O czym chcesz poczytać na blogach?

łożyska

paznokcieŁÓDŹ - Onet.pl Blog

moje ostatnie posty
  • Czerwony tips (pazureczka; 22.07.2009)
  • Wydłużenie łożyska (pazureczka; 21.07.2009)
  • Masa perłowa (pazureczka; 21.07.2009)
  • Brak tytułu (pazureczka; 21.07.2009)
  • Jak dawno mnie tu nie bylo (pazureczka; 18.08.2008)
  • Tips (pazureczka; 06.05.2008)
  • Szkolenie Grafiti (pazureczka; 06.05.2008)

22 lipca 2009
Czerwony tips
Moje stare pazurki.
Robione w lutym, na walentynki,
ale że nie zaglądałam na bloga
to umieszczam je dopiero teraz.
 

Czerwony Tips, wydłużenie łożyska,
mini halogeniki i serducha z białego żelu:)
  

oblivion.blog

Rolki. Zanim poinstruowałam Świętego Mikołaja co ma jej sprawić połaziłam po forach, poczytałam, popytałam ludzi... Wszyscy zgodnie uznali że 3 latka... 3 i pół to stanowczo za wcześnie na rolki. Że tak małe maluchy to lepiej powinny jeszcze odczekać. Żeby zacząć ją uczyć tak powiedzmy od 5 roku życia... Moje dziecko jest uparte a ma to też po kimś i tak dostała rolki. Wcale nie takie typowe dla maluchów (chodzi o łożyska dla dzieci stosuje się łożyska z oznaczeniem 3, następne oznaczenia to 5, 7 i 9 przy czym im wyższa liczba tym szybsze łożyska a co za tym idzie tym trudniej na nich nauczyć się jeździć) bo przecież musiałam rzucić ją na głęboką wodę. Dostała od razu łożyska 5... I wiecie co? Wczoraj właściwie po raz drugi miała okazję tak dłużej pojeździć i muszę powiedzieć jedno. Jeździła. Sama... taka mała a jednak dała radę. Mimo iż upadła ze 3 razy to wstawała i pięknie dawała sobie radę przy każdym upadku powtarzając za mną "Jak się nie wywrócę to się nie nauczę"
Co to ja? Aha... Mały żuczek który zabija nas tekstami "Czy ty w ogóle mnie nie słuchasz" "Czy ty nie rozumiesz co ja do ciebie mówię!" "Mamusiu o ja pierdziele jakie to trudne" (śpieszę wyjaśnić że te słowa to moja wina - parę razy mi się wyrwało)"Nie posprzątam bo to za ciężka praca"  Mały żuczek.

HABIBI

W ciąży, rodzące się w Tobie nowe życie intensywnie się zmienia. Zapłodnione jajo zagnieżdża się w ścianie macicy, gdzie od tej pory odbywać się będzie szybki proces rozwoju. Po zagnieżdżeniu, jajo dzieli się na szereg komórek stając się embrionem. Powstałe grupy komórek przekształcą się w poszczególne części ciała Twojego maleństwa, takie jak układ nerwowy, szkielet, mięśnie i organy wewnętrzne. Powstanie systemu wspierającego. Zaczyna się kształtować łożysko, organ w swoim kształcie przypominający dysk, który stanowi łącznik pomiędzy Twoim układem krążenia a embrionem. Łożysko przyczepia się do ściany macicy w miejscu zagnieżdżenia zarodka. Z jednej strony łożyska wybiega pępowina. Płyn owodniowy, który przez cały okres ciąży otulać będzie maleństwo, zaczyna wewnątrz łożyska tworzyć otaczający embrion worek, nazywany błonami płodowymi. Pomiar. Pod koniec tygodnia zarodek ma około 1 milimetra – jest więc mniej więcej wielkości ziarenka maku". To o mojej KRopeczce i jej mieszkanku. A oto co powinno się dziać ze mną: "Brak miesiączki może być na tym etapie jedyną wskazówką ciąży (TAK). Może jednak dojść do niewielkiego plamienia w okresie, kiedy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdżać się będzie w macicy. Takie lekkie krwawienie czy raczej plamienie związane z zagnieżdżaniem jest całkiem normalne(NIE). Testy, testy..

Blog LoveMe

Głowy do kości ogonowej, później określone części ciała dziecka, np. wielkość główki, obwód brzucha płodu, długość kości udowej.

Czego jeszcze można dowiedzieć się podczas badania ultrasonograficznego?

