O czym chcesz poczytać na blogach?

Lotnisko chopina

Sport – wiadomości i informacje

Mamy pieniądze”. – Jeśli chodzi o nowo budowane stadiony, to jesteśmy jedynym miastem w Polsce, które w przeciągu kilku dni podpisze umowę na jego realizację – poinformował prezydent.

W Warszawie goście z UEFA przekonali się jak działają i wyglądają m.in. lotnisko Okęcie im. Fryderyka Chopina i kolejowy Dworzec Centralny. Odwiedzili również plac budowy Stadionu Narodowego.

W Gdańsku stan prac przy budowie stadionu Baltik Arena oglądali z samochodów terenowych, bowiem ze względu na roztopy i grząski teren nie było innego sposobu poruszania się po terenie budowy..

proszeprincea.blog

Sobie otuchy, myślę o nich: ludzie w moim wieku. A potem przyłapuję się na tym, że dzieli mnie przecież różnica ponad dziesięciu lat. I nie mogę w to uwierzyć.

Rzeczywiście, metryka wskazuje, że powinno mnie już łupać w kolanie. Również postępujące na czole lotnisko sugeruje, że czas zadbać o składki emerytalne. Ale z drugiej strony chęć do psot wciąż młodzieńcza, plany jak po maturze – dalekosiężne. Przy tym wewnętrzna dojrzałość ciągle mikra, świadomość nastoletnia. Czy to papier urzędowy mi kłamie w żywe oczy, czy ja.

Tagi: start, projekt, młodość, wiek, maryla rodowicz, metryka, za parę lat, na kulawej naszej barce

skomentuj (1)

Ikonografia 2011-05-17 22:13:26

Najbardziej wzruszający jest Chopin na fotografii. Lekko rozchylone usta, ciemne jamy oczu, oklapnięte, pozbawione blasku włosy. Odarty z wielkości, ekscentryczności, jakby przestraszony. W żaden sposób nie pasuje do tego dziewiętnastowiecznego nadęcia, tak zgrabnie oprawionego w multimedialny projekt w pałacu.

"Even with nougat, you can have a perfect moment"- "prawdziwa" twarz Draco Maleficium

Jeszcze z gimnazjum, którzy kupili mi „pamiątkę” polską flagę i podpisali się na niej; pożegnanie z dwójką rodzeństwa, których znam praktycznie od zawsze i do których jestem niezmiernie przywiązania. A jutro, około szóstej rano, będę żegnać rodziców i siostrę na lotnisku.
Chyba jeszcze to do mnie do końca nie dotarło.
Muszę myśleć pozytywnie, powtarzam sobie. Zawsze zastanawiałam się, jak to jest mieć brata- starszego lub młodszego. Teraz się dowiem, bo w pierwszej rodzinie (Miller) będę miała aż trzech: Alexa (19), Andrew (15) i Jesse’ego (10). Będę też miała „młodszą siostrę”, Miriam (9), która ma mnie powitać na lotnisku w polskim stroju ludowym. Dziadkowie Margaret, mojej „mamy”, byli Polakami i stad to zamiłowanie do naszej tradycji. Dobrze- będę im puszczać Chopina, opowiadać o historii, może uczyć trochę języka, streszczać dzieła Mickiewicza, Sienkiewicza i inne epopeje narodowe. Może wtedy faktycznie sprawdzę się w roli „ambasadora”, jak nas szumnie nazywają Rotarianie.
Druga rodzina: Lawlerowie. Dwie córki, jedna w.

podroz.blog

Dla niej najlepsza. Kupila dom, posadzila kwiatki a ostatnio pasjonuje sie internetem. Ma 82 lata. Kilka lat temu jej namlodszy syn zabil sie wykonujac akrobacje samolotowe (zdjecie syna na komodzie - niezwykle przystojny!)
Na polce albumy o polskich parkach narodowych, przy fortepianie nuty Chopina, w albumie zdjecia Wlodka w mundurze z naszywka Poland. Sciszajac glos Pamela przyznaje, ze sama nielegalnie rowniez nosila taka naszywke - zawsze marzyla, zeby byc Polka.
A potem sluchalismy Demarczyk, Mazowsza i Filipinek (coz za kombinacja!;))) z plyt gramofonowych (Mamo!! takie.Widokowe samolotem
- lot za motorowka mknaca po jeziorze
- i oczywiscie bungy, ale w pakiecie ze zdjeciem i tasma video.
Wszystko jest "must do!".
To tu spotykamy Liz z Anglii (wolontariuszka na wsi pod Opolem, obozy chrzescijanskie, pielgrzymki itp), ktora dzis w drodze na lotnisko zobaczyla reklame bungy i pomyslala "czemu nie?". Po czym zawrocila, wykonala skok, i z kaseta video ("dla rodzicow!") w reku poczula: "teraz moge wszystko!". Tego dnia poleciala wiec jeszcze na lotni i wykonala kolejny skok na bungy. Na tyle starczylo jej czasu i pieniedzy.

.

Londynski Spleen czyli uaktualnik dla przyjaciol i nie tylko...

O czytaniu mapy!!! Jeden trzymal mape do gory nogami!

Zrezygnowani postanowilismy po prostu wziasc taksowke, ale taksowkarze widzac nas z walizkami, po zmroku, probowali niezle z nas zedrzec , jak na 5 minutowa przejazdzke. Zarzadali 100dh, czyli tyle ile kosztuje transfer z hotelu na lotnisko. Nie moglismy nawet dogadac sie z jakims innym taksowkarzem, bo jak tylko zaczynalismy rozmowe pozostali krzyczeli do niego cos po arabsku -przypuszczalnie cos w stylu "za mniej niz 100 ich nie bierz". Mafia taksowkowa i tyle! W pewnym momencie podszedl do nas jakis pan z.

Japan"
Kinga Choszcz "Moja Afryka"
Marcin Bruczkowski "Zagubieni w Tokio"
Martyna Wojciechowska "Etiopia.Ale czat!"
Olga Tokarczuk "Prowadz swoj plug przez kosci umarlych"
Orhan Pamuk "Nowe zycie"
Orhan Pamuk "Stambul. Wspomnienie i miasto"
Pascal Mercier "Nocny pociag do Lizbony"
"Prowadzil nas los" Kinga & Chopin
Robert McLiam Wilson "Ulica marzycieli"