O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Lustrzanka

Blog Fotograficzny – Duffy's

To również niska rozpiętość tonalna zdjęć.

Są to podstawowe cechy typowego aparatu kompaktowego.

Kolejnym punktem będą aparaty tzw. Hybrydy, czyli bardzo funkcjonalne aparaty kompaktowe, zazwyczaj z dużym teleobiektywem, bez możliwości wymiany optyki.

Zasadniczą różnicą pomiędzy kompaktem a hybrydą jest wielkość, laicy często mylą lustrzankę z hybrydą sugerując się wielkością sprzętu.

Aparaty hybrydowe zazwyczaj wyposażone w duże obiektywy, niekiedy z całkiem przyzwoitą jasnością. jest to idealna pozycja dla tych którzy zainteresowani są kreatywną fotografią a nie tylko pstrykaniem zdjęć w trakcie wakacji.

Hybrydy mają cały szereg funkcji który występuje w lustrzankach, odróżnia je tylko brak możliwości wymiany obiektywu, oraz tak jak w przypadku kompaktu – matryca – podobnie jak poprzednio jest ona mniejsza.

Mają one również wizjer, nie optyczny, ale cyfrowy który nie zawsze jest funkcjonalny, bo pełni on funkcję drugiego, mniejszego wyświetlacza.

Cyfrowe aparaty kompaktowe w 99%  posiadają możliwość nagrywania filmów, od niedawna nawet w jakości HD, czego do pewnego czasu brakowało nawet lustrzankom, spowodowane to było tym, że w lustrzankach pomiędzy matrycą a obiektywem znajduje się jeszcze lustro, a dopiero od niedawno opracowano technologię nagrywania filmów w lustrzankach.

Lustrzanki Cyfrowe

Są to aparaty których.

Aparaty Fotograficzne | Aparaty Fotograficzne

Jak choćby FL-BK04, zapewniają dużą wszechstronność i dobre oświetlenie w każdej sytuacji wymagającej zastosowania flesza. Korzystanie z dwóch lamp błyskowych nie jest też problemem, gdy dysponujemy praktycznym uchwytem lampy błyskowej FL-BKM03, na którym można zamocować dowolna standardową lampę błyskową lub zestaw podwójnej lampy błyskowej STF-22. Dla tych zaś, którzy lubią nurkować Olympus przygotował nową obudowę do fotografii podwodnej, PT-E06, pozwalającą zejść z aparatem na głębokość do 40m.

Wykorzystując w szerokim zakresie technologiczny know-how Olympus’ a prezentowany aparat dostarcza wszystko, czego może oczekiwać każdy, kto kreatywnie podchodzi do fotografowania cyfrowymi lustrzankami. Nowy model w jednym innowacyjnym pakiecie oferuje wszystko co najdoskonalsze w aparatach E-System, by wspomnieć choćby Filtr Ultradźwiękowy i Live View, jak również opcje artystyczne w postaci Filtrów Artystycznych.
PARAMETRY OBIEKTYWU EZ-DIGITAL ZUIKO 14-45 mm:

EZ-Digital 1445 Zuiko 14-45mm, F3,5-5,6
Budowa: 12 soczewek w 10 grupach, 2 soczewki asferyczne
Ogniskowa: 14 mm – 45 mm (odpowiednik 28 mm – 90 mm w małym obrazku)
Zakres: 3,5-5,6
Kąt: 75-27 stopni
Powiększenie: maks. 0,16 x
Minimalna odległość wyostrzania: 38 cm
Mocowanie: System 4/3
Rozmiar filtra: 58mm
Wymiary: 71 x 87mm
Waga: 285 g

Dane.

Świat wg kota Filemona

A hałas lustra im przeszkadza… A lustrzanki to chyba mają made in China, że tak im lustro drga. Choć może to z żałości nad tym kto go używa… Jeśli tak to wybaczam.

