O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Lourdes

"My performance is easy... I am a god of romance..." - Onet.pl Blog

Go za wzór. Gdyby tylko go znali tak dobrze, jak my... Bliźniaki są w moim wieku, a ich ksywki brzmią Czarna i Diablo.

IDIS LIVIUS I BLAISE ZABINI
Idis i Blaise są parą już od dawna. Blaise jest w moim wieku, Iddy o rok młodsza. Blaise to raczej spokojny człowiek: jest prefektem Slytherinu, nie bije się, nie przeklina, nie kłóci... Z Idis jest zupełnie inaczej: jest roztrzepana, potrafi się pojedynkować jak mało kto i kocha rozrabiać. Na Iddy mówimy Młoda, a na Blaise'a Bestia.

WALTER SCOTT I LOURDES CHARTRES
Lourdes i Walter (na razie) nie są parą, jakby coś. To po prostu bardzo dobrzy przyjaciele. Są na moim roku. Lourdes jest kujonką (i razem z Blaisem prefektem Slytherinu), ale za to jaką imprezowiczką! W przyszłości chce zostać psychiatrą. Już teraz szkoli się w tym fachu - my robimy za pacjentów. Walter jest (po odejściu bliźniaków Weasleyów) naczelnym szkolnym rozrabiakiem. Czasem zachowuje się dziecinnie, ale dziewczyny uważają, że jest przy tym słodki. No cóż... Ma ksywkę Szerszeń, a Lourdes - Fiolka.

Y salgo y te busco y no veo el momento. - Onet.pl Blog

Do domu, nawet się nie oglądając.
   Otworzył drzwi i wszedł do domu. Usiadł w fotelu, chowając twarz w dłoniach. Afellay. Znów.


Lato, 2009 rok. Amsterdam i jego cudowny klimat. Lourdes rzuca hasło- pojedźmy do Eindhoven, kochanie. No, kochanie, to niedaleko. Cały dzień drogi, wypełniony śmiechem, nudnymi żartami, przystankami na siusiu i lody, słuchając Rolling Stonesów i myśląc o niczym. Para bezsensownie zakochanych dwudziestolatków, całkowicie oddanych swojej bezsensownej miłości. Wreszcie dotarli do celu. Gerard, jak przystało na piłkarza, od razu chciał udać się na stadion miejscowego klubu- PSV. Gdy wrócił, radosny, ze świeżo zakupionymi biletami, zamurowało go. Bo oto Manrique rozmawiała wesoło z ciemnowłosym, uśmiechniętym mężczyzną. Od pierwszej chwili nienawidził tego zdradliwego uśmiechu..

Wandea! - Onet.pl Blog

Wygody, że jest to coś wyjątkowego.  Dla wielu osób, a nawet i całych rodzin,   pielgrzymka zajmuje wyjątkowe miejsce w planie rocznym. Wielu powtarza, że będzie chodzić póki starczy im sił, wiele też osób idzie po raz pierwszy, zachęconych świadectwem innych. Podkreślają, że każdy powinien choć raz w życiu odbyć taką pielgrzymkę, to nie tylko dobra szkoła wiary, ale też ćwiczenie wytrzymałości, siły charakteru.
Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce, nie tylko rybnickiej, ale też innych, które w tym czasie zmierzają do Częstochowy.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

Martyna
skomentuj

01 sierpnia 2010
Ksiądz, prostytutka i Matka Boża z Lourdes

mateusz18.blog

Zjawę z Medjogorie...

Zjawa prosiła, żeby dzień 25 czerwca, dzień drugiego objawienia, stał się świętem Królowej Pokoju.(...) W całej historii Kościoła nie zdarzyło się nigdy, by Matka Boża -- także w zatwierdzonych objawieniach -- wystąpiła z żądaniem o ustanowienie Jej święta. Ona zawsze wielbi Boga, iż "raczył wejrzeć na niskość Służebnicy swojej"...To sam Kościół kierowany Duchem Świętym, w poczuciu wdzięczności dla Matki Zbawiciela, dla utwierdzenia wiary i rozwoju pobożności ustanawiał Jej święta i ich termin w roku liturgicznym, nieraz zmieniany. Tak też ustanowił wspomnienie Matki Bożej z Lourdes pod datą pierwszego zjawienia 1 lutego, choć Matka Boża o to nie prosiła.

