O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

London transport

przejrzystość rzeczy - Onet.pl Blog

Że żywi się tylko i wyłącznie czekoladą. Dlatego beztroską czuć w jego głosie, a wymyślony na poczekaniu tekst rozbrajająco zabawny jest.
Z tłumu nagle uchodzi całe powietrze. Pomrukiwania przeradzają się w rechotanie. Może ten gościu to jakiś dobry komik wynajęty przez London Transport? To by nieco tłumaczyło horrendalne ceny biletów...

...Śpię, a za chwilę już nie, jak to zwykle bywa.
Budzi mnie śpiew i rytmiczne szuranie. Nie jestem na koncercie, ani nawet na imprezie.To sprzątacz za oknem umila sobie czas pracy... On nie nuci. On śpiewa na całe.

Mój intymny, mały świat

Tussauds - wystawa przepięknych figur woskowych
Palace of Westminster - siedziba parlamentu (niezwykle malownicza budowla)
Tower Bridge - most zwodzony wykonany w stylu wiktoriańskim
Tower of London, inaczej zwany Twierdzą Tower
London Dungeon - realistyczne przedstawienie najkrwawszych wydarzeń ostatnich wieków


Westminster Abbey-jedna z najbardziej znanych świątyń w Wielkiej Brytani
London Eye – największe.Dwóch nowych koleżanek.
Dwa tygodnie temu wpadły do mnie z wizytą. Jedna rzuciła informacje,  że za niecały tydzień Polskie Duszpasterstwo organizuje jarmark w Dublinie, na ktorym chce zaprezentować prace Polaków. Czasu mało, Biaka w delegacji ( ja bez koniecznego transportu) i zupelnie nieprzygotowana. Dziewczyny staneły na wysokości zadania: jedna zaoferowała się jako kierowca z własnym samochodem, a także jako wsparcie przez całą imprezę, druga zaproponowala stolik, obrus i czego mi jeszcze bedzie trzeba. Przygotowałam tekst ulotek, Graham.

Bo bez Ciebie zyc nie moge! - Onet.pl Blog

Prawdę lubi. Ona też nie dawno została mamusią więc było szczególnie miło i o czym gadać.    Także niedzielę spędziliśmy na zwiedzaniu a na wieczór pojechaliśmy właśnie do koleżanki. W podróż wybraliśmy się samochodem, który jednak nie jest najlepszym środkiem transportu po Londynie. Tłok, korki, ulice jednokierunkowe i szukanie wolnych miejsc parkongowych oraz ich kolosalne ceny zdecydowanie zniechęcają.    Przewidzieliśmy to wcześniej i następnego dnia z Guilford do konsulatu udaliśmy się komunikacją miejską. O wiele szybciej.

I 10 min metrem, krótki spacer i byliśmy na miejscu. Wszystko szybko i sprawnie poszło. Resztę dnia zwiedzaliśmy. Oczywiście widzieliśmy niewiele w porównaniu do tego co jest do zobaczenia. Niestety nie było czasu na chodzenie po muzeach. Oglądaliśmy to co jest na zewnatrz: Big Ben, London Eye, Trafalgar Square, Parliament Square, Buckingham Palace, Tower of London, London Bridge, siedziba straży konnej. Dominika miała niezłe wietrzenie.    Swoja drogą nasza Księzniczka spisała się na medal. Cały czas była bardzo grzeczna!  

zmiennyaniol

Chłopców w szkole. Szalony, nierozważny i zarozumiały razem ze swoimi kolegami spędza większość swojego czasu na imprezach i robieniu żartów. Niestety podczas jednego z takich głupich wybryków dochodzi to wypadku: Nowy uczeń próbujący wkupić się w łaski Londona i jego kumpli za ich namową skacze z wysokości do wody i ciężko poraniony trafia do szpitala. Paczka cudem unika więzienia, a London w ramach resocjalizacji ma opiekować się małymi dziećmi. Podczas owych zajęć poznaje córkę miejscowego pastora: Jamie Sullivan (Mandy.To postanowiłam pojechać na tydzień gdzieś, gdzie nikt nie bedzie mnie zmuszał do jedzenia (ponieważ mam specjalną dietę z powodu moich chorób, ale o tym innym razem). Pojechałam więc do cioci - ponad dwie godziny w autobusie, pokazały, że lubię jeżdzić wszelkimi środkami transportu :) Przez tydzień bardzo odpoczęłam: codzienne wstawanie po 9, gdzie w roku szkolnym wstaję przed 6 dało mi dużo sił:)

Wróciłam do domu po tygodniu i od poniedziałku wkręciłam się w dodatkowy zarobek :) A mianowicie koleżanka mojej mamy szukała na.

OguazArch

Strajk pracownikow metra - niby wszedzie o tym pisza, ale kogo nie zapytasz to nikt nie wie o co wlasciwie ten strajk, do kiedy potrwa, dlaczego tylko czesc linii nie dziala a inne nie - wiadomo tylko ze trzeba zaplanowac wczesniejsze wyjscie z domu oraz przed wyjsciem na stronach internetowych Transport For London wpisac nazwy ulic, a Journey Planner wyswietli wszystkie propozycje trasy wraz godzinami odjazdow i szacowanym czasem podrozy - ku mojemu zaskoczeniu podroz do rpacy gdy metro nie dziala zajmuje mi tylko 10 min dluzej! (zajelaby gdybysmy po raz kolejny nie przegadali z KK*.

