nadają włosom przepiękny połysk. Zauważyłam, że mało ludzi o tym wie, że można skorzystać z liści brzozy bez kaleczenia drzewa.
  • Chmiel – wpływa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo. Jest pod tym względem rewelacyjny i mało tego usuwa łojotok i łojotokowe zapalenie skóry. Można skorzystać z gotowego piwa i po lekkim podgrzaniu płukać włosy już umyte.
  • Korzeń łopianu – jest rewelacyjny do zwalczania łupieżu