O czym chcesz poczytać na blogach?

Lovely look

anastasia blog

Napisac, że teraz przyszla im Era na teksty w stylu 'Ptysio, jedziesz..!' I najczesciej to jest tak jak któryś podchodzi do tablicy albo odpowiada na ocenę. xD

Anastasia <...>

anastasia 2005-01-21 15:41:57
skomentuj (29)
I love my new fryz.. Czyli czujem sie taka piękna ... :P
No więc tak na początek to byłam w Lovely Look i teges .. podcielam sobie włoski, ale tak sczerze to strasznie mi sie ta fryzura podoba... No to chyba dobrze no nie xD Dobra dzisiejsza notka jak zwykle, a wlaściwie po raz 2 xD o pewnych ciołkach z mojej klasy. No to zaczynamy:

Na lekcji chemii facetka tłumaczy, że nie należy nosić komórek w kieszeni od spodni, bo można być bezpłodnym, na to Pydyniak:

.

Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - Mały Książę :*

All those thoughts of... him come into mind. And doubts, what-if's etc. I've had enough of my own head. Tears keep falling on my pillows... it's not that I want to cry... but guess that's how I'm letting it out.

I feel lonely. I made a person suffer. A person that least deserves it. I hate myself for that.

I enjoyed my stay in England a lot. Met so many lovely people. Drank gallons of beer hehe. Tried cider and still not sure what that is... Snake bites in an Aussie bar. Basically been really drunk throughout those 2 weeks. Wish didn't fuck so many things up... :(
The culture is so different, but it's easy to get used to it. Everyone is so nice and friendly. I absolutely loved it. Even staying in bed long hours just watching movies.
I miss everyone, but him the most... It's so hard to be here, even more now...

Good Charlotte - Jealousy

For everyone I ever hurt before,
I could always find a good excuse
I could always find something to use
I could always find a way out of the truth...

OH JEALOUSY LOOK WHAT YOU'VE DONE!!!!!!!!!!!!!!!
You’ve got a hold of me, you’ve made me become.
Thought I’d never be what I’m running from,
This jealousy look what it's done...

I never thought the day would come to say sorry for the things I’ve done
I know the list is long but that’s all on me...

OH JEALOYSY, LOOK WHAT.

czikita - Onet.pl Blog

Krwią...Przykro mi bo tak naprawde tylko w nim odnalazłam siebie....Chociaż to było nierealne od początku to czułam się wyjątkowo...i znowu łezki ;( Czy przytulisz mnie kiedys znów?
algida (21:37)
Skomentuj mnie

10 września 2006
!i!i!i!i!i!i!i!i!i
I'd be in trouble if U left me now. Cause I don't knw whee to look for love, I just don't know how...
algida (17:17)
Już rozumiem swój błąd, lecz cofnąć się nie ma szans... Nie chce znowu odczuwać tej pustki w środku i w sercu.Jak go nie ma przy mnie to jakoś tak dziwnie.Bo niby jest wygodnie ale jednak czegoś brak.Jak odnaleźć nagle radość i nadzieje? Jak poskładac myśli z tych nieposkładanych? Jak oddzielić serce od rozumu... ?
algida (13:37)
Skomentuj mnie

05 września 2006
Where do U go? My lovely....

W liście do Anioła - Onet.pl Blog

Blog poświęcony wierszom mojego autorstwa. Życzę miłego czytania.

Autorka

27 maja 2008
Better
" Hey Daughter,  look there!
Drop your wings, please. Let it go,  open your hand and let them fall, make that come to us. Better if you clouse for them your good heart. Don't hold this wind in your mouth. In blue river, there, wash your face, there, leave well alone bad dreams and give me your lovely eyes.
Touch whit your hand this neck when the voice cry. Feel the beat, hear that sound. Barefoot this way I go. Bell make my legs move, ringing In my head - In half-note, clanging slowly, moving softly. In this streets full of lights. From one side of apse I come.