W lustrzance głównie chodzi o wizjer optyczny (jeśli o cyfrówki chodzi) i usunięcie paralaksy (jeśli o analogowe chodzi). Małe gabaryty są dla nich wadą? To niech się jeden taki znajdzie i mi aparat nosi. Kilo samo piechotą nie chodzi! Jak mnie stać na taki aparat to osobno sobie kamerę kupię, a i tak większość osób nawet nie wie jakie ich aparaty mają funkcje… Raz jedna babka awanturowała się w zabytkowym kościele: “Jak to nie można zdjęć bez flesza robić!? Przecież to jest automatyczne!” Jej lustrzanka była ogromna i miała półmetrowy obiektyw, z Sony oczywiście…

Wiecie jak wygląda robienie zdjęcia w lustrzance z czasem naświetlania dajmy na to 1/500 sekundy? Obraz znika na tą 1/500 sekundy. Faktycznie nie ma co psuć aparatu dla chwili, której i tak większość nie zauważy, bo akurat mrugnie okiem. Z tego co patrzę to wszyscy dokoła kupują lustrzanki z Sony, nazywają je swoimi dziećmi, głaszczą i popisują się przy każdej okazji. Oczywiście używając programu EASY…

A prawdziwy fotograf nie pstryka…

Photography .

Postu gorąco ją polecam.

We wtorek firma Sony pokazała kolejną w tym roku (po „bezlusterkowych” NEX-ach) nietypową konstrukcję fotograficzną – lustrzanki z nieruchomym, przezroczystym (niemal zupełnie!) lustrem. Dla przypomnienia – lustro w lustrzance jest umieszczone pod kątem 45 stopni do „wlotu” obiektywy, a jego zadaniem jest kierowanie strumienia światła wpadającego przez soczewkę do wizjera optycznego. Gdy naciskamy spust migawki, wówczas lustro unosi się do góry (to ten charakterystyczny, ładny, lustrzankowy odgłos), dzięki czemu światło może dotrzeć na matrycę lub kiedyś – na kliszę (właśnie z powodu podnoszenia lustra w lustrzankach kiedyś na chwilę znikał obraz w wizjerze).

W A55 (i jej młodszej siostrze, A33), lustro pozostaje nieruchome, a wizjer optyczny zastąpiono elektronicznym (podobnie, jak to jest w niektórych bezlusterkowcach). Co osiągnięto dzięki unieruchomieniu lustra? Po pierwsze, aparat jest szybszy -może robić do 10 zdjęć na sekundę. Ponadto, przy robieniu serii zdjęć, autofocus ustala ostrość dla każdej klatki (zwykle przy robieniu serii ostrość jest ustawiana dla pierwszego zdjęcia).
Nowa konstrukcja pozwala też na zmniejszenie rozmiarów aparatu.

Dzięki uprzejmości Sony miałam okazję pobawić się przedprodukcyjnym.

Fotografia na wesoło

Bogaty Amator

Jak wspomniał Ken Rockwell, fotografować można na siedmiu poziomach.

Poziom 2 – Bogaty Amator

To amatorzy, którzy - posiadając zbyt wiele pieniędzy - kupują mnóstwo sprzętu. Ma on uwolnić ich swobodną ekspresję. W tej grupie znajdziemy przeważnie mężczyzn, a większość z nich jest w podeszłym wieku lub na emeryturze. Bogaci amatorzy robią zdjęcia aparatami marki Leica, Contax, Alpa, Hasselblad oraz kamerami wielkoformatowymi Linhof (4x5'') Są to niewątpliwie świetne aparaty. Ale zdjęcia uzyskiwane nimi niczym się nie różnią od tych zrobionych Zenitem, Pentaxem, Bronicą czy Tachihara. Biedniejsi bogaci amatorzy robią zdjęcia lustrzankami Nikona - a czasem też Canona. Ostatnio ci kretyni kupują cyfrowe lustrzanki, przeznaczone dla reporterów gazetowych, takie jak Canon EOS-1D czy Nikon D1X. Aparaty te dają gorsze rezultaty techniczne niż aparaty, którymi posługują się pstrykacze. Naprawdę głupi ludzie czekali na pojawienie się Contaxa N Digital, który kosztuje 7 tysięcy dolarów. Jest mniej użyteczny niż cyfrowe lustrzanki Nikona czy Canona, a zdjęcia robi technicznie gorsze niż tania lustrzanka na zwykłe klisze. Bogaci amatorzy myślą, że nieostre zdjęcia czarno-białe pokazujące ubogich ludzi to sztuka. Niektórzy bogaci amatorzy łatwo spadają na ostatni poziom w hierarchii, ponieważ nadmiernie przejmują się kwestią sprzętu..

technofil

Zapowiedzią.
Ale targi się właśnie dzisiaj zaczęły i już wiadomo więcej.

