O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Lucid

rozrrywka

Living sposobem na świadomy sen

Posted: Luty 4, 2011 in Uncategorized
0

Muszę się do czegoś przyznać. Od prawie roku nie wykonuję żadnych testów rzeczywistości, nie stosuję żadnych wymyślnych technik uzyskiwania świadomości, a mimo to każdej nocy mam po kilka świadomych snów. Wszystko dzięki temu, że odkryłem całkowicie nowy sposób na wejście w stan świadomego śnienia. Jest nim tzw. “lucid living”.

Lucid living – z czym to się je?
Lucid living nie jest techniką, testem rzeczywistości, ani niczym innym co dotychczas stosowałeś, by uzyskać świadomość we śnie. Czym więc jest to tajemnicze lucid living? Otóż jest to sposób życia, kiedy to cały czas staramy się podważać otaczającą nas rzeczywistość i bezustannie sprawdzamy, czy aby świat nas otaczający jest prawdziwy. Staramy się utrzymać stan taki, jak w świadomym śnie.

Jak to wygląda w praktyce?
W życiu codziennym znaczną część rzeczy wykonujemy mechanicznie. Sztuka polega na tym, aby skupiać się na każdej, nawet.

Nam idee, rozwiązywać konflikty, przygotowywać się do ważnych spotkań i wystąpień, kreować, sprawdzać jak wyglądałby nasz wymarzony dom, podróż życia itp. Potrafi również inspirować (np. Friedrich Kekulé odkrył we śnie cząsteczkę benzenu, bez której współćzesna chemia nie byłaby tą samą chemią).

Istnieje kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów aby wywołać u siebie świadomy sen.

 • metoda MILD (ang. Mnemonic Induction of Lucid Dreams): siła tej techniki opiera się na autosugestii i pamięci (przed snem powtarza się zdanie “Następnym razem, gdy będę śnił, chcę pamiętać że śnię”). P0przez powtarzanie tego zdania, pamiętasz o sprawdzaniu czy śnisz. Ponieważ jest to autosugestia, powinno się wierzyć w to, co się mówi, być tego całkowicie pewnym i koncentrować się wyłącznie na tym zdaniu. Gdy już znajdziecie się we śnie, zauważycie to i poprzez prosty odruch warunkowy przypomnicie.

ROKOSTAGEMAN Blog O Wszystkim I O Niczym | kliknij ABOUT aby przeczytac o czym jest mó blog

gdfgdfgdfg pisze:

brednie z tą kolekcją od kiedy to zbiera sie tabletki. kto w to uwierzy chyba jakis naiwniak szkoda słow kupic tabletke zeby na nią patrzec hahahaahahahahahahah\ nie wierze w to. odurzanie sie wyklucza kolekcjonowanie nara marne ćpuny

Odpowiedz
  Van Halen
 • Kombinat
 • Pryku Pryku
 • The Number Forty & Wyjebanos Jajos (Moje 40-to Lecie…wóda, wyjebane JAJA na wszystko…itd…szczególnie na Luźną Gumę oraz Słoniątko)
 • Tęcza Tęcza-Cza Cza Cza
 • Psycho-Filo
  • Jak Kontrolować Sny? – Marek Kopydłowski
  • Kurs Lucid Dreams
  • Psychologia Osobowości –.

 • Astralne Podróże – Ezoteryka!

  Dodaj do ulubionych:

  Lubię
  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  1 komentarz

  1. nap-org.pl powiedział

   Skontaktuj sie prosze ze mna na maila.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz

  Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

  Walak's Blog

  Recenzja Ubuntu 10.04 Lucid Lynx (alfa 3)

  Witam!

  Dziś opiszę moje wrażenia o Ubuntu 10.04. Co prawda to dopiero alfa 3, ale już teraz można co nieco powiedzieć o tym jak ostatecznie będzie wyglądał system. Tym razem, system instalowałem w środowisku wirtualnym, więc ogólna wydajność jest na pewno zdecydowanie niższa niż w rzeczywistości, ale o tym już w artykule. Przedstawię tylko na czym testowany był system (konfiguracja gościa):

  - Procesor AMD Athlon 3500+
  - 512 MB RAM
  - 16 MB RAM na karcie graficznej
  - dysk ok. 6 GB, dynamiczny przydział
  - sprzętowe wirtualizacje i 3D wyłączone.

  Na systemie hosta.

  Lucid dream

  dreams - Lucid Dream

  Lucid Dream
  Kategorie: Wszystkie | dreams | synchronizacja | tłumaczenia snów
  RSS
  środa, 01 listopada 2006
  sen 2 c

  alan.


  Friday, 9.May.2008, 11:52
  Nastrój:
  Kategoria: brak kategorii
  tagi:
  Komentarze (1), Dodaj

  Lucid Dream.

  Thursday, 1.May.2008, 00:54
  Nastrój:
  Kategoria:.