O czym chcesz poczytać na blogach?

Lustrzanka cyfrowa

ecceamicus.wordpress.com

Mnie od zawsze, ale nigdy wcześniej nie miałem ani odwagi, ani – co w tej zabawie ma niebagatelne znaczenie – środków, aby podjąć temat bardziej poważnie. Aż do niedawna, kiedy to nabyłem w drodze zakupu lustrzankę cyfrową.

Oczywiście zanim do tego doszło, spędziłem godziny szukając najlepszego (w granicach mojego budżetu) na start korpusu i obiektywu. Przez liczne komentarze na forach i w.

Oto od razu trafiłem na tytuł, który odpowiadał moim potrzebom: Lustrzanki cyfrowe dla początkujących, Will Cheung, wydawnictwo National Geographic. Książka ta jest częścią serii Profesjonalna Fotografia Cyfrowa. Nie musiałem jej nawet kupować, gdyż udało mi się dostać ją w prezencie od siostry. Siła sugestii :-)

Z tej książki możemy dowiedzieć się wszystkiego, czego na starcie z wielką.

31. basket brestologia bulwary dawid dla due date earth ecce amicus ecce amicus project Edgar eko foto girl godzina historia hour J jordana kilku kostki koszulek koszykówka kraków lookbook Lustrzanka Cyfrowa dla Początkujących marca nfz park play początek project reklama skręcenie spacer taksówka The Art of Flight Will Cheung wiślane woliński zdjęcia ziemi

Fotograf – Blog o fotografii komercyjnej i artystycznej

Teraz można za to kupić całkiem porządną lustrzankę.

Ten przykład ilustruje dobitnie jak bardzo posunęliśmy się do przodu w dziedzinie fotografii, a może bardziej w dziedzinie jej upowszechniania i komercjalizacji. W początkowym stadium rozprzestrzeniania się tego trendu cyfrówki kupowali bogatsi koneserzy z klasy średniej. Potem coraz więcej nastolatków sięgnęło po cyfrowe kombajny. Dziś mamy prawdziwy nawał lustrzanek cyfrowych, a wraz z nimi domorosłych fotografów.

Myślę, że po aparat fotograficzny częściej sięgają dziewczęta, aniżeli chłopcy, jednakże lepsze zdjęcia kobiet robią mężczyźni. To nie szowinizm, tylko spostrzeżenie Ale do czego zmierzam. Bardzo popularną wśród niewiast dziedziną.

Fotograf i książka

Opowieści, bardzo ładne wydanie i liczne przykładowe ciekawe fotografie, to tylko kilka argumentów przemawiających za nabyciem tej książki. Niestety, tak jak wspomniałem na początku, autor zakłada iż mamy do dyspozycji raczej droższy sprzęt i solidne podstawy, stąd jego porady raczej nie trafią do osób amatorsko fotografujących.

12:05, fotografiksiazka
Link
Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej

Książka, z którą zapoznać się możecie w.

Tego autora w Polsce. Ciekawa książka traktująca o oświetleniu i problemach z tym związanych. Na podstawie konkretnych przykładów, dowiemy się jak radzić sobie z fotografowaniem różnorodnych materiałów, wyborem rodzaju światła w dziedzinie takiej, jak portret czy też odbiciami i refleksami. Dużo przydatnych informacji zamkniętych w ponad 300 stronach.

11:07, fotografiksiazka
Link
Lustrzanki cyfrowe. Poradnik eksperta

Wszechstronny.

moje obserwacje

Niebieskiej tuż obok siebie. To M46 i M47 w gwiazdozbiorze Rufy. Widoczne w naszych szerokościach geograficznych tylko zimą i to nisko nad horyzontem. W Warszawie toną w łunie miasta. 10-calowa Synta pozwoliła mi bez problemów je pooglądać kilka dni temu, natomiast dziś używam jedynie montażu paralaktycznego i lustrzanki z 200-mm obiektywem. Naświetlam po kilka sekund, później łuna całkowicie wypala tło, od którego nie da się już oddzielić słabych gwiazd tworzących M46. M47 jest o wiele lepiej widoczna.Gromada M46 to rój ledwie widocznych gwiazdek w lewej części zdjęcia. Wyraźniejszy.

Nasza Górska Strona
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Fotografia Artystyczna

14:38, klaudioslawa
Link Dodaj komentarz »
fotografia . nr.3

Witam ;-*

Dzisiaj dodam notkę o lustrzankach cyfrowych . ;-)

Lustrzanki dosteniemy w cenie od 2000 do 5000 zł . w zależności od firmy .

Ja narazie planuję kupić lustrzankę za około 2000-300 zł . ponieważ jestem początkująca.

Dla zawansowanych lepszę są te droższe . ^^

 

 

oddzial-wlodzi blog

Kiedyś malował obrazy, teraz zajmuje się głównie fotografią. Okazało się że ma tu na terenie uczelni coś w rodzaju mini pracowni, zaprosił mnie, pokazał kolekcję obrazów, zdjęcia z różnych stron świata, mało tego pokazał swój sprzęt i dał się pobawić. Ręce mi drżały jak to podniosłam. Najnowsza lustrzanka cyfrowa Canona. Obiektyw cudo. Potem siedziałam nad jego makiem, śliczniutki przenośny, pokazał mi parę przykładów obróbki zdjęcia, na różnych programach, ocenialiśmy różnice w jakości zdjęcia, pobawiliśmy się balansem bieli, opowiedział o temperaturze barw w różnych porach dnia. Opowiadał też o.