O czym chcesz poczytać na blogach?

Logika

Cogito ergo sum

Zacznijmy od podstaw, czyli od próby określenia czym jest myślenie.
Zależnie od dyscypliny naukowej zajmującej się zagadnieniem procesu myślenia, różnie można je rozpatrywać.
Jak można się domyślać wiele i w sposób skomplikowany będzie mieć w tej kwestii do powiedzenia psychologia, ale ponieważ na komplikowanie spraw mamy jeszcze czas, więc na początek niech wystarczy nam, że myślenie może być:
- poprawne lub błędne jak dowodzi logika matematyczna

- obiektywne, subiektywne bądź irracjonalne wedle epistemologii.
Nie bez znaczenia jest też ujęcie myślenia przez neurolingwistykę jako wyniku pracy mózgu. Chyba każdy wolałby raczej wykonywać pracę poprawnie niż irracjonalnie...

W każdym bądź razie zainteresowanie procesami myślenia wykazuje wiele dyscyplin naukowych, a jak wiadomo „Gdzie kucharek sześć...” tam definicji.

"Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również spogląda w ciebie" F. Nietzsche - Onet.pl Blog

6.    Rzeczywistość jest to przestrzeń dla której istnieje liczba graniczna.

7.    Liczba graniczna musi być większa lub równa 0.

8.   

Biblia w prakyce
Pan Jezus w Apokalipsie Świętego Jana 1 , 8 mówi takie słowa : " Jam jest alfa i omega [ początek i koniec] , mówi Pan , Bóg , Ten który jest i który był , i który ma przyjść , Wszechmogący ." W poprzednim poście pt." Jezus Chrystus nie jest Jahwe " , pokazałem w oparciu o Słowo Boże , że tylko Ojciec jest Jahwe. Tekst z Apokalipsy pokazuje , że Pan Jezus tak jak Ojciec , jest bez początku i bez końca. . Także z innych tekstów wiemy , że Pan Jezus jest tak jak Ojciec , Stworzycielem , Zbawicielem . Wiemy o tym co mówi logika ludzka , a co mówi logika biblijna ?Proszę spojrzeć do Ewangeli Jana 3 , 31

" Kto przychodzi z góry , jest ponad wszystkimi , kto z ziemi pochodzi ,należy do ziemi i mówi rzeczy ziemskie ; kto przychodzi z nieba , jest ponad wszystkimi ,"

Tekst ten zwykle rozumiany jest tak , że Pan Jezus współistniał z Ojcem od początku w niebie i przyszedł na ziemię . Też tak kiedyś go rozumiałem. Spójrzmy na tekst z Ewangeli Jana 3 , 3 . Pan Jezus mówi do Nikodema " ... Zaprawdę , zaprawdę , powiadam ci , jeśli się kto nie narodzi na nowo , nie.

Java for Information Systems

Interpretacja zależy od wyboru rodzaju modalności. Typową, a jednocześnie najstarszą historycznie, interpretacją formuły jest zdanie języka naturalnego jest konieczne, aby było prawdą. Złożone logiki modalne definiują rodzinę (skończoną jak np. CTL lub przeliczalną jak np. PDL) operatorów modalnych, których [...]

I tak dualny do operator zwyczajowo oznaczany jest symbolem (romb, ang. diamond), definiowany jako i interpretowany jako jest możliwe, że .... Więcej o formalizacji modalności w logice matematycznej opisane jest w artykule Logika modalna oraz Aksjomaty modalności.

Poniższa lista prezentuje kilka przykładów kontekstów występowania modalności w logice.

Modalność aletyczna

Formułuje związki pomiędzy pojęciami możliwości i konieczności prawdziwości informacji. W zależności rozumienia tych pojęć logika może opisywać możliwość logiczną, fizyczną lub metafizyczną. Dla przykładu, jest logicznie możliwe podróżować szybciej niż światło, ale (w świetle obecnego rozumienia fizyki) nie jest to fizycznie możliwe dla obiektów posiadających masę. Może też być.

