O czym chcesz poczytać na blogach?

Lovecraft

To Co Straszne

(Gaiman Neil)
 Martwy dla świata (Harris Charlaine)
 Opowieści tajemnicze i szalone (Poe Edgar Allan)
 Demon ruchu (Grabiński Stefan (pseud. Żalny Stefan))
 Opowieści nadzwyczajne (Poe Edgar Allan)
 Świat nocy 2 (Smith L. J. (Smith Lisa Jane))
 Cyrk potępieńców (Hamilton Laurell Kaye)
 Zemsta czarownicy (Delaney Joseph)
 Opowiadania: 1 (Poe Edgar Allan)
 Kolor z przestworzy (Lovecraft Howard Phillips)

ablito blogKolejne podpowiedzi:
To, czego Lovecraft tak panicznie się bał i co zawsze wspominał jako niewysłowione bluźnierstwo, którego w końcu faktycznie nie udało mu się opisać ani się do tego przekonać (co wcale nie jest takie złe ) to po prostu seksualność istot, o których pisał.
Przedwieczni mają niezły ubaw wystawiając nieświadomość zbiorową o zabarwieniu purytańskim na demaskacje swych igraszek, do bólu czy też rozkoszy esencjonalnych. Nikt się nie ostanie, gdy dokona się wreszcie nieuchronna inwazja czarnych bóstw spoza Yuggoth, lepiej więc od początku być jej zwolennikiem i korzystać z jej mocy.

Kenneth Grant + Star Trek + Lovecraft.

Hmm. Co tam jeszcze. Przedwczoraj barbarzyńskie ryki torsji, kosmiczne *buee* i parę epizodów których lepiej nie wspominać. Niewielka to jednak zapłata za najlepsze na świecie, a dostępne chyba jedynie tu, na kresach blisko barbarzyńców z Litwy i carów z Rosji, Chipsy Keczupowe... Mniam...

Wizualizacja drwala w dziąśle. Pień mądrości jednak u mnie gruby i mocny :-).

Blacky, nasza świnia wietnamska, zmieniła fryzurę. Równie przycięta grzywka. Podejrzewam turystów. Niemniej ciekawe to uzupełnienie do błotnej trwałej, jednocześnie farbującej z brunetki na ciemną blondynkę.

W ludziach, nie wyłączając Ego, to co liche.

zielony spam i truskawki!

Piękna Krainy. Wyobraź sobie te wszystkie zapachy: marcepanu, bzu, cejlońskiej herbaty... Albo to niespotykane połączenie dźwięków... Wokół rynku na sznurkach i wstążkach porozwieszano niespotykane chyba nigdzie indziej piszczałki, które przy każdym powiewie wiatru wygrywają przepiękne melodie. Wszystkie budynki wokół wzniesione są z jasnego niczym zorza poranna piaskowca, a sam ratusz lśni marmurem i srebrem wzbijając się niemal do samych niebios. O, gdybyś tylko mógł to zobaczyć, Przyjacielu!

Nie będziemy się mogli teraz przez czas jakiś widywać. Jak wspomniałam, nie planuję jeszcze powrotu. Może się zdarzyć i tak, że zostanę tu na zawsze. Odwiedź mnie kiedyś. Jestem pewna, że też znajdziesz drogę, jeśli tylko ktoś ci ją wskaże. Spojrzyj tylko w oczy odpowiedniej osoby, a znajdziesz tam całkiem inny świat! Chociaż... Koniec końców, kim ja jestem, żeby mówić Ci, co robić? Sam pewnie świetnie sobie z tym poradzisz. Czekam na wieści od Ciebie.

