O czym chcesz poczytać na blogach?

Loża

Na Wschodzie S:.

Do zrozumienia wolnomularstwa. Co więc dokładnie ono oznacza? Jak rozumieją „inicjację” masoni? Interesujących odpowiedzi na te pytania dostarcza tekst pt. „Inicjacja w Wolnomularstwie”, opublikowany na stronie internetowej Federacji Francuskiej „Le Droit Humain” (http://www.droithumain-france.org/IMG/pdf/Initiation.pdf). Zamieszczam poniżej jego tłumaczenie.
Więcej »

Tagi: Droit Humain duchowość wolnomularska inicjacja wolnomularska Wielka Loża Francji
14:06, inicjacja
Link Komentarze (2) »
środa, 20 stycznia 2010
Kartezjusz, wolnomularstwo i metoda inicjacyjna

 

Wolnomularstwo opiera się na „metodzie inicjacyjnej”. Co właściwie oznacza ten termin? Points de Vue Initiatiques, kwartalnik Wielkiej Loży Francji (nr 154, str. 3) proponuje kandydatom na masonów.

RBD REBELDE - Onet.pl Blog

LOŻA [edytuj]

Loża jest organizacją gnębiąca stypendystów w Elite Way School. Członkowie wysyłają do biednych uczniów znak Loży, którym jest czarna dłoń odciśnięta na kartce i dają czas aby ci opuścili dobrowolnie szkołę. Jeśli któryś stypendysta nie chce tego robić, przydarza im się "nieszczęśliwy wypadek". Stypendyści są tak wystraszeni, że prędzej czy później sami odchodzą. Wszyscy z Elite Way School, którzy są na stypendium powinni się strzec, bo Loża bacznie im się przygląda i jeśli jakiś stypendysta zrobi coś głupiego to od razu się "do niego dobierają". Każdy się ich boi choć niektórzy nie wierzą w istnienie organizacji. Uważają że Loża to tylko legenda, mit. Szefem Loży jest uczeń piątej klasy, Rodrigo, który spotykał się z Juliettą. Obecną dziewczyną Miguela. Do Loży będzie należała m.in. Pilar i Giovanni (opiekun czwartej klasy). Osoby należące do loży noszą czarne kominiarki dlatego też trudno ich rozpoznać. Loża ma również swoje obrzędy. Osoba wstępująca do loży zostaje raniona nożem w palec. Jest to znak.

Rebelde

Loża

Jest to organizacja gnębiąca stypendystów w szkole. Wysyłają do nich znak Loży, którym jest czarna dłoń odciśnięta na kartce i dają czas aby opuścili dobrowolnie szkołę. Jeśli któryś stypendysta nie chce tego robić, przydarza im się "nieszczęśliwy wypadek". Stypendyści są tak wystraszeni, że prędzej czy później i tak odchodzą. Wszyscy uczniowie Elite Way school którzy są w szkole na stypendium powinni się strzec, bo Loża bacznie im się przygląda i jeśli jakiś stypendysta zrobi coś głupiego lub nie pomyśli Loży to od razu się do niego dobierają. Każdy się ich boi choć niektórzy nie wierzą w istnienie organizacji. Uważają ze loża to tylko legenda czy mit. Szefem Loży jest uczeń piątej klasy, Rodrigo, który spotykał się z Juliettą. Obecną dziewczyną Miguela. Do Loży będzie należał m.in. Giovanni i Pilar. Osoby należące do loży noszą czarne kominiarki dlatego też trudno ich rozpoznać. Loża ma również swoje obrzędy.. Osoba wstępująca do loży zostaje raniona nozem w.

lozawschodu.wordpress.com

Dodaj komentarz

Z radością informujemy, że można już dostać żywy egzemplarz “Loży Wschodu”! Szukajcie jej w czytelni Wydziału Orientalistycznego UW, w czytelniach
i bibliotekach zakładowych tego Wydziału. “Loża” będzie też w BUW-ie, Narodowej i wybranych bibliotekach na innych kierunkach UW. Wypatrujcie jej we Wrzeniu Świata i Krytyce Politycznej. Z czasem “Loża” dotrze też na inne uczelnie i do bibliotek wojewódzkich w całym kraju.

A tu  możecie.

1920212223
24252627282930
31  
  • Loża na fejsie

  • IKN Globalnego Południa

    <UWAGA!>

    liczba miejsc na zajęciach jest teoretycznie ograniczona (a w praktyce to zobaczymy), przyjmujemy więc zgłoszenia – ślijcie je na globalnepoludnie@gmail.com od WTORKU 21 lutego, od 22:00. Przy ustalaniu listy uczestników, będziemy brać kolejność zgłoszeń, a jeśli tych będzie za dużo, kilka grup będzie miało różne priorytety: najpierw przyjmiemy członków Koła (niezależnie od kierunku studiów), potem studentów MISH i artes liberales. Ale może chuchamy na zimne. Zawsze będzie można przyjść na ćwiczenia bez zgłoszenia i pewnie znajdzie się miejsce. :)

    Zgłaszajcie się gwarnie!