Łzy smoka - Fotografia - bloog.pl

Miasteczko Arundel

Cisza,spokój niemal sielanka w porównaniu z gwarem Londynu 

Jezdzenia po lewej stronie jezdni nie mam przekonania. Narazie ta opcja gdzieś tam krąży w mojej podświadomości, a tym czasem pogrzebałam w necie wpisując w google How to get to... by public transport i normalnie świat stanął otworem:D Otóż dotarło do mnie wkońcu,ze to nie Polska jest i,że transport w Anglii jest dla ludzi a nie odwrotnie i w sumie wszedzie mozna dojechac.
 • styczeń 2012
 • luty 2012
 • marzec 2012
 • ...schowaj

Kategorie

 • wszystkie
 • Fotografia
 • Ksiązki

żatrzymane w czasie

 • Warwick
 • Birmingham
 • London
 • Paryz
 • Morze
 • niepokorni
 • Hampton Court
 • Twarze

Las - Onet.pl Blog


Polowania na wilki rozpoczęły się w średniowieczu, gdy zwierzęta te zaczęły podchodzić pod domostwa, a nawet żywić się ludzkimi, niepochowanymi zwłokami. Wilk był w owym czasie bardzo rozpowszechnionym gatunkiem. Z czasem coraz skuteczniejsze rodzaje broni i coraz szybsze środki transportu pozwalały skuteczniej niszczyć populację tego drapieżnika.

Do polowań na wilka bardzo często używano sideł i wnyków. Zwłaszcza te ostatnie uważane są za wyjątkowo brutalne, ze względu na rozległe rany, jakie zadają zwierzęciu. Często powodem było ich gęste.
Wilczą niezależność i dumę podkreśla fragment bajki Pies i wilk Jeana de la Fontaine'a przetłumaczony na język polski przez Adama Mickiewicza: "lepszy na wolności kęsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki". W literaturze anglojęzycznej wilka opiewali m.in. James Oliver Curwood, Jack London czy Michael Blake.

Literatura

    * anonim: Kwiatki Świętego Franciszka (wilk z Gubbio)
    * baśnie: Czerwony Kapturek, Trzy małe świnki, Lis i wilk
    * Michael Blake: Tańczący z wilkami
    * James.

London transport museum

naitsabes.blog

Miasta, Sir Christopher Wren zaczął w 1675 r. budowę St. Paul`s Cathedral. 1694 r. - William Peterson zakłada Bank of England, aby opłacić wojnę Williama i Marii we Francji. W XVII w. Londyn stał się największym miastem Europy. 1759 r. - otwarcie British Museum - pierwszego muzeum publicznego w Londynie.
W XVIII w. wyburzono średniowieczne mury obronne, by stworzyć przestrzeń do dalszego terytorialnego rozwoju miasta. W XIX w. liczba mieszkańców Londynu powiększyła się niemal siedmiokrotnie,.Londyn całkowicie odbudowano, realizując ambitny plan przestrzennego rozwoju miasta.
Sercem miasta jest City, znajdująca się na obszarze rzymskiego Londinium. Z tamtego okresu pozostały resztki murów obronnych z I w. W City znajduje się Tower of London, potężna twierdza (a do XVI w. także siedziba królewska) wznoszona przez kilkaset lat, począwszy od XI w. Biała Wieża (White Tower) z normańską kaplicą pochodzi z XI w. (znajduje się w niej także Królewska Zbrojownia). Krwawa Wieża (Bloody.XVII-wiecznego malarstwa Holandii i Flandrii). Tate Gallery eksponuje bogatą kolekcję dzieł sztuki artystów brytyjskich.
Największy port morski, lotniczy i ośrodek przemysłowy kraju skupiający zakłady przemysłu: odzieżowego, spożywczego, środków transportu, maszynowego, chemicznego, papierniczego, hutniczego. Londyn to także główny ośrodek kulturalny kraju, posiadający ok. 50 teatrów, liczne galerie sztuki (m.in. Tate Gallery), a także słynną operę Covent Garden.
Londyńczycy.

Stany Zjednoczone - Onet.pl Blog

  Oak Park, miasteczko, w którym 25 domów wzniósł Frank Lloyd Wright,
 • budynek kapitolu stanowego w Springfield,
 • Chicago, a w nim: Art Institute of Chicago, Shedd Aquarium, Adler Planetarium, Field Museum of Natural History, Museum of Science & Industry, Bicentennial Park, Grant Park z Buckingham Fountain, Water Tower, Lincoln Zoo, kampusy uniwersyteckie University of Chicago, Northwestern University i inne.

[edytuj]

 • elektroniczny i kosmiczny (Ośrodek Kosmiczny NASA)
 • elektrotechniczny
 • środków transportu
 • spożywczy
 • wydobywczy (fosforyty)
 • turystyczny
 • główne uprawy: kukurydza, pomarańcze, grapefruity, awokado, mango, warzywa, trzcina cukrowa
 • hodowla: bydło, drób
 • połowy: ryby, ostrygi, krewetki,.
  Klimat: umiarkowany z dość łagodną zimą i ciepły oraz wilgotnym latem
 • Główne rzeki: Connecticut
 • Roślinność: lasy liściaste i mieszane
 • Liczba hrabstw: 8
 • Największe hrabstwo: Fairfield
 • Liczba parków stanowych: 30
 • Największe miasta: Bridgeport, Danbury, Hartford, New Haven, New London, Norwich, Stamford, Waterbury