Główna nowość Sigmy to lustrzanka oznaczona symbolem SD14. To co ją odróżnia od konkurencji to przetwornik. W przeciwieństwie do typowych aparatów, które w celu zarejestrowania kolorów muszą korzystać z tak zwanej maski Bayer'a, a resztę danych interpolować, Sigma ma przetwornik trójwarstwowy Foveon, którego w tym wypadku efektywna rozdzielczość wynosi trochę poniżej 5 megapikseli, a faktycznie ma ich prawie 14 milionów.
Jest to już trzeci model (po SD9 i SD10) korzystający z tego typu przetwornika. Poprzednie nie zdobyły szczególnego uznania, zobaczymy jak poradzi sobie ten w konkurencji z 10 megapikselowymi lustrzankami konkurencji.

Sigma przedstawiła też model DP1, który ma ten sam przetwornik, ale jest wyposażony w stałoogiskowy obiektyw 28 mm F4. Trochę dziwne w dzisiejszych czasach.
19:37, bpredki , Foto
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 września 2006
A to sie dzisiaj zdziwiłem ...
jak na Allegro znalazłem człowieka, sprzedającego podróbkę nano jako Optimus.

A potem sprawdziłem na stronie Optimusa ... i rzeczywiście.

Cel to zadanie jakie wyznaczamy naszym marzeniom

17:49, xkreskax
Link Komentarze (3) »
środa, 10 marca 2010
Tak, z życia....

No i tak się opuściłam w tym pisaniu bloga. Na początku już myślałam, że będzie to taki mój "dziennik" ale z biegiem czasu zrobił się to jeden wielki "śmietnik" ;d

Muszę znaleźć jakąś pracę na wakacje. MUSZĘ zarobić trochę forsy, z którą teraz jest mały kłopocik-kompocik xD Ni ma skąd jej brać! :( A chcę już tą LUSTRZANKEEE! :D

Ciągle idąc ulicą, czy to gdzieś na odludziu, czy w centrum miasta widzę rzeczy warte sfotografowania, no ale narazie z powodu braku WŁASNEGO aparatu nie mogę pstrykać fotek tu i tam .....Serio, gdybym miała jakiś sprzęcior ;> to wszędzie bym go ze sobą zabierała ^^ Jak narazie mogę sobie tylko pogdybać... :(

Hehe dzisiejsza gra w " nie mów 'nie' " była nieecoo nieudana, ale ważne, że się pośmiałyśmy xd Tak samo było z tą drugą grą, co nie Path? ;]] Jak u mnie w większości wygrał "ten z lasu" xd ciekawe czy on by mnie też wybrał CHOĆ RAZ............ ;dddd hah! Może jakby.

Lustrzanka sony

"... w deszczu maleńkich żółtych kwiatów ..."

Miesięcy z T. ahh kocham cię.
ostatnio zaskoczył mnie, postanowił założyć photobloga – ciesze się ze i ja mogłam być częścia tego.
w ostatnim czasie stała się też rzecz bardzo fajna. otóż dostalam od rodziców prezent na urodzin w postaci … Aaaaa lustrzanki (mojej ukochanej wymarzonej) SONY ALPHA 200 ! jestem taka szczęśliwa! że po prostu nie moge.
no właśnie i równo z dniem 29.06.2009 skończyłam 17 lat. już za rok pełnoletność ah. zobaczymy co to będzie. za rok zdaje prawojazdy. może się uda, zobaczymy.
dziś znów odwiedzałam.

…Life is brutal…


Nowy nabytek :)
środa, 28 Marzec, 2007, 7:54 pm
Filed under: Posty

Tak.. stało się

Aparat potocznie zwany Sony H5 jest od dziś w moim posiadaniu

Zaczynam zabawe z fotografią oczywiscie nie żeby ścigać się z jakąś lustrzanką… po prostu chce robić ciekawe zdjecia

pierwsze zdjecia? proszę: .

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
1 komentarz

1 komentarz jak dotąd
Dodaj komentarz

A co złego jest w lustrzankach?

komentarz - autor: DDN

`Nigdy nie mów nigdy` - bloog.pl

Siemano!

Dzisiaj sobie myśle, `A może by tak lustrzankę sobie kupić?` - na razie mam aparat cyfrowy sony DSC-WSS. Już mam go ze 4 lata na pewno! A lustrzanka to moje marzenie. Ale nadal nie wiem, na co się zdecydować. No bo jak kupię sobie lustrzanke, to aparat cyfrowy pójdzie w kąt i zapomnienie. I po co ja miałabym go tam trzymać? Myślałam o sprzedaży tego gruchota, ale rozstanie z nim będzie trochę.