Twoja przyjaciółka na zawsze
XXX
Tagi: na plus, nostalgicznie, czytałam lovecrafta i tak wyszło
skomentuj (0)
{nazwa bloga}

Na podstawie własnych kryteriówKultura gotycka.
Wielu uważa wampiryzm za podzbiór subkultury gotów, ruchu romantycznej ciemności gloryfikującego osobę wyrzutka, bo wampir uważa siebie zarówno za odrzuconego przez społeczeństwo, jak i za jego odbicie. Większość gotów nie należy do subkultury wampirycznej. Ich ruch wyrósł w latach 70-tych z ruchu punk, głównie poprzez muzykę, jako bunt przeciwko powierzchownym, materialistycznym i ograniczającym wartościom zwyczajnego społeczeństwa.
Ci, którzy identyfikują się z gotami, noszą niemal wyłącznie czarne ubrania, czasem barwią włosy na czarno, mogą lubić "mroczną&quo t; literaturę taką jak Lovecraft, Stephen King, Anne Rice itd.; mogą nosić srebrne łańcuszki lub mieć piercingi w ciele; mogą malować swoje paznokcie na czarno (aczkolwiek nie wszyscy, którzy tak się ubierają, są gotami).
Goci, będący często twórczymi ludźmi lubiącymi inspirujące dyskusje zwykle nie identyfikują się z żadną religią i większość z nich określa siebie jako agnostyków. Nastolatki z tej subkultury są bardziej skłonne do zainteresowań okultyzmem lub innymi formami alternatywnej duchowości. Wielu gotów silnie odczuwa swoje niedopasowanie do społeczeństwa i doświadczyło jakichś form odrzucenia.
Mimo ich mrocznego stylu,goci są zwykle łagodnymi ludźmi o artystycznych.

missedit.blog

odwołałam sobie całą pracę. niestety, niektórzy odwołali sobie całą mnie.

skomentuj (0)

[miss eight point five] 2007-04-08 19:40:44

a near expert user. a poza tym śniadania, kawy, naleśniki, lasagna, plan b, lokalna i rozmowy do rana, połączone z bazgraniem węglem po ścianach i wymyślaniem 24 grzechów dodatkowych. i'm telling you stories. trust me.

skomentuj (2)

[cthulhu] 2007-04-22 12:23:34

Świat to tylko chwilowy układ cząstek elementarnych. Stadium przejściowe na drodze do chaosu, który w końcu zwycięży. Rasa ludzka zniknie. Pojawią się inne rasy, które również znikną. Niebo będzie lodowate i puste, przeniknięte nikłym światłem na wpół martwych gwiazd. Które także znikną. Zniknie wszystko. Zaś ludzkie czyny są tak samo wolne i pozbawione sensu jak swobodne ruchy cząstek elementarnych. (...) Jedynie egoizm istnieje. Zimny, nienaruszony i promienny.

houellebecq o lovecrafcie na 25 stronie świątecznej, a wkrótce i w książce, czy może być coś straszniejszego?

skomentuj (2)
Strona główna
kwiecień 2007

Impure Souls Of The Living Dead Shall Be Banished Into Eternal Damnation.Amenmoonshine 2008-06-01 23:55:05
skomentuj (1)


Zwyciezyc W swoim zyciu spieprzylem tak wiele spraw, ze nawet nie jestem w stanie ich zliczyc. Tyle zadanego samemu sobie bolu, cierpienia, odcinania sie od szarej egzystencji, ukrywanie wszystkiego pod dzielna maska - pelna bruzd po zadanych ciosach nozem od mojego drugiego ja, od mojego charakteru. Zyciowy sadomasochizm. Dosc tego !!
Siegam teraz po ziarenka cukru, staram sie przechylic szale. Siegam az garsciami calymi, nie tyle po ziarenka, co grudy cale ktore oslode przyniosa. Wiem ze chcem tego, potrzebuje, pragne.
"Ten, kto pokonał innych, jest silny, natomiast kto pokonał samego siebie, jest niezwyciężony"


moonshine 2008-06-17 02:39:37
skomentuj (1)
Bukaaaaa Ludzie co narysowali Buke musieli byc milosnikami tworczosci Lovecrafta, to wiecej jak pewne. Bo gdybyz nimi nie byli, czy byliby w stanie stworzyc Twor tak.