O czym chcesz poczytać na blogach?

Lumiere

Historia filmu

  • lokalne stroje i obyczaje

Przykład

  • fragmenty z rozdzielenia sióstr syjamskich – miały kilkanaście lat, umierają na “naszych oczach”; rejestruje stan medycyny: ubranie, sposób narkozy; nie jako ciekawostkę, ale edukacyjnie, np. jak amputować nogę

Kinematografia to

  • rejestracja historii
  • edukacja

Pierwsze filmy to nie tylko rozrywka ! To też edukacyjne !

To, co pokazują filmy, jest niewątpliwe i prawdziwe, autentyczność i precyzja. Obiektyw zauważa to, czego nie widzi oko.

Nie bierze pod uwagę montażu, który występuje już u braci Lumiere. U nich jednak montaż służył temu, żeby nie zanudzić widza. Przy zbyt długiej scenie przemarszu wielbłądów wycięli środek. Jednak już w 1898 pojawił się wielki kant – znany nam dzięki dokumentom Żytomierza.

Do Żytomierza przybywa operator braci Lumiere – wędrowny kinematograf. Odnosi wielki sukces. Jakoże w Żytomierzu mieszkało wielu Żydów, pojawiło się pytanie, czy ma coś nt. sprawy Dreyfusa, Żyda, podejrzanego o szpiegostwo. Widząc zainteresowanie, spreparował film. Po prostu zmontował obrazy, które ułożyły się w historię szpiega:

  • marsz żołnierzy – w zaznaczeniem, który jest.

CKR Magnoliowy dworek

A ikoną…WikaZapraszamy do naszego sklepu www.magnoliowy-dworek.pl

Udostępnij skomentuj (1)

Technika raku
2008-02-27 19:46:28

Potrzebujemy: 1. primer wodny antyrdza Stamperii
2. gips bisquit czarny /hobby duck /
3. celofan
4. klej do decoupage
5. papier do decoupage np. klasyczny
6. farby akrylowe, farby lumiere
7. klej do złoceń
8. folia złota w rolce
9. lakier w sprayu
10. postarzacz
11. deseczka np jak na obrazek


1. Nakładamy podkład /primer / na deseczkę i czekamy aż naturalnie wyschnie. Użycie suszarki może spowodować, że cała kompozycja będzie się kruszyć.

2. Wycinamy motyw.

3. Przygotowujemy gips wg przepisu.1 część wody na 3 części gipsu –wymieszać, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.

4. Pokrywamy gipsem całą powierzchnię deseczki. W miejscach gdzie chcemy mieć większe nierówności dajemy grubszą warstwę.

5..

...moj kawalek swiata...

 2004-06-02 23:18:28 >> ...St Tropez....

Sous le Soleil,
Bleu marine et blue
Ebloui pareil
Jusqu'a en oublier tout
Fermer les yeux
C'est le meme bleu
Dans le coeur , ou sous le soleil

On reve d'un avenir sans nuage
Sommes-nous prets pour ce voyage
On veut un monde ideal et clair
Sans voir d'ou vient la lumiere
Sous le Soleil

On cherche des yeux les arcs en ciel
Mais on ne voit pas l'essentiel
On croit la vie bien plus belle ailleurs
En quoi serait-elle meilleure
Sous le Soleil

On envoie des bouteilles a la mer
Des messages de detresse, des s.o.s
Mais le vent, a chaque fois les ramene
Sous le Soleil.


[Pascal Obispo]
skomentuj (3)
2004-06-25 20:20:59 >> I'm back....

Ale dawno tu nie zagladalem, prawie zapomnialem jak sie zalogowac...

ehhh... no i stalo sie, oddalem prace emgieerowa... nie sadzilem, ze uda mi sie.

Stare płyty. - Onet.pl Blog

Pewnie teraz byłby już szczęśliwym wujkiem i ojcem chrzestnym jej dziecka, które również zostało brutalnie zamordowane. Dziecko, któremu odebrano nawet możliwość poznania świata, a najgorsze było to, że to właśnie on odebrał mu tą możliwość swoją niewyobrażalną głupotą. Tak, czuł się winnym śmierci nie trzech, a czterech osób. Było mu ciężko żyć z tą świadomością, tak samo, jak ze świadomością, że jest niewyobrażalnym tchórzem. Kiedy tylko usłyszał jakie zadanie musi wypełnić, by móc zostać śmierciożercą, po prostu uciekł.