maaati blog

PISZE MIJA SIĘ Z ZASADAMI LOGIKI.OTÓŻ NIE.STARAM SIĘ WŁAŚNIE TRZYMAĆ ZASAD LOGICZNEGO MYŚLENIA CHOC POZIOM TEGO RODZAJU ZAGADNIENIŃ POWINIEN SIĘ Z LOGIKĄ MIJAĆ.SĄ TO ODCZUCIA KTÓRE ZAPEWNE NIE TYLKO JA POSIADAM.WIĘC ZAPEWNE NIEKTÓZY WIEDZĄ JAK TO JEST PRÓBUJĄC TAKIE RZECZY ZAMKNĄC W SZUFLADACH LOGIKI...LOGIKA WYZNACZA GRANICE NASZEGO ROZUMIENIA??JEST SYSTEMEM DZIEKI KTÓEMU MOŻEMY DOŚWIADCZAĆ ŚWIADOMEGO SENSU .DZIEKI LOGICE POTRAFIMY DOJŚĆ DO JAKIEGOŚ CELU .LOGIKA JEST ŚWIATŁĘM NA DRODZE ROZWARZAŃ.GDY NAM NIE ŚWIECI GUBIMY SIĘ NA DRODZE POSZUKIWAŃBOIMY SIĘ IŚĆ DALEJ W MYŚLI PO MACKU.MOZNA POWIEDZIEĆ ŻE LOGIKA WYZNACZA GRANICE ROZUMIENIA.TO CO JEST POZA JEST POBAWIONE PRAWDY I ZAUFANIA JAKIE MAMY DO MYŚLITE RZECZY POZA SĄ DLA NAS BEZ WARTOŚCI .BEZ WARTOŚCI BO ŚWIADOMOŚĆ NASZA NADAJE WARTOŚĆ I OPERUJE TYLKO TAKIMI MYŚLAMI KTÓRE WG. ŚWIADOMOŚCI(I ZNOWU PEWNE RAMY)NADAJĄ SIĘ DO WYKORZYSTANIA BO ŚWIADOMOŚĆ WIDZI W NICH {::PEWIEN SENS. ;;}PEWNĄ GŁĄDKOŚĆ.TAK WIEC WYKORZYSTUJEMY TYLKO TE MYŚLI KTÓRE WYSELEKCJONUJE NASZA ŚWIADOMOŚĆ.A TO MIAŁOBY OZNACZAĆ W TAKIM RAZIE ZE INNE MYŚLI SĄ NIE WARTE ISTNIENIA W NAS. SĄ BEZ WARTOŚC .ICH SPOSÓB ISTNIENIA I TREŚĆ NIE NADAJĄ SIĘ DO FUNKCJONOWANIA W ŚWIADOMOŚCI.ICH.

Pepsieliot's Blog | Obyczaje Pepsi Eliot :)

Fioletowy czy niebieski.
4. Zachłystywanie się chwilowymi modami na pozornie świetnie działające składniki produktów, które oprócz tego, że mają skutki uboczne, to jeszcze okazują się wkrótce zakazane przez federację kulturystyki jako doping
5. Uważanie za autorytet w kwestii suplementacji największego na siłowni, bez zastanowienia się czy jest ekspertem w tej dziedzinie. Pan Burnejka Robert rządzi. Nie mówię, że to pojeb, ale jest coś na rzeczy. A cytują go wszyscy. Nie ma lipy. Nie ma opierdalania. Chociaż w tym zgadzam się akurat z Burnejką Robertem. Więc gdzie tu logika pepsi?
6. Mówienie, nie podciągam się, bo jestem za duży i za ciężki, a nie nie podciągam się bo mam za słabe ręce. Robię głupi trening, to mam słabe ręce.
Patrz „Trener”
7. Ciągłe trenowanie metodą splita (trening dzielony), który ewentualnie jest dobry dla kulturysty separującego konkretne mięśnie na scenę, zamiast ogólnorozwojowego hita, pozwalającego na każdym treningu trenować wszystkie grupy mięśniowe.
8. Unikanie porządnego treningu łydek.
9. Szukanie wyroczni wśród forumowych ekspertów,.

W ciemność patrząc, ulatniam się.

Cie ch...poznalem"
Nie wiem po co...nie chce do tego wracac.
Mis bedzie dlogo z tym walczyl nic mi nie powie ale to go strasznie zabolalo...
niechcialam tego...
kocham go...
co robic moje slowa moga tylko wszystko pogorszyc...
musze sie z nim spotkac bo nie moge wytrzymac chwili bez niego ale boje sie tego spotkania boje sie tego jak on zareaguje czy cos powie czy wspomnia na ten tamat...
Eh QRW jak ja lubie pierdolic sobie zycie....

skomentuj (1)

Dzien... 2004-01-18 22:35:31

Dzien do przodu!!!
Logika daje rade :) jakos bedzie ....
moje kochanie siedzi w pracy ... biedactfo ... nowe miejsce nowi ludzie...daleko od domku...ale bedzie ok...
chyba zawiesze pisanie notek na pewien czas....
mam tone nauki nie wiem czy sie wyrobie....
ok lece dalej do logiki

skomentuj (1)

hmm 2004-01-21 18:36:09

Ostatnia notka jaka dodałam niestety sie nie ukazała...
No coż wiec mniej wiecej streszcze co w niej bylo....
We wtorek dostalam pierwsze ZAL :) z informatyki a logika no coz...najwyzej bedzie znow w plecy....