O czym chcesz poczytać na blogach?

Luque

Najróżniejsze wieści z Ameryki Łacińskiej - bloog.pl

15 lutego 2008 19:14

 Prezydent Paragwaju, Nicanor Duarte, podpisał dekret ogłaszjący stan alarmowy dla całego kraju z powodu zagrożenie żółtą gorączką, chorobą przenoszoną przez komara. Dekret obejmuje czas 90 dni i ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej choroby.       

 

Choroba ta nie była rejestrowana w Paragwaju od 34 lat. Teraz już trzy osoby zarażone tą chorobą znajdują się w gminie Luque, gdzie znajduje się międzynarodowe lotniska im. Silvio Pettirossi, a w ubiegłym tygodniu.

My blog with Natalia Oreiro

Colom,
scenariusz Gustavo Belatti, Mario Segade zdjęcia Pedro Suárez (I) czas trwania: 60

O filmie:
Carmen (N.Oreiro) jest 25-letnią kobietą, która nie znalazła w życiu szczęścia. Jest akrobatką cyrkową i przybywa do miasteczka El Deseo oddalonego od Buenos Ai ... więcej

Wystąpili w nim:
Natalia Oreiro: Carmen
Soledad Silveyra: Mercedes de Bernal
Daniel Fanego: Dalmiro Bernal
Daniel Kuzniecka: Javier
Maite Zumelzú:
Mauricio Navarro: Simón
Claudio Quinteros: Máximo
Alicia Bruzzo: Santillana
Luis Luque (I): Flauta
Mónica Scapparone: Mabel 'Mabelita'
Mariano Torre: Pedro
Vera Carnevale: Antonia Bernal
Carlos Kaspar: Félix
Erica Rivas: Faustina
Lucrecia Oviedo: Juana
*Źródełko:www.filmweb.pl*

Jeszcze trochę fotek:
(Jak bede miała chwilke to spróbuje znaleźc fotki z serialu,ale jestem tak zabiegana że nei mam czasu :)

No dobra to tyle.Na koniec chciałabym pozdrowić wszystkich (szczególnie moją byłą klasę 6d) i podziękować za wszystkie komenty (wkrótce sie odwdzięcze.

Visca el Barca !!!

W Szwecji zaczyna się obecnie przerwa w rozgrywkach ligowych i być może władzom Barcelony uda się na ten okres wypożyczyć Szweda.

Komentarzy: 2 Luque może przejść do Barcelony ! 2006-11-16


Napastnik Newcastle United Albert Luque przyznał, że chciałby wrócić do Hiszpanii, jeśli miałby rozstać się z obecnym klubem.
28-letni piłkarz bardzo mało gra w tym sezonie mimo, że menedżer Glenn Roeder ma problemy z napastnikami. Luque trafił na St James' Park w 2005 roku za 9.5 mln funtów, ale nie spełnił oczekiwań, do czego przyczyniły się także kontuzje. Były zawodnik Deportivo La Coruna nie jest zadowolony ze swojej sytuacji, co wywołało zainteresowanie Girondins Bordeaux i Barcelony. Luque był już kiedyś bliski przeniesienia się na Camp Nou i teraz nie wyklucza takiego transferu.

-.

Księga Historii Magii - Onet.pl Blog

Akademii Krakowskiej, współpracownik Jana Twardowskiego w laboratorium czartowskim na Krzemionkach w Krakowie, autor dzieła "Hóllenzwang" (zob.) (Zmuszanie Piekła), przyjaciel usłużnego Mefistofilesa, a w swym, jak się wydaje, nieciekawym, nędznym życiu pospolity kuglarz i samochwał, który chętnie przypisywał sobie dokonania magów starożytnych, średniowiecznych i działających w jego czasach. Dzięki swym oszustwom, a być może za sprawą ambitnego czarta Mefistofilesa, zyskał nieśmiertelność w dziełach poetów, pisarzy, muzyków... psychologów (Goethe, Marlowe, Valery, Mann, Herrera Luque, Jung, Berlioz, Mahler, Schumann, Wagner, Liszt, Rembrandt itd.) LUTHER MARTIN (1483-1546) - twórca reformacji w Niemczech (95 tez). Oprócz znanych dokonań w swych "Mowach biesiadnych" wypowiadał się na temat czarów i czarownic, domagając się dla nich i heretyków najsurowszych kar HEINRICH CORNELIUS AGRIPPA VON NETTESHEIM (1486-1535) - ur. 14 września 1486 w Nettesheim. Niemiecki mistyk, żołnierz, fizyk, alchemik, astrolog i mag. Sławny czarodziej, więziony przez niemagicznych za swoje pisma. Odważny obrońca czarownic (przed sądem ośmielił się nazwać inkwizytora papieskiego heretykiem),.