O czym chcesz poczytać na blogach?

Luneta

Militaria, broń, wiatrówki

    • montaż podwójny w komplecie
    • zdejmowalny moduł podświetlenia z 8-stopniową elektroniczną regulacją

Firmę OPTISAN reprezentuje w Europie jej dystrybutor: MTC Optics – firma mieszcząca się w Anglii, założona przez Garyego Coopera, wielokrotnego mistrza zawodów strzeleckich HFT. Gary Cooper miał decydujący głos w procesie budowania tych lunet, to jemu zawdzięczamy ich znakomite parametry i mnogość wspaniałych i praktycznych rozwiązań, dzięki którym można celniej strzelać.

Dzięki swojemu doświadczeniu Gary Copper wie jakie parametry i cechy powinna mieć dobra luneta do wiatrówek, gdyż najlepiej rozumie ten sport. Wie także ile taka luneta powinna kosztować. Dlatego wziął sprawy w swoje ręce i teraz też w Polsce można zapoznać sie z fantastyczna ofertą jego znakomitych lunet VIPER i MAMBA. Te celowniki optyczne cechują się dużymi powiększeniami, boczną regulacją paralaksy, oraz specjalnym podświetlanym wiatrówkowym krzyżem SCB oraz starannie dobranym osprzętem.

Firma Optisan od wielu lat dostarcza najwyższej jakości optykę która łączy w sobie zalety najlepszych japońskich producentów oraz praktyczne doświadczenie angielskiego mistrza Field Target –.

Ptaki- nasi skrzydlaci przyjaciele - Onet.pl Blog

Obiektywu, tym mniejsze pole widzenia, jasność obrazu i większe drgania. Dobra lornetka ma centralnie nastawianą ostrość, niezależną regulację okularów, umożliwiającą prowadzenie obserwacji osobom z wadą nadwzroczności i krótkowzroczności, przeciwdeszczową osłonkę na okulary. Najtańszy typ kosztuje ok. 200 zł, te lepsze to już wydatek rzędu 500-600 zł. „2. Luneta – to sprzęt bardzo przydatny, szczególnie podczas wycieczek ‘na ptaki’ czyli tzw. birdwatchingów. Dzięki odpowiedniej lunecie możemy podglądać okaz nawet z dosyć dużej odległości nie martwiąc się o drgania obrazu.” Lunety ornitologiczne są niezastąpione nad wodami i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest prowadzenie obserwacji z dużej odległości. Kosztują w zależności od modelu od. ok. 500 do nawet kilku tysięcy złotych.” „Statyw - integralna część lunety. Bez niego taki sprzęt staje się przeważnie.

su-biektyw blog

Czub. Odwrócił się. Cerę miał jasną a oczy czarne. Teraz Siglinde widziała go dobrze. Tym razem ucieszył się na jej widok.
Objęli się i przytulili na chwilę, potem zabrał ją do innego pokoju w którym było wszystko. Mam na myśli wszystko dosłownie, nie wszystkie przedmioty, ale wszystko co w ogóle może istnieć, czy to materialnie, czy tylko w czyjejść myśli, po prostu wszystko. Brał do rąk światy, maleńkie jak piłeczki do pingponga, i rozmawiali o nich. Na samym końcu zaprowadził ją do innego pokoju.
To moje obserwatorium. – rzekł – przyłóż tu oko – wskazał na coś w rodzaju lunety, wbitej w ścianę, w jakiś otwór w ścanie. Siglinde przyłożyła oko do lunety i...ujrzała swój własny świat. Zobaczyła siebie jak idzie po ulicy, spieszy w różne miejsca, i innych ludzi, bardzo do niej podobnych, z tej perspektywy wręcz identycznych, nigdy nie przypuszczała że może wyglądać tak samo jak inni, nie mogła odróżnić samej siebie od tłumu. Świat widziany w lunecie był przecież jej światem, ale teraz wyglądał inaczej. Ta prostota, ta znajomość wszystkich rzeczy, jej wiedza, jej sprawy, wszystko wydało się jakby sztuczne i wyssane z palca. Zwyczajnie śmieszne.
- Więc to ja? -.

ch@t_story - bloog.pl

Intensywnie myślał, po czym nagle podskoczył i ruszył do przedpokoju.

    - Chodź pokażę ci coś w sypialni! - Maciek nagle podskoczył z fotela, na którym dopiero co usiadł,  machnął zachęcająco ręką na Dorotę i ruszył w kierunku sypialni.

Dorota przez chwilę się wahała, no bo w końcu nie powinien sobie myśleć, że wystarczy machnąć ręką, żeby ją zaciągnąć do sypialni, ale w końcu ciekawość zwyciężyła i podążyła śladami Maćka.

Dorota pchnęła lekko drzwi do sypialni Maćka i zobaczyła go nachylającego się nad czymś ustawionym przy oknie, co wyglądało jak luneta. Maciek odwrócił się w jej kierunku i raz jeszcze przywołał ją gestem ręki.

    - Podejdź tu!... Dostałem go od ojca w prezencie urodzinowym jak miałem jakieś 11, może 12 lat... nigdy nie interesowałem się astronomią... w sumie dopiero jakieś półtora roku temu odkryłem inne ciekawe możliwości wykorzystania tego teleskopu.

    - To znaczy? - Dorota zbliżyła się do okna i spojrzała Maćkowi prosto w oczy.

    - Sama zobacz! Moi sąsiedzi z bloku naprzeciwko prowadzą całkiem ciekawe życie... choć czasem trzeba trochę cierpliwości, żeby.

Bounce jO? Nasze rzycie k?

Kamil (21:12)
Dobry wieczór Szanownej Pani. Janusz Weiss, Radio Zet z tej strony.
Trwa konkurs. Jeżeli odpowie pani na 3 pytania wygra pani chłodziarko-zamrażarke ufundowaną przez firmę Amica.
3922894 (21:13)
jasne
3922894 (21:13)
poważnie
Kamil (21:13)
Moze najpierw nam pani cos o sobie opowie. Stan cywilny, hobby itp. ?
Kamil (21:14)
Halo, Pani Moniko? Jest pani tam?
3922894 (21:14)
tak
3922894 (21:15)
nie wiem czy sobie jaja robisz czy co
Kamil (21:15)
Wiec? Pare slow o sobie. Bardzo prosimy.
3922894 (21:15)
jestem panną
Kamil (21:15)
Zainteresowania?
3922894 (21:15)
lubię astronomię
Kamil (21:15)
Tzn lunety tak?
3922894 (21:16)
tak