O czym chcesz poczytać na blogach?

łuszczyca

Moja Łuszczyca

Łuszczyca a pora roku »

Łuszczyca paznokci

Dzisiaj trochę odbiegnę od chronologii zdarzeń. Jakiś czas temu zaobserwowałem na swoim paznokciu kilka białych planem. Na początku nie przekuło to specjalnie mojej uwagi ponieważ sobie pomyślałem, że to nic takiego i na pewno same znikną. Jednak z czasem plamki zaczęły się powiększać i lekko zagłębiać. A ja zacząłem nabierać podejrzeń, że może to być łuszczyca paznokci. Ale przyszła mi też do głowy druga myśl. Jako, że dość intensywnie ćwiczę, często bywam w siłowni pomyślałem, że może to też być grzybica. Zacząłem szukać informacji na temat jednej i drugiej choroby i okazuje się, że w obu przypadkach objawy są bardzo podobne. Podobno często się zdarza, że łuszczyca paznokci jest mylona z grzybicą. Obejrzałem w Internecie kilka zdjęć obu przypadłości i w moim przypadku prawdopodobnie jest to łuszczyca. Na szczęście nadal jest ona tylko na jednym paznokciu i nie powiększa się. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowy incydent, który wraz z rośnięciem paznokcia zniknie. Zobaczymy jak będzie dalej. Będę Was informował.

Jak żyć zdrowo

sobota, 09 kwietnia 2011
Dieta dr Dąbrowskiej

Na książki dr Dąbrowskiej trafiłem gdzieś w internecie. Opisuje ona bardzo przystępnym językiem w jaki sposób działa na człowieka dzisiejszy tryb życia i to co jemy, kontrastując to wszystko ze zdrowym żywieniem jakie proponuje.

To wszystko uzupełnione jest dosyć mocno, choć nie nachalnie, wiarą katolicką i odniesieniami biblijnymi. Wielką zaletą książki są przykłady uleczeń - dają nadzieję chorym na nieuleczalne (medycznie) choroby, jak łuszczyca chociażby.

Pani doktor proponuje 2 etapy diety:

1) dietę owocowo-warzywną, odpowiadającą kalorycznie i odżywczo postowi, jako etapo wstępny, kilkutygodniowy, mający doprowadzić do samooczyszczenia organizmu z tony świństw zebranych przez lata i mogący wyleczyć z chorób

2) zdrowe żywienie, gdzie do diety dołączamy bardziej energetyczne pokarmy, jak słodkie owoce, pełne zboża, nabiał, orzechy czy pestki

Dieta idzie w poprzek zarówno dzisiejszym modom żywieniowym (vide fast food czy Dukan) jak również konsumpcyjemu stylowi.

Blog Mentalcoach

I traktowane jako dopust Boży.
Ponieważ jednak chodzi tu o pieniądze, kariery sportowe i zawodowe dziwić może, że powyższa problematyka jest ciągle jeszcze w Polsce bagatelizowana. „Muszę odpocząć – posiedzę przed telewizorem”, „odpręż się – strzel sobie jednego” „najlepiej relaksuję się w wannie“, „ trzeba coś zrobić z jej nerwami ” to często wypowiadane stereotypowe sformułowania.. 

No właśnie a tymczasem stres robi dalej swoje.Liczne badania naukowe, a także moje osobiste doświadczenie z całą rzeszą pacjentów wskazują na bezpośrednie powiązania między kumulowanym stresem, a powstawaniem takich chorób jak rak, łuszczyca, bezsenność, zaburzenia seksualne, choroby przewodu pokarmowego, migreny uogólniając choroby 
zaliczane do chorób psychosomatycznych...Logicznym jest więc, że leczenie takich chorób trzeba zacząć tam gdzie leżą ich  podstawy  tj. w psychice.....
<< Kwiecień 2012
PonWt

lekarstwa2

lekarstwa2

Dermovate

Dermovate

mięsień czworogłowy uda/kolano?.Ja mam podobny problem tylko że dochodzi do tego jeszcze łuszczyca.usg dłoni -co oznacza wynik.

Dermovate apteka

.Ból barku.ATC (D04). Teraz bierze metypred, ale wcześniej brał dodatkowo 6-merkaptopurynę.Ból barku- postępowanie.Wszystkie wymienione tu leki należą do grupy leków opartych na sterydach,słabsze bądź mocniejsze.podejrzewam ze w aptece beda wiedzieć o co chodzi gdy powiesz ze chcesz taka emulsje która usuwa z głowy łuski łuszczycy kosztuje ok 30 zł.testy alergiczne. ale najpierw z głowy należy pozbyć się tych okropnych i uciążliwych łusek dlatego w aptece bez recepty mozna kupic taka białą emulsje która ma na celu żeby te łuski Tobie odpadły i dopiero wtedy na głowe pły dermowate.

