O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

łódź

ORTEGA ~ w poszukiwaniu duende - Onet.pl Blog

Czyli bycza sprawa”

"Fiesta del Torro, czyli bycza sprawa" to zabawne, pełne energii i polotu przedstawienie muzyczne oparte na piosenkach polskich i hiszpańskich artystów, swobodnie nawiązujących do kultury latynoskiej. Spektakl jest hołdem złożonym iberyjskim zwyczajom i obrzędom, które często stawały się głównym motywem utworów muzycznych. To swoista bezkrwawa corrida, w której aktorzy odgrywać będą rolę matadorów a piosenki staną się ich orężem. Wśród piosenek pojawią się zarówno ludowe hiszpańskie przyśpiewki jak i fragmenty opery. Nie zabraknie też polskich akcentów w postaci piosenek Wojciecha Młynarskiego i łódzkiego duetu Janusz Słowikowski i Piotr Hertel.
Autorką opracowania muzycznego jest Teresa Stokowska-Gajda. Opracowanie choreograficzne - Małgorzata Wilczyńska.

 • Teatr Mały - Manufaktura, ul. Drewnowska 58, Łódź

  19 lipca (niedziela), g. 21.00

  DZIEŃ KUCHNI MEKSYKAŃSKIEJ

 • Restauracja meksykańska „The Mexican”, ul. Piotrkowska 67, Łódź

  20 lipca (poniedziałek), g. 19.00

  WERNISAŻ WYSTAWY „Me gusto flamenco”- Jagoda Krajewska

  Fotografie autorskiego spojrzenia na niezwykłą stylistykę tańca flamenco

 • WSHE - galeria.

 • Łódż

   Skoczni narciarskiej na Rudzkiej Górze.
 • 1971 - Odsłonięcie Pomnika Martyrologii Dzieci i Młodzieży - autorstwa rzeźbiarki Jadwigi Janusz i architekta Ludwika Mickiewicza; wzniesiony na skraju parku Szarych Szeregów w kształcie pękniętego serca
 • 1972
  • Powstanie Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN
  • Otwarcie SDH "Central"
 • 1973
  • Otwarcie szpitala-pomnika im. Kopernika
  • Powstanie pierwszego podziemnego przejścia dla pieszych przy Dworcu Fabrycznym
 • 1975
  • Zlikwidowanie (28 maja) z mapy administracyjnej Polski województwa łódzkiego i utworzenie w jego miejsce kadłubowego województwa miejskiego łódzkiego, o powierzchni zaledwie 1.500 km kw.; z dotychczasowego dużego regionu powstają mniejsze ośrodki administracyjne ze stolicami w Łodzi, Kaliszu, Koninie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Sieradzu i Skierniewicach
  • Powołanie Muzeum Historii Miasta Łodzi w dawnym pałacu I. Poznańskiego
 • 1976
  • Łódź liczy 800 tys. mieszkańców
  • Otwarcie (19 czerwca) kąpieliska Fala przy al. Unii na Zdrowiu (m.in. 4 baseny, w tym jeden ze sztuczną falą); przeznaczone było dla 4 tys. osób i zajmowało 7 ha
 • amanita

  Przygototowaliśmy na własne potrzeby.

  Sceneria mroczna,modelki zmarznięte,stolik nakryty a wokół szmer ptasich skrzydeł, nawoływanie sowy i migające w oddali światła.

  Inspiracją była dla nas "Alicjia w krainie czarów" Tima Burtona

  Efekt oceńcie sami

  Style&Make-up :AMANITAstyle - Katarzyna Kurzyk, Monika Marczak

  Foto by: J.A Borkowski

  Tagi: makijaż łódź Sesja zdjęciowa Łódź sesje foto łódź sesje zdjęciowe łódź stylistka łódź Stylizacje łódź wizaż Łódź
  17:06, amanitacrew
  Link Dodaj komentarz »
  Bodypainting

    

  Ogromną zaletą malowania ciała ( Bodypaintingu ) jest skuteczność i precyzja przekazu. Pomalowane ciała modelek lub tancerzy doskonale przykuwają uwagę co daje ogromne możliwości reklamowe firmom. Bodypainting w naszym wykonaniu to.

  Odszkodowania Łódź - Skuteczna pomoc 042 633 45 45

   Zdarzenia)

  Trzeba pamiętać, że sam fakt, że ktoś przyznaje się do winy na miejscu zdarzenia oraz w treści oświadczenia, nie oznacza, że uczestnik zdarzenia po jakimś czasie wycofa się ze swojego oświadczenia twierdząc, że spisał je pod presją albo w szoku. Dlatego im bardziej precyzyjny opis i rysunki, tym lepiej. Ogólnie dobrą zasadą jest, że policję należy wzywać w sytuacji gdy my nie jesteśmy sprawcą zdarzenia. Wtedy opis sytuacji policji nie zostanie podważony, a my bez przeszkód uzyskamy odszkodowanie.

