O czym chcesz poczytać na blogach?

łodzie

Milosc-ninja-konohy - Onet.pl Blog

Pewno nie będzie miał problemy ze znalezieniem jej salonu, ponieważ praktycznie wszędzie we większych miastach znajdują się tego rodzaju punkty. Natomiast o tym czy wróżka prawdę powie musimy zadecydować sami.
shuriken (00:08)
Zostaw komentarz

09 września 2011
Motorowe łodzie
Łódka jest bardzo fajnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jednak aby się nią poruszać trzeba nieco siły włożyć w machanie Wisłami, dlatego właśnie tak popularne i chodliwe są owe łodzie motorowe. Kiedy bawimy się w wodzie i pływamy jakimś sprzętem po jej tafli, zazwyczaj bardzo lubimy poczuć tak zwany wiatr we włosach, a właśnie owe łodzie motorowe dają możliwość poczucia takiego ekstremalnego powiewu w naszych włosach.
Doskonałą wiadomością dla wielu osób powinno stać się to, że takie coś jak łodzie motorowe gwarantuje nam.

Brasławszczyzna - Onet.pl Blog

Warszawa 7.04.2012 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

eo
skomentuj

03 kwietnia 2012
"Trzy łodzie" - piosenka

Przez morza i oceany - bloog.pl

Wygrzanych płycizn, stała się najważniejszą częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Mimo tego, w ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci morskie algi ulegają ciągłemu zanikowi. Razem z nimi ekosystem tracił roślinolubne skorupiaki, małże, ślimaki, czyli pokarmową bazę wielu ryb. Kilka z nich straciło miejsca składania ikry i kryjówki dla narybku. Zniknęły  ważne dla lokalnego rybołówstwa szczupaki, płocie, sieje. Coraz mniej jest węgorzy, belon, okoni. Ponieważ giną ryby, muszą ginąć i rybacy. Rybackie lodzie na łowiskach w Zatoce Puckiej stały się rzadkością. Dziś w portach zatoki przeważają jachty żaglowe i łodzie motorowe. 

 


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5919885,trackback

komentarze (10) | dodaj komentarz

Bursztynowe inkluzje

poniedziałek, 26 kwietnia 2010 21:05

Blog Licealistki

Pamiętaj! tylko od Ciebie zależy czy zrobisz cokolwiek by przeżyć. Pomyśl o swojej przyszłośći, o swojej rodzinie, drugiej połowie, o dzieciach, które być może nie dożyją kilkunastu lat… nic nie robić to grzech.

Niestety, sytuacja przed i po kataklizmie będzie bardzo trudna. Tak bardzo, że częsco będziemy myśleć TYLKO o sobie… aby przeżyć…

NIETONĄCE ŁODZIE:

Dystrybutor: http://1100ac.etapyachting.com

Głównym problemem będzie fala pływowa… jedynym sposobem jej przetrwania jest ucieczka w wysokie partie górskie lub posiadanie “nietonących” łodzi. To specjalnej konstrukcji łodzie motorowe lub żaglowe, które nie mają prawa zatonąć. Przy odrobinie szczęscia, o ile nie roztrzaskamy się o coś po drodze będziemy mogli przeżyć. Niestety łodzie takie są BARDZO drogie i tylko duża grupa osób jest w stanie kupić zaledwie jedną taką łódź.

Do roku 2002 na świecie wyprodukowano 6000 takich łodzi, do roku 2012 będzie ich około 10000. Gdyby wykorzystać jedną czwartą z nich, tj. 2500, zakładając, że na jednej łodzi mogłoby uchronić się czworo ludzi, daje to około 10000 osób, wystarczająco dużo aby odbudować cywilizację.

Prawdopodobnie nikt z nas jednak zwyczajnie nie zarobi dostatecznie dużo,.

Protokół wyginięcia | Wiadomości o zmianach na ziemi

Kompromisu w tej sprawie.. –Las Vegas Sun
Bliski Wschód:  Iran wysłał łodzie podwodne na morze Czerwone, było to pierwsze tego typu działanie polegające na wypłynięcia marynarki Irańskiej w dalekie wody. Działanie to ma być oznaką siły marynarki wojennej Iranu. Iran od dłuższego czasu ulepsza swojej systemy przeciw powietrzne i marynarkę by utrzymać wizerunek lokalnego mocarstw, a także by przygotować się na jakiekolwiek możliwe ataki na kraj, twierdząc iż te będą odbywać się drogą powietrzno morską. Agencja Fars News, która jest blisko z Irańskimi oficjelami wojskowymi, doniosła, że łodzie podwodne będą zbierać informacje o wodach międzynarodowych i identyfikować statki z innych krajów. Raport cytował anonimowego rządowego oficjela, który twierdził, że łodzie podwodne były na antypirackiej misji w Zatoce Aden, zanim wkroczyły na morze Czerwone w tym miesiącu. Nie znane są zdolności militarne ani także liczba łodzi podwodnych. Iran od dawna posiada trzy rosyjskie łodzie podwodne a w zeszłym roku wytworzył własne cztery nowe małe okręty podwodne. Nowe okręty mają być klasy Ghadir, które mogą odpalać rakiety i torpety w tym samym czasie, oraz mogą pływać na płytkich wodach, czyli takich ja te z Zatoki Perskiej.

Ja i mój własny świat

Napisałem? Ano, jak każda historyjka, tak i ta musi mieć jakiś morał, sentencję dla odwiedzających. Motto tej historyjki jest takie: “Rosnąc zbyt szybko, gnijemy od środka.”. Czy te słowa mają jakieś poparcie historyczne? Oczywiście, że tak. Wikingowie podbijając Ameryką nie zwrócili uwagi na lodowiec (zima nadeszła znienacka) i odcięli sobie drogę do domu, na obcym lądzie nie trzeba było długo czekać, by wszyscy zginęli, pozostała garstka. Mongołowie zbytnio zaufali “zdobytym” rzemieślnikom. Pracownicy ci darzyli swych nowych władców taką nienawiścią (co mnie w ogóle nie dziwi), że postanowili dać im łodzie “gorszego” (żywcem wzięto łodzie z jezior i przeniesiono je na morze, znawcy wiedzą, ze to nie ma szans bytu, natomiast łodzie, które mieli wybudować od zera miały dość poważne defekty) gatunku. Cała armia Mongołów spoczywa teraz gdzieś na dnie wód pomiędzy Chinami, a Japończykami. III Rzeszę zgubiła chęć podbicia jak największego terenu w jak najkrótszym czasie. Rozrastali się tak szybko, że Adolf H., nie zauważył w porę tego co się dzieje w środku jego wielkiego państwa. I nie pomogło tutaj wysiedlanie ludzi, nie pomogło masowe palenie, w sercach ludzi, którzy utracili swe ziemie płynęła ogromna żądza.