O czym chcesz poczytać na blogach?

łupież

Dygresje dermatologa | Just another WordPress.com site

by zdrowauroda

Łupież jest częstym schorzeniem skóry owłosionej głowy. Występuje zazwyczaj  u ludzi rasy białej, natomiast rzadko pojawia się u przedstawicieli rasy czarnej. Bezpośrednią przyczyną łupieżu jest przyśpieszone rogowacenie  naskórka głowy. Łupież dzielimy na zwykły i tak zwany tłusty. Łupież zwykły ma postać drobno płatkowego złuszczania bez cech zapalnych. Drobne łuseczki barwy szaro srebrzystej odpadają samoistnie lub pod wpływem czesania. Zatrzymują się na włosach lub opadają na ubranie, które sprawia wrażenie posypanego mąką.

W łupieżu tłustym natomiast, występują ogniska składające się z mocno przylegających żółtawych łusek, którym towarzyszy stan zapalny skóry oraz świąd. Łupież pojawia się około 10 roku życia. Największe jego nasilenie występuje między 15 a 24 rokiem życia, a po 50 roku życia objawy choroby stopniowo maleją, nawet bez leczenia. Znany jest od dawna związek łupieżu z łojotokiem. Ostatnio dyskutowana jest także rola udziału grzybów drożdżopodobnych, szczególnie Pityrosporum ovale, w patogenezie łupieżu. Stwierdzono, że środki hamujące rozwój drożdżaków są skuteczne w leczeniu łupieżu.

Łupież nie jest groźnym schorzeniem, a jedynie.

Zdrowie i profilaktyka

Drożdżaki Pityrosporum ovale są mniej dokuczliwe latem, ponieważ promienie UV działają przeciwzapalnie. Dlatego w okresie letnim mamy mniej lub prawie wcale łupieżu, lecz nie można powiedzieć, że nie ma go wcale, ponieważ złuszczanie się martwej skóry odbywa się zawsze. Dolegliwości spowodowane przez Pityrosporum ovale zaostrzają się jesienią i zimą, kiedy zaczynamy nosić czapki, przez co powstaje odpowiedni wilgotny i ciepły mikroklimat, który służy wspomnianym drożdżakom. Łupież intensywnie występuje również u osób żyjących w ciągłym stresie, chorobach psychicznych i neurologicznych. To nie łupież przyczynia się do wypadania włosów a łojotok.

Written by Joanna Malik

Styczeń 28, 2010 @ 4:23 pm

Napisane w Łupież

Tagi: drożdżaki, pityrosporum ovale, Łupież, łojotok

Nowinki z braży fryzjerskiej - Onet.pl Blog

CO ZROBIĆ GDY... POJAWI SIĘ ŁUPIEŻ
Przyczyną tej dolegliwości może być niedokładne spłukiwanie szamponu , długotrwały stres , niewłaściwe odżywianie lub osłabienie organizmu. Oto sposoby jak się go pozbyć... 1 Zastosuj szampon przeciwłupieżowy: Przeprowadź 4-6 tygodniową kurację specjalnym szamponem. Powinien zawierać jedną z następujących substancji:siarczek selenu,ketonazol lub klotrimazol. Nowoczesne szampony oprócz usuwania łupieżu mają inne walory pielęgnacyjne,np dodają połysku, chronią włosy farbowane przed utrata koloru, nawilżają suchą skórę głowy i łagodzą swędzenie. Wybierz więc preparat najbardziej odpowiedni dla siebie. Myj nim włosy tak często, jak tego potrzebują.2 Zadbaj o dietę: W zwalczaniu łupieżu lekarze zalecają dietę bogatą w Wit:B. Wzbogać więc swój jadłospis o:drożdże, kiełki pszenicy, jaja, kapustę, groch, fasolę... Pomoże ci również kuracja z pokrzywy:Oto jak ją przegotować:Ziółko to pomaga usunąć łupież. 2 szklanki pokrzywy zalej 2 szklankami wrzątku, wystudź,przecedź i dodaj szklankę 4-procentowego octu.Lekko podgrzanym płynem.

Krew miesiączkowa wita - Onet.pl Blog

-śpiewam sobie

-a co śpiewasz?

-whisky

-a zaśpiewaj mi też

-mówią whisky to nie wszystko, można bez niej żyć, lecz nie wiedzą o tym, że najgorzej to samotnym być...

-ty nie jesteś samotna, masz mnie, swojego wyimaginowanego przyjaciela...

On chyba jednak jest mężczyzną. I chyba dam mu na imię Ryszard.

Paulina zauważa u siebie kompleksy. Kompleks krzywych palców u stóp. Kompleks krzywych palców wskazujących. Kompleks rozdwojonych końcówek włosów. Kompleks łupieżu. Mam łupież i będę płakać. Kurwa, łupież mam. Można robić dredy jak się ma łupież...?