  Tagi: adwokat lodz adwokat łódź kancelaria adwokacka łódź odszkodowania lodz odszkodowania łódź porady prawne łódź prawnik łódź
  14:30, adwokat-lodz
  Link Komentarze (1) »
  wtorek, 11 października 2011
  Kiedy wzywamy policję do zdarzenia drogowego?

  Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, pierwsze pytanie jakie rodzi się w głowie to czy wzywać policję? Czy jak przyjedzie policja dostanę mandat? Czy na pewno nie.

  łódź kaliska

  Zastęp Nutrie z 29ŁDH-ek

   

  Jeśli pogoda będzie brzydka (oby nie :) )  to mamy zbiórkę w szkole.

  Aha! Zbiórka drużyny jest 25.04.08r w Ogrodzie Botanicznym.

  Spotykacie się o 11:00 przy głównym wejściu do ogrodu. Będzie tam gra dla drużyny. Potrwa ona około 3 godzin, więc wrócicie około 14:00. Dokładne informacje dostaniecie siecią. 

  Olga.

  PS: Bardzo dziękuję za przygotowaną niespodziankę.

  Ważne informacje!

  Będą tu relacje z wycieczek w różne miejsca i wszystko co zechcecie i co będzie związane z 29 :)

  Bardzo proszę o komentowanie notek, gdyż wtedy będę wiedzieć,że Wy wiecie :)

  I już na wstępie pierwsze informacje:

   

  W tę sobotę spotykacie się o 7:40 przed SP nr 3. Jedziecie na Kaliski z zastępem Pauliny Piotrowskiej. Zabieracie ze sobą:

  I hope it's you...

  antidote - lipiec 2004

  ..::strona główna::..
  ..::księga gosci::..


  far far away... || TAK TO JUŻ...

  Maga spakowala swoj gigantyczny radziecki czerwony plecak [swoj tymczasowo, wlasciwie w posiadaniu mamy Maslanki]. Dodatkowo spakowala prowint na hm... 10h w ciapogu... potem pks.. na powiedzmy 12 godzinna podroz ktora rozpoczyna sie dzisiaj o 23.05 na dworcu kaliskim.
  Niby wiec powinna byc szczesliwa. Nadszedl czas wakacji. Wroci w gory [chociaz wlasciwie bieszczady przy jej ukochanych tatrach sa malo gorskie]. Moze znormalnieje. Moze sie troche zmieni.
  Ale proboem lezy w tym, ze Maga kocha Łódź. Koch to brudne smierdzace.

  STOKROTKI

  12:34, stokrotki_59 , aktualności&opisy zbiórek
  Link Dodaj komentarz »
  piątek, 19 września 2008
  Rajd Chorągwi!
  Niewiele na razie wiadomo, ale co się udało zdobyć, przekazuję:
  wyjazd z dworca Łódź - Kaliska, autokarami o godz. 7.30 (dziewczyny z Rogowa raczej nie:)
  czas trwania do.

  Byczka.

  Rano należało wcześnie wstać i umyć się w rzece, aby być zdrowym i ładnym. Jeżeli w pobliżu nie było rzeki to kąpiel odbywała się przy studni w wodzie nalanej do koryta. Przez cały dzień trzeba było być pogodnym, uśmiechniętym, uprzejmym, nie kłócić, nie gniewać, dobrze pracować przy przygotowaniach wieczerzy wigilijnej.

  Przepowiednia długiego życia zależała od tego kto jakiej wielkości wyciągnął źdźbło siana spod obrusa w czasie wigilijnej wieczerzy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżb dla.

  Życiowy Sport - bloog.pl

  Zdanie mieli obserwatorzy, ale nie interesowało mnie to. Wyobraźnia dziecięca przenosiła mnie do niesamowitej krainy marzeń. W niej byłem Panem swego losu, a że kochałem piłkę, to byłem jednym z najlepszych zawodników na świecie. A że grałem w rzeczywistości na jednym z kaliskich boisk osiedlowych, to już wyobraźni zupełnie nie przeszkadzało. Lubiłem nasze mecze komentować. Grałem i komentowałem. Jakże to wyborne uczucie, gdy posłuchasz w telewizji i radio najlepszych sprawozdawców, mistrzów malowania słowem, a później możesz zabawić.Mamy dobrych. Moim faworytem jest Tomasz Zimoch z Polskiego Radia. Gdy słucham tego człowieka, to wtedy mam zdecydowanie rozświetlony światopogląd dotyczący interpretacji zwrotu "malowanie słowem". Jest niesamowity, a mecz Broendby Kopenhaga - Widzew Łódź przeszedł do annałów polskiego komentatorstwa sportowego. Mecz był zażarty do granic możliwości, a Tomasz Zimoch swoją ekspresję emocjonalną prawie przypłacił klapsami, które zatwardziele próbował mu zafundować duński komentator.

  Czasy mojego dzieciństwa upływały także.