Clobetasoli.

staramsie

Się zamykać i bezsennie siedząc koło biblioteczki popijać kawę i na forach internetowych użalać się nad swoim marnym losem.

I tak sobię teraz siedzę, czekam na kawę i zastanawiam się - czy moje "wielkie" marzenia kiedyś się spełnią? Bo te małe spełniają się, nawet często. Wbrew pozorom jestem wielką szczęściarą, wiele rzeczy toczy się tak, jak bym chciała, jeśli odpowiednio wcześnie zaczynam o tym myśleć. Więc może te "wielkie" też się kiedyś spełnią? Pozostaje mi tylko przygarnąć matkę głupich i czekać... Trochę działając oczywiście i przezwyciężając i chorobę, i lenistwo ;)

Tagi: kawa łuszczyca nadzieja plany zaległe notki
06:12, prokrastynatorka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 grudnia 2010
Święta, święta i po

Zarobiona byłam po łokcie.

W tym roku cała organizacja świąt spadła na mnie - od zakupów, przez sprzątanie i prezenty, aż po gotowanie i odwiedzanie rodziny.

Ach, zapomniałam wspomnieć, pracowałam cięgiem do 23-go (także na zastępstwa) i pracuję znów od 25-go grudnia. Jak również w sylwestra i nowy rok.

GarraRufa

Który żywi się w dość specyficzny sposób. Te bezzębne rybki o wielkości nie przekraczającej 10 cm upodobały sobie ludzką skórę, a dokładniej wszelkie jej nieprawidłowości. Szczypanie przez rybki z Kangalu jest podobno nieocenioną terapią dla osób z łuszczycą czy różnego rodzaju egzemami.

Opisana powyżej metoda walki ze schorzeniami skórnymi wydawać się może szarlatanerią, jednak już w 1967 roku uniwersytet w Ankarze uznał „rybko terapię” za metodę skuteczną. Ukazało się kilka publikacji na ten temat, sygnowanych przez wielu znanych doktorów i profesorów,np “The fishy treatment method and the physical effect on the psoriasis patients”, praca powstała pod redakcją Prof. dr Sedata Ozcelika z Departamentu Dermatologii tureckiego Ministerstwa Zdrowia.

W 2008 roku roku “rybkowy pedicure” stał się hitem w USA. W północnej Virginii w jednym z ośrodków SPA przez 4 miesiące po wprowadzeniu zabiegu do oferty, 5 tyś osób skorzystało z usługi. Amerykańskie uzdrowiska posiadają zwykle ponad 1000 ryb (100 ryb na pacjenta), a cena zabiegu wynosi $35 za 15 minut i $50 za 30 minut.

W niemieckich ośrodkach takie zabiegi w częsci pokrywanę są przez niemiecka kasę chorych.

Pierwsze w Polsce Fish spa. Dla osób z łuszczyca czy egzema jest to nadzieja, a zdrowie nie ma ceny, wiec 100zl (lub więcej) za.

Stop Przepuklinie – centrum informacji | Stop Przepuklinie – centrum informacji o przepuklinie

Mariola S.

Dermatologia specjalizuje się chorobami naskórków. Osoby coraz częściej uskarżają się na takie dolegliwości. Choroby skóry stały się bardzo wszechobecne, niezależnie od ilości skończonych lat czy płci. Dzieje się tak także poprzez coraz ogromniejszą popularność naturalnego wygrzewania się na słońcu czy też solarium, które w nadmiernych ilościach bywają bardzo tragiczne w skutkach. Lekarzem, który interesuje się takimi problemami jest dermatolog. Wybiera on efektywne leczenie uzależnione od doskwierających objawów. Najpopularniejsze choroby skóry to łuszczyca i opryszczka. Coraz częściej osoby też zwracają się do specjalisty z takimi dolegliwościami jak zabarwienia skóry, piegi czy uciążliwe ślady na ciele. Dermatologia pozwala się ich efektywnie i w bardzo prosty sposób pozbyć. Ta kategoria medycyny nieustannie i szybko się rozwija oraz stała się aktualnie ogromnym rynkiem farmakologicznym, na którym coraz więcej jest różnego rodzaju środków leczniczych. W współczesnych czasach każdy chce pięknie i dobrze wyglądać przez jak najdłuższy czas, więc dermatologia po prostu jest aktualnie w modzie.