Brzdękanie na gitarze o tej porze to chyba zły pomysł. Ostatnio miewam tylko złe pomysły.

Whisky, moja żono, jednak Tyś najlepszą z dam.

Paulina już wie co kupi sobie na 18 urodziny. Whisky.

Krew miesiączkowa (00:25)
jeden komentarz

Kosmetyki

Się kruszy.

Mam trudności z dobraniem odcienia podkładu do swojej karnacji. W jaki sposób wybiera się właściwy?
    Zawsze wybieraj podkład w tonacji Twojej skóry lub o jeden ton jaśniejszy. Testując nowy odcień, nałóż odrobinę podkładu na krawędź szczęki i rozetrzyj. Właściwy odcień powinien stopić się z Twoją karnacją. Podkład jest dobrany idealnie, jeśli po nałożeniu go na skórę nie widać różnicy między szyją a twarzą.

Jak poradzić sobie z łupieżem?
    Łupież jest objawem zaburzeń w złuszczaniu się skóry głowy. Dochodzi do nich, gdy naskórek odnawia się zbyt szybko i prowokuje równie szybkie złuszczanie się warstwy rogowej. Martwe komórki, które normalnie odzielają się w postaci niedostrzegalnych drobinek, tworzą wtedy większe, doskonale widoczne zlepki. Przyczyny łupieżu są różne: często powodują go drobnoustroje, może on mieć także podłoże genetyczne lub hormonalne, bądź wynikać z nieodpowiedniej higieny, a nawet diety. Suchą formę łupieżu można zwalczać za pomocą odpowiednich.

Porady dla dziewczyn - bloog.pl

Powodują częstsze łamanie się włosów, płowienie koloru,wysuszenie, a także zmniejszenie ich elastyczności. Należy stosować kosmetyki z filtrami UV ze specjalnych serii słonecznych.

5. Łupieżem można się zarazić.

FAŁSZ

Łupież może pojawiać się bez konkretnej przyczyny. Najczęściej jednak spowodowany jest stresem, podrażnieniem skóry głowy przez szampony, żele, pianki do włosów, lakiery, farby itp. Bywa, że przyczyną podrażnienia jest woda zawierająca np. dużo chloru. Zmieniona zapaleniem skóra staje się bardziej wrażliwa, dlatego zdarza się, że mimo niestosowania już podejrzanego kosmetyku łupież nieustępuje.Warto wtedy sięgnąć po szampony z apteki.

6. Wosk, lakier i inne preparaty do stylizaji chronią włosy przed działaniem chloru w basenie.

FAŁSZ

Idąc na basen, zwykle na głowę zakładamy czepek. Nie uchroni on włosów przed zmoczeniem, lecz przed rozjaśnieniem przez chlor. Przed kąpielą w basenie dobrze jest nałożyć na włosy balsam. Ciepło, które wytwarzasię pod czepkiem i odrobina wilgoci wpływają pozytywnie na wchłanianie się kosmetyku. Nie należy jednak zabezpieczać włosów woskiem, lakierem czy żelem, bo usztywniają one pasma, co może powodować ich uszkodzenia.

7..

Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piate dno.

Gały na to jak Fuuma zlizuja kamujcowi łzy z twarzy, no myslalam ze ej dowale, nie wiem jakim cudem nei skomentowala txtu "tu masz serce, wyrwe je i zjem, co ty na to?" bo juz otwierała tą swoją parszywą gebe.
W końcu jednak jakoś przecyztajać, przegryzajać sobie wargido krwi.
Potem moj stary ze swoją ukochaną, wypeirdolili do kina na starą baśń, a aj zostalam w hausie z corn flakes, ktora to znowu wpadla na pomysł obżeranai się.
W końcu jednak moj stary przyjechal, i wrocilam do hausu, umyłam sobie łepek (wyorażacie sobie ze ta iditoka racyzla jzu nawet sie przypierdalac do tego że myje codziennie włosy, bo to "Szkdozi i robi siedo tego łupież" a kruwa peirdoli mnie to, woel meic jebany łupież ktorego siępozbęde raz dwa nizoralem, niż tak jak oan przetłushczone włosy.
Teraz sobie siedze pshed kompikiem, psehczytalam 17 part gohou drug, i zastanawia mnie skad zdobede 18 ^^
A teraz bede ściągać skany Ludwika 2, a ptoem zetsuai, wiec zosatwiam was XD
skomentuj (5)
2003-09-30 15:16:03 >> ....

Dzione dziś miałam okropny, obudziłmnie stary, stwierdzeniem "wstawaj do szkoły, no chyab że się źle czujesh to nei musish iśc" (wczoraj miałam gorączke) wstałam i zastanawiałam się dlaczego czuej się tak podle.. keidy przypomniałam sobie zdarzenia poprzedniego.