O czym chcesz poczytać na blogach?

Llanos

Blond przepisy, czyli same sprawdzone przepisy reaktywowanych Blondynek


Przesłodkie :)

Smacznego!

˙·٠•● Σ ●•٠·˙


Uwaga 1. Ciasta nie należy wstawiać od razu do lodówki, bo ciasteczka nie nasiąkną i będą twarde.

Uwaga 2. Podane proporcje na biszkopt są na blaszkę wielkości tortownicy. Na taką większą blaszkę (35x24 [cm]) proponuję 1,5 porcji - jak zrobiłam podwójną, to biszkopt był chyba trochę za gruby. No ale w tej sytuacji sprawne ręce mogą przekroić go na 3 części i przełożyć masą i ciasteczkami 2x - tylko, że wtedy masy też trzeba by było zrobić dwa razy więcej...

11:12, blondprzepisy , The sweetest thing
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 sierpnia 2008
Hiszpański ryż piecowy (Arroz al horno)

Przepis zamieszczam dzięki uprzejmości mojej przyjaciółki Llanos!

Składniki:

Mujeres locas | Crazy women

Were moving and it was already dark.

[A] To jest Pedro, który podobnie jak ja, bardzo lubi fotografować. Trochę jest pobrudzony, bo właśnie skończyliśmy wyciąganie anakondy z błota. 

[A] A to Antek, czyli Tony. