O czym chcesz poczytać na blogach?

Lśnienie

Bez Popcornu | Tylko wyjątkowe filmy.

W tego typu produkcjach, stąd to właśnie przy okazji takich tytułów, jak Lśnienie na filmowych forach toczą się najgorętsze dyskusje kinomanów. 

Niesiony szaleństwem Johnny w pełnej krasie

Fani filmu przytaczają trzy główne sposoby interpretacji: kuszenie Jacka przez szatana, schizofrenia bohatera i na koniec zbiór ludzkich ułomności trapiących głównych bohaterów. Nie jestem zwolennikiem szukania czwartego dna, tam gdzie go zwyczajnie brakuje, więc skłaniam się ku ostatniej, najmniej “odjechanej wersji”. Lśnienie pokazuje bowiem pod przykrywką horroru zachowania osób o pewnych słabościach przebywających w kompletnej izolacji od świata i zgubne skutki takiego położenia.

Nasz główny bohater Jack zmaga się ze swoją pisarską niemocą, którą wyładowuje na swojej żonie i dziecku. Stopniowa irytacja powoduje, że daje o sobie znać tęsknota do alkoholu, którego zwykł nadużywać w przeszłości. Próbuje też cały czas tłumaczyć samemu sobie błędy przeszłości, których się wstydzi i boi do nich przyznać (pobicie syna). Nie bez znaczenia pozostają też porywczość i słaba psychika Jack’a. Widać też wyraźnie, że za swoje niepowodzenia obwinia żonę Wendy, a słowa

duch44 | e-blogi.pl

Skomentuj [5]

Mały wierszyk... 2008-03-14

mały wierszyk stofek kilka,o słoncu,o skowronku,o łani co zaglada jak miła sasiadka,mały wierszyk o lesie,o jeziorze rzesami miety osłonietym zalotnie,mały wierszyk zaledwie strofek kilka taka prawie dziecięca wyliczanka raz,dwa ,trzy,gonisz ty wiosnę która pomyka lasem ze spiewem skowronka,mały malutki wierszyk taka tylko chwilka ulotna co zawisla niczym mgiełka ,jakby w kropelki rosy na sieci pajęczej ktoś powrzucał gwiazdy,to znów słońca promyki(duch44)

Skomentuj [3]

Lśnienie... 2008-03-14

Lśnienia smuga jak łuna światła która światłem jeszcze nie jest,lśnienie jakby światła narodziny choć to wcale nie światlo,lśnienie pojawia się gdy coś sie rodzi,gdy coś zaczyna,milość ,przyjaźn,nowy człowiek ,lśnienie nam ciagle towarzyszy gdy coś w nas się budzi gdy wygrywamy ale jeszcze nie wygralismy,gdy rodzi się wiersz,gdy wyznanie chcemy wypowiedzieć gdy blisko nam do siebie pojawia się lśnienie jeszcze nie światło a juź je czujemy.(duch44)

Skomentuj [1]

PROJEKCJA CZY NADINTERPRETACJA? 2008-03-14

"Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia" - Onet.pl Blog


Książki...
Ujrzyj ich piękno...


29 lipca 2009
26.Stephen King - Lśnienie

paradise kiss

Jak oglądam film to nie po to by haftować, ale by zostawił on we mnie jakieś przemyślenia. Ten wywołał we mnie oprócz odruchów wymiotnych żądzę mordowania. Polecam dla miłośników komiksów, Prawdziwych Facetów, kobiet pragnących męskiego ramienia w czasie seansu i ludzi o mocnych nerwach, tudzież ze znieczulicą na to, co się dzieje na ekranie.
13:15, eurynome1
Link Komentarze (5) »
piątek, 03 czerwca 2005
Too cute to live :)
23:26, eurynome1
Link Komentarze (4) »
wtorek, 31 maja 2005
Off topic (Deviantart)
12:10, eurynome1
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 30 maja 2005
"Lśnienie"