- Zamorduj dyrektora Lumiere. Jego i tą szlamę, Anabellę. - syknął jeden z mężczyzn, a słowa te zmroziły serce Daniela. Miał zabić Bell? Swoją małą Bell, dziewczynę, którą pokochał i o którą starał się tyle czasu, by zwróciła na niego uwagę... Tą uroczą brunetkę o bardzo jasnej karnacji, z uporem malującym się na jej twarzy... Nie, nie był w stanie, wiedział, że nie będzie mógł jej zabić. Musiał ją ochronić, ją i dyrektora. Skinął tylko głową, by niczego nie mogli po nim poznać, chociaż w głowie już obmyślał plan jak uratować swoją dziewczynę...


Potrząsnął tylko głową i trochę nieprzytomnym wzrokiem spojrzał.

Novus Ordo Seclorum

Smutne to wszystko i pełne żółci, ale świat byłby dużo lepszy, gdyby nie było na nim zakompleksionych bliźniaków, krwiożerczych toruńskich kapłanów voodoo, zakłamanych sportowych nieudaczników i wielu innych osób, które wypaczają i naginają pod siebie rzeczywistość innych ludzi. Wtedy można będzie obchodzić czas Zmartwychwstania. Bo w królestwie Śmierci pozostaje tylko o tym pomarzyć.

Ale dość tej gnostyckiej erupcji smutku! Dokładnie 113 lat temu odbył się pierwszy pokaz filmu braci Lumière w Paryżu, na którym przedstawiono film "Wyjście robotników z fabryki". I chwała wszystkim, którzy jak bracia Lumiere przysłużyli się rozwojowi kinematografii!

Na zakończenie chwila nostalgii z piękną Giną D’Orio – tym razem w jej solowym, iście świątecznym występie.

13:37, klik93
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 marca 2008
Foto w Łodzi i Pornography w TD

BantaTaj czuł się nieco zmęczony. Kilka ostatnich dni poświęcił na Film Video Foto.

La fille de la lune, dziecko księżyca...

Wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie. Ten, który oddaje temperament i ma najwięcej słów w dziedzinach dla nas najważniejszych.
A Francuski potrafi powiedzieć dużo zarówno o miłości, jak i o krajobrazie.


Nareszcie czuję się świetnie zarówno w swojej skórze, w otaczająych ją warstwach tkanin i powietrza jak i w przestrzeni na szeroką skalę, bo wszystko to jest dynamiczne, pełne kolorów i absolutnie bezstresowe.

Zabrzmiał drogi dźwięk silnika. A więc znów wchodzimy w noc. Aż dłoń z dłoni wyjmie blask poranka.
2009-09-04 | 22:43:48

skomentuj (0)
De l'ombre et de la lumiere


Wzięłam się w garść i pojęłam coś z grubsza. Że kobieta (w tej roli chwilowo ja) kochając strasznie lubi rzucić na wybranka przytłaczający ciężar tego uczucia, maltretować ciągłymi wyznaniami i afiszować się z bólem rozstania, aż biedak poczuje się winny, że żyje i swoim istnieniem spowodował owe uczucia. To już kiedyś, jak zwykle, było - tylko źle przemyślane (bądź nie przemyślane wcale) - nie dotarło i się powtarza. Dziś dotarło, zostało przemyślane od góry do dołu, głowa zmyta, mleko się jeszcze nie wylało więc może tym razem... będzie normalnie?


2009-09-16 | 22:38:07

Blog - Blog więźnia politycznego stanu wojennego

Komisji badającej sprawę WSI, nie został w ogóle wpuszczony do archiwum kontrwywiadu w Gdyni. Mówi o tym w wywiadzie zamieszczonym niedawno w tygodniku "Wprost". Gdańska agentura też nie jest badana, tak samo jak akta Marynarki Wojennej, bo nie ma wystarczającej ilości personelu i, być może, nie ma woli politycznej. Nie tracę jednak nadziei na to, że prawda kiedyś wyjdzie na jaw.                                               – Wyjechała Pani do Francji, założyła Pani rodzinę, sądzę, że to taka podświadoma ucieczka, chociaż Pani zaangażowanie w dwie fundacje poświęcone dzieciom: "Lumiere des Enfants" i "Les Enfants de la Baltique" sugeruje, iż idea prawdziwej solidarności jest w Pani nadal bardzo żywa. Może Pani coś powiedzieć o pracy na rzecz tych fundacji?                                                                                                      – Mój wyjazd do Francji nie był żadną ucieczką. Nigdy nie zamierzałam wyjeżdżać z kraju. O tym zadecydowały dwie sprawy: poznanie mojego obecnego męża, Yvesa Houée, działającego wówczas w bretońskim oddziale Amnestii Międzynarodowej, który walczył o.