O czym chcesz poczytać na blogach?

Luang prabang

brulion podróżny (ilustrowany)

Komentarze (3)

3 komentarzy »

  1. [...] więcej zdjęć mnichów z Luang Prabang obejrzeć można w Brulionie Podróżnym (ilustrowanym) – TUTAJ (bardziej przestrzennie) oraz (nieco bliżej) na stronie Światowida – TUTAJ [...]

    Pingback - autor: MNISI Z LUANG PRABANG – LAOS « WIZJA.

Maja i Kuba w podróży dookoła świata

Turystów jest obecność wielu buddyjskich świątyń i klasztorów. Każdego dnia o wschodzie słońca mnisi w ilościach liczonych w setkach wychodzą na ulicę, aby zebrać ofiary (pożywienie) od wierzących.

Turystów jest dużo – Luang Prabang to najczęściej odwiedzane miejsce w Laosie. Nie tylko podróżników z plecakami, ale również miłośników pięciogwiazdkowych hoteli i kolacji zakrapianych drogim bordeaux. Z naszego punktu widzenia jest to dość kontrowersyjna strona miasta..

asia-blogtrotter blog

Kolejny dzien na lodce uplywa nam rownie przyjemnie, jak poprzedni, a moze nawet przyjemniej. Lodka jest wygodniejsza, a przede wszystkim nie pada deszcz! Swieci ladne slonce, rzucajac nowe swiatlo na laotanskie pejzaze.
A wieczorkiem juz doplywamy do Luang Prabang.

Luang Prabang

Az trudno uwierzyc, iz to male 16 tysieczne miasteczko, jest drugim co do wielkosci miastem Laosu. Gdy juz po zapadnieciu zmroku spacerujemy polozonymi w centrum uliczkami, mam wrazenie jakbym sie znajdowala w.

podroz.blog

Wydluzone rece swobodnie oplywaja cialo, lub zgiete w lokciach, podtrzymuja plecy "kolegi". Proste nosy, przymkniete powieki, starannie wykrojone usta. Sylwetka wydluzona i splaszczona. Prozno szukac ich kopii w sklepach. A szkoda. Z calego uroczego Luang Prabang je lubie najbardziej...

skomentuj (2)

niby turystycznie, ale nie vanviengowo 2005-03-30 12:40:46

Podrozowanie autostopem musimy przerwac w Nong Khiaw. Powod.

Big Blue Eye

poniedziałek, 19 grudnia 2011
Zmiana perspektywy

Świat jest przeogromny

Podroż od granicy Laosu z Tajlandią do Luang Prabang, najpiękniejszego z wszystkich miast Azji, w których byłam dotychczas, zajmuje 2 dni. Łódka [nie bez powodu nazywana SLOW-boatem] toczy się po leniwych wodach Mekongu, przenosząc podróżnych  w inny wymiar, nie tyle przestrzeni, co czasu..

sharx blog

Swiezego ananasa za 85 groszy...
Dzisiaj o 14:00 po poludniu bylo 33 stopnie ciepla.

sharx 2006-01-20 09:38:57
skomentuj (0)


Louang Phrabang

Dzungla jak dzungla, ale nie jest tak strasznie - jestesmy w Luang Prabang, jest po prostu niesamowicie fajnie, takie malo cywilizowane miasteczko wielkosci Gorlic, nad Mekongiem, stare kolonialne budownictwo, wspaniale nocne targi i pyszne jedzonko. Wodospady, jaskinie, dzicz ze az swszcze. Temperatury umiarkowane, okolo 27.