O czym chcesz poczytać na blogach?

London transport museum

pandora´s box - Onet.pl Blog

I roznego rodzaju miejscowek artystycznych i warto zarezerwowac sobie czas na ich zwiedzenie. My nie dalismy rady zobaczyc wszystkiego, co zaplanowalam, ale odwiedzilismy 'Kelvingrove Art Gallery & Museum', ktore jest naprawde fantastyczna galeria, min. z oryginalnymi pracami Salvadora Dali i Rembrandta. Jest tu przykladowo oryginalny obraz Salvadora Dali:

Glownej ulicy, w zwiazku z tym jego tworca skoczyl z jednej z wiez popelniajac samobojstwo. Ale w galerii wyczytalam, ze jest to nieprawda.

Zaraz naprzeciwko Kelvingrove znajduje sie Muzeum Transportu. Nie bede sie wielce rozpisywac na temat wehikulow, ktorych sa tam naprawde setki, ale chcialabym tylko pokazac dwie wystawy, ktore strasznie mi sie spodobaly.

Pierwsza to cyganski.

Serwujacych muzyke z przeroznych zakatkow swiata, Tamiza z szerokim deptakiem, a wszystko to otoczone kafejkami, z ktorych unosi sie zapach swierzo parzonej kawy. Tutaj tez znajduje sie 'London Eye', czyli Oko Londynu (MEGA diabelski mlyn), z ktorego rozciaga sie widok na cale miasto (jak nie leje deszcz).

ZDJECIE: Okolice South Bank Center - To ja z moja sister i pocalunek z widokem na.

Konfraternia Turystyczna - bloog.pl

Liczą na ponad milion gości. Jak widać szacunki – nawet jednej firmy – są bardzo rozbieżne i zależą od czynników takich jak: ogólny klimat polityczny na świecie, sytuacja gospodarcza, oferta (stosunek jakości do cen) firm transportowych, biur podróży i bazy noclegowej, atrakcyjność samych gier olimpijskich (np. nośność medialna, zdolność  wykreowania gwiazd i dramaturgii prowadzonych gier sportowych), etc. Jak się wydaje najbardziej ostrożnie.Uzdrowiska Kołobrzeg; Sztuka tradycyjna czy sztuka tradycji. Pejzaż z koniem w tle. Opublikowane zostały także artykuły dostarczone przez uczelnie zagraniczne, współpracujące z ALMAMER z Rosji, Słowacji i Ukrainy oraz rozmowa z dyrektorem Museum of London, Prof. Jackiem Lohmanem.
Księga spotkała się z wręcz entuzjastyczną opinią recenzentów: prof. Tadeusza Bodio i prof. Ludwika Malinowskiego, którzy rekomendują ją wszystkim zainteresowanym rozwojem turystyki w Polsce.

formaprzetrwalnikowa

Zmieniający bułkę, masło i pomidora w pyszną kanapkę. Ja znajdę 10 zastosowań gumki do słoików, ale prochu to ja nie wymyślę.
Czy to jest jeszcze kreatywność?

A co z kreacjami?
A, nic.
X: So what are you going to do in London?
FP: we're going to visit Science Museum, the Natural History Museum and maybe also the British Museum.
X: What??? Museums?? You surely want to do a little bit of christmas shopping??
FP: Shopping?? What for???

Surely.

Kreatywnosci i kreacjach

Długi weekend w Londynie, jednej ze stolic świata, jak to mówi TP, zmęczył mnie, mimo, że oglądałam molocha głównie z okien taksówki i dwóch dłuższych spacerów między Natural History Museum a naszym hotelem (przy słynnej Baker street). Wielkość tego miasta i miliony jego mieszkańców było czuć w podmuchu wiatru hulajacego szerokimi ulicami, w stęchłym zapachu wody w kranie i niewiarygodnej kolejce do automatów biletowych w metrze (stąd wybór taksówki jako głównego środka transportu, gdy za daleko było chodzić). Z każdym spojrzeniem na korki i tłumy na ulicach i w środkach komunikacji publicznej cisnęło mi się na usta pytanie: jak tu w ogóle można żyć?
Ja się już nie nadaję do życia w dużych miastach.

Fun English

13:39, kondzio124
Link Dodaj komentarz »

British Museum

The British Museum jest największym muzum historii starożytnej w Europie, posiada 6 milionów eksponatów, są to przede wszystkim mumie, wazy, dzieła literatury oraz rzeźby. Muzeum zostało otwarte dla odwiedzających 15 Stycznia 1759 roku, jego.

Siedzibą Towarzystwa Królewskiego, Uniwersytetu Londyńskiego, Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie oraz wielu innych szkół wyższych. Jest także dużym ośodkiem kultularnym: opera Covent Garden, słynne orkiestry (London Symphony Orchestra, BBC Orchestra i London Philharmonic Orchestra) oraz teatry (m.in. National Theatre). Znajdują się tu liczne muzea i galerie, które przyciągają turystów z całego świata. Najbardziej znane to British Museum, National Gallery, Tate Gallery, Muzeum Viktorii i Alberta, Natural History Museum, London Museum, Science Museum, Imperial War Museum. Londyn jest także kojarzony z ogromną liczbą pięknych i zadbanych parków (Hyde Park, St. James Park, Kew Gardens, Green Park, Regent's Park i wiele innych).

Transport

Podstawą komunikacji miejskiej jest rozbudowana, wielopoziomowa sieć metra oraz autobusów. Tamizę przecinają liczne mosty kolejowe i drogowe (m.in. London Bridge). Aglomerację londyńską obsługują 2 duże, międzynarodowe porty.