O czym chcesz poczytać na blogach?

Lockerbie

BLIZNY ŚWIATA - bloog.pl

Gdy Libijczyka połączono z zamachem bombowym w jednej z berlińskich dyskotek. Zginęły wtedy trzy osoby, a ponad dwieście zostało rannych - w większości amerykańskich żołnierzy. W odpowiedzi lotnictwo USA zbombardowało dwa libijskie miasta, zabijając sześćdziesięciu ludzi, w tym adoptowaną córkę dyktatora. 

Zemsta była straszliwa. 21 grudnia 1988 oficerowie Kadafiego podłożyli bombę na pokładzie amerykańskiego Boeinga 747 lecącego z Londynu do Nowego Jorku. Kilkadziesiąt minut po starcie samolot eksplodował. W powietrzu zginęło 259 pasażerów, a deszcz spadających szczątków aeroplanu zabił 11 mieszkańców sennego szkockiego miasteczka Lockerbie. Rok później libijski wywiad wysadził nad Nigrem francuski samolot ze 170 osobami na pokładzie. 

Odmawiając wydania sprawców, Kadafi skazał Libię na surowe sankcje ekonomiczne i izolację. Mało kto chciał mieć z nim cokolwiek wspólnego. 

Blog Alfred24

Świetle jednak moim zdaniem nie jest to prawda.
Kadafi bowiem był islamskim bojownikiem ,który wspierał wielokrotnie terrorystów udzielając im schronienia i często opłacają wiele ich poczynań. Źródłem finansów były pieniądze z sprzedaży ropy libijskiej. Umiejętności ochroniarzy mogły być przekazywane terrorystom, jednak należy zaznaczyć ,że polscy „doradcy” zaczęli swą pomoc długo po fali wspierania terrorystów, Kadafi przed rewolucją w Libii  był szanowany przez kilku przywódców państw, chociaż należy pamiętać o ataku terrorystycznym na samolot linii PanAm ,do którego doszło nad miejscowością Lockerbie w Szkocji.
Ten atak powinien ,każdemu przypominać o tym jakim tyranem i bezwzględnym mordercą był Kadafi, bo to przecież Nawego rozkaz wywiad libijski dokonał tego masowego morderstwa zabijając pasażerów samolotu i część mieszkańców Lockerbie. Z tego powodu każdy kto udziela pomocy w szkoleniu libijskich żołnierzy, ochroniarzy lub wywiadu powinien pamiętać o tym ,że ludzie ,których mają szkolić są nadal tymi samymi mordercami lub ich hołdują.

Komentarzy: 0

Grypa666's Blog

Sowieckim, co spowodowało jego oświadczenie w grudniu 1986 r.: “Nie jestem i nigdy nie byłem sowieckim agentem.”

 

Kadafi i Silvio Berlusconi.

 

Drugi co do długości kadencji premier Italii,  Berlusconi otrzymał (wrzesień 2003) nagrodę Zasłużonego Męża Stanu od Anty-Defamacyjnej Ligi żydomasońskiej loży Bnai Brith, z rąk Abe Fozmana (po lewej).
Kontrolowany przez syjonsityczną mamonę Blair w objęciach z Kadafim, szaleńcem Libii, tyranem, który stoi za terrorem bombowym katastrofy samolotowej Lockerbie. Jaki w tym sens?
Kdafi z Nicholasem Sarkozy, mosadowskim premierem Francji.
Obama ściska dłoń Kadafiego.
Clintonowa z jednym z synów Kadafiego, Mutassimem.

Izrael interweniuje w Libii… za Kadafiego!

[...] Wg źródeł w Izraelu, najmuje się żołnierzy afrykańskich z Ugandy, Sudanu, Czadu i Republiki Środkowoafrykańskiej, w tym wojownicy Al Kaidy, którzy mają walczyć z demonstrantami i rebeliantami, zaangażowanym w ciężkie walki w 2-tygodniowej już próbie obalenia przywódcy Libii, które przyniosły tysiące.

jeepers-creepers blog

Raz kolejny, fałszywą informację jakoby powstanie zostało "zlikwidowane".
1945 - Polska podpisała układ z ZSRR ostatecznie regulujący kształt granicy wschodniej.
1980 - Sierpień 1980: w Gdańsku powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy z Lechem Wałęsą na czele.
1991 - Zakończyła się czwarta pielgrzymka Jana Pawła II do Polski
2002 - Rozpoczęła się VIII pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski.

Wydarzenia na świecie
1960 - Arcybiskup Makarios III proklamował niepodległość Cypru.
1990 - Irak i Iran podpisały pokój kończący wojnę iracko-irańską.
2003 - Rząd libijski wziął na siebie odpowiedzialność za zamach nad Lockerbie.


16 sierpnia 1987 - Piotr Sebastian Mikołaj(po bierzmowaniu) Gugała

100 lat !
Spełnienia marzeń !
Dużo Zdrowia i szczęścia !
Wszystkiego najlepszego !

;*


jeepers-creepers 2007-08-16 22:51:17
skomentuj (5)


Ostatni tydzień wakacji
Wczoraj rozpoczął się ostatni tydzień uczniowskich wakacji. W poniedziałek wszyscy wezmą swe torby i plecaczki i ruszą do swych szkółek. Niby nic nadzwyczajnego - sytuacja powtarzająca się od dawien, dawna gdy tylko kończy się sierpień, a jednak nie. Co mam na myśli? Klimat. Atmosferę. Nie wiem czemu ale zawsze ostatni dzień wakacji i.