O czym chcesz poczytać na blogach?

łydka

Wirtualne adopcje koników 3

Przez koperty. Ale najpierw zmień kierunek , wydłuż wodze , zwolnij... Daj mu luz , pochwal go. Bardzo dobrze poradziłaś sobie z kawaletkami. Z drągami też. W ogóle bardzo dobrze jeździsz! Myślę , że teraz możemy zacząć ćwiczyć skoki , a kłus i galop ćwiczebny odłożyć na kilka jazd na bok... Jeżeli ćwiczy się coś regularnie , męcząc się i nie robiąc od tego przerwy nigdy się tego nie nauczymy. Musimy odpocząć od tego trochę. Ale jak chcesz. Jeżeli sobie dobrze poradzisz z kopertami , następna jazda będzie wycieczką do lasu! Dobrze , kopert ustawione , możemy zaczynać! Skoncentruj się , łydka przyłożona , plecy proste , głowa do góry. Kolana przyłożne , wodze krótkie , pięta w dół. Strzemiona troszkę przesuń do przodu , na czóbki palców. Teraz wyśmienicie! Do kłusa... Marsz! Dobrze , uspokój ręce , rozluźnij się. Przyśpiesz... Dobrze! Super! Uwaga... Hop! Świetnie! Twoim zadaniem jest tylko pozostanie w półsiadzie. To koń skacze , nie ty! Masz się rozluźnić , pozostać nieruchoma , ale podążać za siodłem. Wyszło Ci super! No , następna przeszkoda! Głowa do góry , plecy proste , łydka przyłożona... Hop! Super! Bardzo dobrze...!.

WSR Echo - Onet.pl Blog

Spuściłam strzemiona i hop w siodło. Tradycyjnie Kukułka zrobiła trzy kroczki w tył i głośno zarżała- tak wiem, że jestem ciężka :P. Poklepałam ją i poprawiłam se strzemiona. Porządie chwyciłam wodze, a znimi bacik. Łydka i na ścieżkę. Pierwsze kroki Kukułka postawiła bardzo leniwie wiec dodałam bardzo mocną łydkę na "dzień dobry" i od razu lepiej. Na środku nie było jeszcze ani jednej przeszkody- później zawołam Julkę, aby wniosła wraz z Krzyśkiem wnieśli gotowe przeszkody na halę. Kukułka co chwilę zwalniała, przez co traciłam trochę rytm i musiałam więcej niż zwykle pracować łydkami- no nieładnie... Zmiana kierunku przez dużą półwoltę. Łydka, Łydka i ostatnia bardzo mocno. Kukułka szła teraz bardzo energicznie i nie trzeba było jej poganiać. Poklepałam ją, aby wiedziała, że tak iść musi i że tak jest bardzo dobrze. Po czterech okrążeniach w stępie w tę i w tę stronę przyłożyłam znowu mocniej łydki na znak kłusa. Podziałałam jeszcze raz dosiadem i Ku ładnie zakłusowała.  Znowu ten tryb "slow"... westchnęłam i przyłożyłam kolejną łydkę- od razu lepiej. Po jednym okrążeniu wjechałyśmy na duże koło, po czym zrobiłyśmy kombinację.

Kocham Karą,Lili i Sułtana!

Na popręgu
tak samo jak aktywizujące, ale nie naciskają
na boki konia,przez co nie dają  impulsu
do ruchu na przód, Wodza  wstrzymująca,
odpuszczona zaraz po zatrzymaniu.
Przed zatrzymaniem należy wykonać kilka
półparad,w celu przygotowania konai do parady.

Zagalopowanie na prostej z lewej nogi:
ustawienie konia w lewo, wodze równe na kontakcie
powodują ustawienie konia, prawa nie dopuszcza
do nadmiernego zgiecia, w momencie zagalopowania
wodza lekko odpuszczająca,ciężar ciała jeźdźca
na lewą stronę, prawa łydka ograniczająca,
czyli cofnięta na szerokość dłoni za popręg,
nie pozwala na wypadanie zadu na zewnątrz,
prawa łydka aktywizująca,na popręgu daje impuls
do ruchu na przód poprzez dociskanie,

Zwrot na przodzie w prawo:
Ustawienie konia w prawo, wodze wstrzymujące
nie pozwalające na ruch konia do przodu, ciężar
ciała na prawo, prawa łydka przesuwająca,
lewa łydka ograniczająca, jeździec również
pilnuje dosiadem i łydką aby koń się nie cofnoł

Ustępowanie konia w lewo głową od bandy:
.

maxikab.blog.pl

.< Chwila stępa. Kłus. O dziwo, nieco żwawiej. Po chwili. Łyda, łyda. Odwal się w końcu >.< Stęp. Kłus. W końcu trochę życia. Ale to przez to, że p. Ewa galopowała już >.> Na dworze wichura, brama trzaska. Deira rży. Wow. Ten koń RŻY. Niemożliwe. Ściana, galop. Pierwsze podejście do bani (daj mi spać?). Za drugim p. Ewa się drze "Łyda, łyda!". Łyda poszła. Galop. Rzucam się jak w ataku padaczki na tym siodle. Deira psss. Zgasła. Stęp, kłus, ściana. Galop. Siedzę, padaczka przechodzi. Psss. Kłus, ściana, galop. Usztywnienie części dolnej ciała, siedzę. Dupa w siodle, nie latam. Psss >.< Kłus, zmiana kierunku, ściana. Zakręt ścięty, nieważne, ja jadę. Dupsko w siodle znowu. Postępy robię? Buahahahahaha, niemożliwe. Zakręt ścięty galopem, ziuuuu. Prosta, psss... Trzy kroki kłusem, nie daję się, galop. Co z tego, że siedzę skoro nogi dostają padaczki? Ja następnym razem się do siodła przywiążę >.> Galop, galop, kontakt jest, łyda,.