 
Samookreślenie się Zjawy

"Wiatr jest moim znakiem. Przychodzę w wietrze. Kiedy wieje wiatr, wiedzcie, że jestem z wami. Wiecie, że krzyż przedstawia Chrystusa; jest Jego znakiem. Tak samo jak krucyfiks w waszym domu... Jestem z wami w wietrze..."

Wiatr w Piśmie św. jest symbolem Ducha Świętego: szum wiatru w dzień Zielonych Świąt, tchnienie Zmartwychwstałego Pana w Wieczerniku: "Weźmijcie Ducha Świętego..." W rozmowie z Nikodemem: "wiatr tchnie, kędy chce, nie wiesz,.

Gaudium Et Spes - Onet.pl Blog

Stworzyli ostatnio ciekawy tygodnik "Uważam rze". I to tymi kanałami prawda "przedziera się" do świadomości ludzi. Tak więc ja osobiście będę bardzo głośno i często mówił o tym, że mamy do czynienia z wielkim skandalem na etapie wyjaśniania, a na etapie samego wydarzenia - na pewno nie tylko z lotniczym wypadkiem!
5. Dzisiaj Dzień Chorego. Otoczmy naszych Chorych modlitwami i życzliwością - oczywiście, nie tylko dzisiaj. Ale dzisiaj szczególnie! Im samym przesyłam serdeczne pozdrowienie i zapewnienie o duchowej łączności!
               Gaudium et spes!  Ks. Jacek

Piątek 5 tygodnia zwykłego, rok I,

Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Ciągu kilku lat.

Każdy przypadek niezwykłego uzdrowienia Kościół bierze pod lupę. W słynącym z cudów sanktuarium w Lourdes od początku jego istnienia zgłoszono 8900 uzdrowień, które sami chorzy i ich otoczenie uznali za cudowne.

Komisja, którą tworzą lekarze z różnych krajów, liczbę tę znacznie zredukowała. Pozostałe, przynajmniej z pozoru niemające racjonalnego wytłumaczenia przypadki uzdrowień trafiły do komisji ekspertów, którą tworzy 25 najwybitniejszych na świecie specjalistów różnych dziedzin medycyny, również noblistów.

Kiedy przez te wszystkie sita odsiano prawie 9 tysięcy niezwykłych uzdrowień w Lourdes, ich liczba stopniała do 89.

Ale te 89 przypadków wymyka się wszelkiemu racjonalnemu rozumieniu.

– Pamiętam noblistę Alexisa Carrela. Jego pacjentka, umierająca młoda dziewczyna, dla której nie było już żadnej nadziei, uparła się, by przyjechać do Lourdes.

Została uleczona – mówi ks. Rusecki, który jest autorem licznych prac naukowych dotyczących kategorii cudu.

– Carrel wiedział, że stało się coś nieprawdopodobnego. Bił się z myślami. W końcu on, racjonalista, musiał przyjąć jedyny możliwy wniosek – nastąpiła ingerencja siły wyższej.
_________________
“O Maryjo bez.

Lourdes leon

Ewangelia dla nas | Panie, do kogóż pójdziemy ? Ty masz słowa życia wiecznego, J 6, 68.

I ukazał się Szymonowi».
Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba.

Komentarz do Ewangelii
Św. Leon Wielki (? – ok. 461), papież i doktor Kościoła
1 Kazanie na Wniebowstąpienie; SC 74 bis

“Wtedy oczy im się otworzyły”

26272829
30  
 • Radio na żywo

  Radio Maryja
  Radio Jasna Góra
  Radio Opoka FM

 • Kamery web

  JASNA GÓRA,
  FATIMA,
  LOURDES,

 • Gwiazdy - Onet.pl Blog

  04.02.2010)
  Tola Szlagowska (by julia i lola; 21.11.2009)
  Doda (by julia i lola; 21.11.2009)
  Angelina Jolie (by julia i lola; 02.09.2009)
  Lourdes Maria Ciccone Leon (by julia i lola; 02.09.2009)
  Alicja Bachleda Curuś i Colin Farrell (by julia i lola; 02.09.2009)
  Doda (by julia i lola; 02.09.2009)
  Sophie.