O czym chcesz poczytać na blogach?

łysiak

Nie tylko-polityczny Blog Pawła Kutrowskiego - Onet.pl Blog

Kutrowski
2 komentarze

02 lipca 2007
KANIKUŁA
Pomimo deszczowej pogody, w polityce kanikuła w pełni. Praktycznie nic się nie dzieje, nudy na pudy... Zatem tylko kilka impresji.

W minionym tygodniu znowu „błysnął” nasz „skarb narodowy” (słowa eks-sekretarz stanu USA M. Albright), czyli „drogi Bronisław” Geremek. Tenże były szef dyplomacji, lewak z krwi i kości, wysoce prawdopodobne, że mający w PRL agenturalną przeszłość, obecnie CEP (termin JKM: Czcigodny Euro-Poseł) – otóż ów jegomość ogłosił w wywiadzie dla francuskiego „Le Monde” (to kolejny wywiad zagraniczny, w którym Geremek szkaluje Polskę), że rząd „wykorzystuje antyniemieckie nastroje w społeczeństwie”. Geremek jako były dyplomata, uprawiający klasyczną dyplomację na.

Teenage Cowgirlempty snippet

Kurtyna

Dokumentach stanowiących tajemnicę państsową. W świetle znanych już informacji okazuje się, że owe tajne dokumenty to  min materiały historyczne dotyczące Podziemia AK na Lubelszyźnie. Ale prokurartura dokumentów nie zwraca i pdtrzymuje swoje tezy. Show must go on.

D. Miękki jak plastelina

- Operacja "Farmus 1".

Asystent Szeremietiewa trafia do aresztu. W trakcie śledztwa jest straszony szykanami wobec rodziny, grozi mu się represjami wobec bliskich, konta i majątki przyjaciół Farmusa sprawdza- choć nie ma na to zgody prokuratura. W koncu słyszy- obciążysz Szeremietiewa- wyjdziesz. Nie zgadza się. Po pięciu latach zostaje oczyszczony przez sąd z zarzutu łapownictwa.

- "Operacja Farmus 2".

 Prokuratura występuje o areszt dla redaktora Sumlińskiego. Według nieoficjalnych informacji jakie dotarły do dziennikarzy, już wcześniej przygotowano profil psychiczny Sumlinskiego, z którego wynika, że będzie łatwo go złamać i urabiać. Zatajają przed sądem informacje o próbie samobójczej dziennikarza  w trakcie pierwszego zatrzymania.  Ponad dwa miesiące trwają bardzo silne naciski by Sumliński trafił do aresztu..