Lekarz sprawdza, czy ciąża rozwija się prawidłowo, czy wielkość płodu zgadza się z czasem trwania ciąży. Ocenia budowę narządów wewnętrznych dziecka: serca, nerek, mózgu, żołądka, kręgosłupa, pęcherza moczowego. Narządy te są najlepiej widoczne około 20. tygodnia ciąży i można wtedy wykryć ewentualne wady, np. rozszczep kręgosłupa, wodogłowie. Analizuje się położenie płodu, stan
i umiejscowienie łożyska, np. czy nie jest przodujące. Bada się też szyjkę macicy i objętość wód płodowych.

Czy podczas badania USG można wykluczyć wady genetyczne płodu?

Tak. Można już na jego podstawie określić prawdopodobieństwo wystąpienia np. zespołu Downa. W tym celu pomiędzy 11. a 14. tygodniem ciąży ocenia się tzw. przezierność karkową, czyli zbiorniczek płynu na karku płodu oraz obecność lub brak kości nosowej.

Ale wady genetyczne można też wykluczyć poprzez inne badania?

W świetle polskich przepisów pacjentkom, u których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia wad płodu, a więc np. kobietom po 35. roku.

- bloog.pl

Mi się w głowie. Otóż siedząc w seledynowej poczekalni, na seledynowym, wyginającym się krzesełku usłyszałam o porodzie lotosowym. Słysząc tę nazwę pomyślałam o jakiejś pozycji joginicznej, olejku do nacierania czy czymś podobnym, niestety moje myśli okazały się zbyt przyziemne i małomiasteczkowe.

Poród lotosowy, nazywany też boskim bliźniakiem zdaje się być praktyką dość sekciarską. Jego głównym założeniem jest nieinwazyjne i niebrutalne oddzielenia dziecka od matki oraz łożyska, poprzez nie odcinanie pępowiny, a co za tym idzie powolne czekanie, aż sama odpadnie. Zobrazujmy sobie całą sytuację. Przybywamy na porodówkę, w bólach i ekologicznie wydajemy potomka na świat, a potem nie odcinając pępowiny zabieramy berbecia, wciąż połączonego z łożyskiem, do domu. Tam przez około tydzień mumifikujemy placentę roztworem soli, przeistaczając w wiórek. W tym obrzydlistwie (bo jak inaczej opisać fakt iż masz w łóżeczku noworodka, a obok niego leżące, owinięte w pieluchę, gnijące łożysko?) kryje się rzekomo wyższa ideologia. Podobno dziecię urodzone na sposób lotosowy ma lepszą odporność, nie przeżywa szoku.

Blog lsb

Życzę mu wytrwałości w tym co robi. Kto ma wiedzieć, ten wie.

K- kac. Oj bywało, bywało ….. W gruncie rzeczy to muszę napisać: było, minęło.

L
- jak luksus. Luksusowe auto, luksusowe mieszkanie, luksusowy hotel, luksusowa restauracja, luksusowe zakupy, luksusowe pokazy, luksusowy styl życia. Każdy powinien mieć możliwość pozwolić sobie czasem na odrobinę luksusu. Ale bez przesady. Trochę pokory. Każdemu słoma z butów wystaje.

M
- jak MIŁOŚĆ. „Esencja życia”…

PS. Jeśli chodzi o wyprawę motocyklową, to motocykl mam już gotowy. Wymienione łożyska, olej zawieszenie przód zrobione, gaźniki wyczyszczone, zsynchronizowane. Przed samym wypadem zakładam nowy napęd, dętki , parę pierdołów i w drogę. Czekam jeszcze na pompę paliwa, którą wezmę ze sobą. Dodatkowo musze kupić porządny namiot, bieliznę termo-aktywną i akcesoria takie jak nawigacja. Najprawdopodobniej jutro wyjazd do pepika po kufry. Się dzieje, oj dzieje się…

Komentarzy: 0 2011-05-31

Dziecko

Potrawy, co pozwoli dziecku poznać inne, nieznane dotąd smaki i przyzwyczaić się do różnej ich konsystencji.

* kawałki kurczaka, gotowane brokuły, fasolka, świeże owoce i niektóre warzywa.

13:23, superrodzic
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lipca 2009
Ciąża

Odżywianie się kobiety planującej zajście w ciążę i ciężarnej wpływa na rozmiar i wydajność łożyska, narządu zaopatrującego płód w składniki odżywcze. Kobieta planująca macierzyństwo powinna poradzić się lekarza, czy i ile preparatów witaminowo-mineralnych powinna zażywać. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek. Duże stężenie niektórych witamin może powodować wady rozwojowe płodu.

Coraz więcej dowodów świadczy o tym, że istnieje ścisły związek między tym, jak przebiega rozwój płodu w macicy, a ryzykiem choroby wieńcowej, nadciśnienia, cukrzycy, otyłości i nowotworów w późniejszym życiu człowieka. Niektórzy naukowcy sądzą np., że noworodki o małej masie ciała i długości ciała są w wieku dorosłym narażone na zwiększone ryzyko choroby.