Komórkowa fotografia

Komórkowa fotografia

Telefonami komórkowymi fotografujemy coraz częściej i coraz więcej. Nokia, Samsung, LG, Sony Ericsson są coraz częściej wykorzystywane jako sprzęt fotograficzny. Zobacz, jakie mają wady i zalety i wyzwól swoją kreatywność, by wykorzystać je do swoich potrzeb!
| <
sobota, 03 października 2009
Samsung innov8 czyli Samsung I8510
Trochę denerwowałem "zawodowców", biegających po hali z lustrzankami. Gdy pstrykałem komórką na wielu twarzach widziałem pogardę. Nie załamałem się - uważam, że przy świetle jakie organizatorzy łódzkich targów fotograficznych zaproponowali zwiedzającym Samsung I8510 zdał egzamin na pięć. Te fotki poniżej są moimi.

Lustrzanka cyfrowa

Po Burzy Słońce Jest- Festina lente. - Onet.pl Blog

Pośpiesznie wypiła gorący napój. Miała tak ogromy natłok myśli w głowie, że musiała odciąć się od świata.

***Gdańsk***

Natalia

Jak miło jest wiedzieć, czym różni się aparat cyfrowy od lustrzanki. To ostatnio główny temat rozmów. Czuję się coraz grubsza, ale podobno to tylko złudzenie, bo tak naprawdę to na razie nic się nie dzieje. Dziecko rośnie, rozwija się, ale nie ciąży mi tak strasznie. Chyba postradałam zmysły, ale mam już imię dla chłopaka. Tylko, że może to mi przysporzyć.

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Przez przeszło osiem godzin krążyliśmy po stacjach takich jak Knurów, Murcki czy Zabrze Makoszowy. Przechodzący opodal ludzie przystawali i ze zdziwieniem przyglądali się przejeżdżającemu pociągowi – widok, którego nie zaznali od lat. Tubylcy. Naprzeciw im wychodzili uzbrojeni w cyfrowe lustrzanki „alternatywni” turyści – z wyprawy pozostaną setki „śląskich” fotografii: kopalnie czynne, kopalnie nieczynne, ceglane stacje z początku ubiegłego stulecia, obracające się z wolna w ruinę przy mniejszej lub większej pomocy oficjalnych ekip rozbiórkowych.

satanislaw666.blog

Na przestankach. Długowłose pazie, chłopcy w stylu jupi w trendi ''marchewkach''(wyjebał bym kazdemu z nich z bani) i cipeczki z których co drugą bym posunoł na przystankowej ławce.
Owa chałastra stoi w tych grópkach pochylona najczęściej nad super ekstra komurką z dotykowym ekranem, wyjebanym aparatem cyfrowym i kamerą i ogląda dorobek "nocy minionej" - kurwa żal. Sie kurwa weście za robote prosze...
W telewizji kolejki po lekarstwa, za marne kurwa grosze, ja kurwa nie wiem o co chodzi. A ludzie to takie zwierzątka które narzekają i nic wiecej, leniwe larwy co patrzą na państwo a gdy trzeba.

Siebie, postawiłeś na swoje umiejętności, wzniosłeś się bez kompleksów na szczyty swojego kojeżenia? Nie - to zamknij kurwa mordę, to twoje miejsce - ''ciemna'' maź której najwięcej w tej diabelskiej maszynie cywilizacji...

skomentuj (8)

Lustrzanka 2012-01-16 00:04:45

Uh.... Wojtuś orzeniony, - Pasują do siebie.
Znamy się już niemal dziesięć lat, trochę sie razem wypiło, trochę wypaliło różnych rzeczy, ja w międzyczasie kręciłem swoje "męskie" statystyki. Mamy podobne kojarzenie, śmiejemy się z tych.

Void, czyli nic: codziennik blogowy.O, i nawet Office jest, tylko jakiś taki inszy chyba... ;-)


Skoro Linux daje radę z edycją zaawansowanych możliwości zdjęć NEF z cyfrowej lustrzanki za 4000 PLN, to podejrzewam, że z twoim szrotem za tysioncpińćset też sobie poradzi. ;>


A teraz drogi użyszkodniku, przekonaj mnie co do jednego: po chuj ci ten piracki Windows.