O czym chcesz poczytać na blogach?

łupek

Manufaktura Impresji


Właśnie rozpoczynamy naszą przygodę z blogiem. Liczymy na wyrozumiałość oraz Wasze wsparcie  Jesteśmy młodą firmą, ale zdobyliśmy już spore doświadczenie w  dziedzinie ekskluzywnych materiałów budowlanych. Blog powstał po to, aby informować Was o pięknych materiałach budowlanych.

Naszą specjalizacją jest co prawda naturalny klinkier i łupek afrykański, ale będziemy Was także informować o innych naturalnych i ekskluzywnych materiałach budowlanych – na fasady, podłogi oraz dachy.

Mamy nadzieję, że nasze wpisy będą dla Was inspiracją, aby nasze otoczenie stawało się coraz piękniejsze.

Pozdrawiamy

Manufaktura Impresji

Wojciech Bońkowski

2010 apelacja DAC Leithaberg. Leży ona w Burgenlandzie, który przyzwyczaił nas (obok znakomitych słodkich) do win ciężkich, potężnych i słonecznych, tymczasem Góry Litawskie stanowią dla winorośli siedlisko całkiem chłodne, a ten chłód i świeżość wzmagają jeszcze w winach tutejsze gleby: wapień muszlowy i łupek. Zważywszy na uprawiane tu odmiany: Pinot Noir, Chardonnay, Pinot Blanc i swojski Blaufränkisch, obecność łupków stanowi ewenement na skalę światową.

Zagadka dla gleboznawców: w jakim kolorze łupek, a w jakim wapień? © Verein Leithaberg.

W Warszawie próbowaliśmy tuzina win białych z rocznika 2009 i tuzina czerwonych z 2008 – te ostatnie powstają z min. 85% Blaufränkisch. (O degustacji pisała już m.in. Ewa Rybak). Trzeba przyznać, że smak tych ostatnich był zdumiewający. Jeśli się pamięta smakową matrycę austriackiego wina czerwonego sprzed paru lat, ten owoc gęsty jak klej, alkohol jak w Coonawarrze, beczkę jak w rocznym Bordeaux, duchotę panońskiego stepu, litawskie Blaufränkische z 2008 (prawda, że to chłodniejszy rocznik.

wiatrakiisikorki`s blog * www.wiatrakiisikorki.blog4u.pl

Chociaż...
na trawie można grać w golfa
na trawie można grać w piłkę nożną
na trawie można grać w to i...
czytaj więcej

wiatrak 13/11/2007 20:34:19 [komentarzy 0] Komentuj

konserwatysta

tu nie chodzi o konserwy, wcale, tylko o koncerty Beethovena .Nawet pianiści graja dziś inaczej niż kiedyś..A to ci heca.A Maurizio Pollini tak ładnie gra wszystkie nuty.Podnosi na duchu.
To już ta konserwatywna starość, ha, ha

wiatrak 11/11/2007 18:34:37 [komentarzy 0] Komentuj

sikorki

dziś spadł śnieg. sikorki są, dziobią sobie słonecznik bez łupek, jak zwykle bogatki i modraczka, no, to porządek na świecie jest! jakiś

wiatrak 11/11/2007 18:03:39 [komentarzy 0] Komentuj

kolorowe jarmarki

z cyklu terapie alternatywne. nie wiadomo czy to prawda, ale to podobno prawda, że można leczyć kolorami - obmywa się ciało przez kilka tygodni po 20 minut strumieniem kolorowego światła i poprawia aurę człowieka, a dobra aura, to podstawa dobrego samopoczucia. nie lubię brązowego, no chyba, że pod postacią czekolady. Już o tym było, ale myślę, że...
czytaj więcej

wiatrak 11/11/2007 17:56:51 [komentarzy 0] Komentuj

We are twin brothers yet we fight one another... - Onet.pl Blog

Był trudnych przeciwników, choćby na przykład drużyna Rena i Choco. Ciężko byłoby wtedy wygrać Yoh w pojedynkę, a przegrana leżałaby tylko i wyłącznie na sumieniu długowłosego Asakury…
- To niemożliwe. Kashikoi-sama mieszka w Japonii. Nie ma szans, żebym zdążył tam dotrzeć. – powiedział wreszcie.
- Więc pewnie zaciekawi cię wiadomość, że dwa lata temu przeniósł się do Stanów i obecnie mieszka w niewielkim miasteczku jakieś… osiemnaście godzin stąd, lecąc na szybkim duchu stróżu. – rzekł od niechcenia Lethal, zdając się nie zauważać malującego się w oczach Hao osłupienia – Widzisz, nie tylko ty uważasz Kashikoi za godnego najwyższego szacunku szamana, a ja mam w zwyczaju znać najważniejsze informacje o takich osobach. Teraz od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na tą podróż. Tylko nie myśl zbyt długo. Wizje raczej nie czekają na niczyje działania. – to powiedziawszy swoim zwyczajem rozpłynął się w powietrzu.
Hao został sam.
Z potokiem myśli, niebem pełnym gwiazd i trzaskami ogniska.

***

I tyleż na dzisiaj^^ Z góry przepraszam, jeśli kogoś dzisiaj nie poinformuję, ale mam.