O czym chcesz poczytać na blogach?

Logarytmy

Z życia serwisu - bloog.pl

Powołam się na «sprawiedliwość społeczną» lub zażądam «wyrównywania szans», to proszę natychmiast przestać czytać moje blogi – pisał mistrz. Finansowanie edukacji dziecka alkoholików? Bzdura!). Posłużmy się więc prawdziwym przykładem:

 

 - Otóż po to kobieta sobie znajduje faceta, żeby był od niej mądrzejszy, silniejszy i wykonywał za nią różne czynności, jak rąbanie drzewa, całkowanie i inne, dla kobiet niedostępne. Robiłem taki eksperyment, jakieś 30 lat temu, że pytałem niewiasty w okolicach 20 lat, które skończyły szkołę średnią, podchodziłem na ulicy i grzecznie pytałem, co to jest logarytm. Żadna nie wiedziała, a wszystkie skończyły szkołę średnią – pisze Korwin-Mikke na swoim blogu, zachowano oryginalny szyk zdania.

 

Wierzcie lub nie, ale pan Janusz studiował socjologię oraz wiele innych kierunków. Mogę założyć się o wszystko, że idąc miastem spytam 20 facetów, czym jest logarytm i też żaden mi nie odpowie. Specjalnie wybiorę moment, kiedy akurat zajęcia będzie kończyła ASP lub Wydział Historii - swoją drogą, zwykle liczący około 90 procent facetów.  

 

Drogie panie, jeżeli jednak obawiacie się, iż ów gentelman dojdzie do władzy w naszym kraju, uspokajam. Jakiś czas temu pan.

moj-pokoj.blog

prawdziwa miłość nigdy nie umiera... =] 2007-07-02 10:27:50

Otóż, drodzy Państwo, nie ma nic gorszego w kwestii uczuć, niż miłość nieodwzajemniona. Moja miłość była odwzajemniana aż do V klasy szkoły podstawowej. Lekko zawalił mi się wtedy świat, straciłam z oczu osobę, która przybliżała mi w sposób bardzo przystępny, fascynujący mnie do tej pory, świat matematyki. Od tej pory przedmiot ten to miłość kompletnie nieodwzajemniona. Od czasu do czasu robię do niej pewne zbliżenia (jak ostatnio, kiedy Mężczyzna zakupił Zbiór zadań do klasy III i IV liceum - nie dla siebie oczywiście - spędziłam wtedy 4 dni rozwiązując logarytmy.

Logarytm - jakie fajne słowo :)).

Ostatnio dopadł mnie syndrom ryczącej trzydziechy (to dopiero za rok, ale już zaczęło się gotować pod kopułką). Łaziłam po ścianach, nie mogąc sobie znaleźć miejsca, aż w końcu... Dotarło do mnie z całą jasnością, co chcę robić przez następne 30 lat. Zajmować się matematyką. Może nie od razu profesjonalnie, akademicko itd., ale jako hobby. Przeszło jak ręką odjął. Owszem, kiedy słyszę słowa "funkcje trygonometryczne" odrzuca mnie na kilometr. Ślinię się natomiast na dźwięki: ułamki... procenty... działania z jedną i dwoma niewiadomymi... rachunek prawdopodobieństwa... Ach... :))) Taki piękny.

Lighthouse

Skonczy i pojde do domu?!?!" Pozniej siedze w domu i mysle: "Niech już bedzie jutro i znowu pojde do szkoly, bo tam spotkam znajomych, "ziomali" ;p, kolegow, kolezanki, kogoś na kim mi zalezy zeby chociaz ją spotkać, przyjaciół. Pośmiejemy się, pożartujemy, pogadamy, czasem nawet na powaznie =D Koncząc intro i dochodząc do konkluzji chciałbym zauważyć że "szkoła óczy" nie tylko kombinowania, szukania jakby tu zrobic zeby sie nie narobic a zrobic, "dolosu" ;), ściemniania (oczywiscie w dobrym celu) itp. ale także paru innych żeczy ... ;]

Z życia szkoły.
(Matematyka) nauczycielka:
-"8+9 na 2 to będzie 18 przez dwa, czyli 8,5" =D (A tobie sie lekko pojebie przy logarytmach czy przyslowiowej delcie to pisze Ci na spr. "skandal!!!" ;]

-"mozecie mieć kalkulatory tylko 4-ero działaniowe. Plus, podzielić, dodać, odjąć" =D

(Polski) nauczycielka:"Lekarze to tylko kobiety muszą być dla mnie. Faceci są nie kompetetni, za bardzo wszystko olewają, nie starają sie i nie przykładają do swojej pracy"
Notabene, ona własnie popiera Romka, Romka Giertycha =P

(Geografia):Oprócz tego że tam jest mega, mega zwałka, koleś ma pierdolca (kazdy sie z tym zgodzi) i jak nie ma już do kogo nawet tego esa napisać, to sie czlowiek co chwile zawiesza. No i ja własnie dzisiaj po takim delejcie
patrze.

Now I'm losing my head, I'm telling you one thing || You’re number one - Onet.pl Blog

Beige, chola descent you’re lebanese, you’re orient whether life’s disabilities left you outcast, bullied, or teased rejoice and l

 22.notka  Lady Gaga-Born this way  05.05.2011r. 15:50

 

W noci:

-pamiętnik

-ikonki

-blickery

-zakończenie.

 

Pamiętnik:

Wstałam dzisiaj o 10 i tak sobie myśle jak ja współczuję maturzystom... Matma to moja pięta Achillesa. I po jaką cholere mamy pisać mature z matmy?! I tak mi się to nie przyda... Wystarczy że umiem dodawać i odejmować ;) Po co komu jakieś logarytmy?

Wczorajszy egzamin z języka polskiego był dość łatwy.

 

Matura na poziomie podstawowym:

Czytanie ze zrozumieniem:"Rozmowa, czyli jak mówić i słuchać".

TEKST I

Analizując dwa wiersze "Gdy tu mój trup..." Adama Mickiewicza oraz "Światło w ciemnościach" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, porównaj ukazane w nich obrazy świata marzeń i rzeczywiśtości.Wykorzystaj właściwe konteksty.

 

TEMAT II

Analizując podane fragmenty powieści Zofii Nałkowskiej "Granica" przedstaw obraz Justyny i jej związku z Zenonem w oczach różnych bohaterów powieści. W kontekście całej powieści wyjaśnij, jakie konsekwencje.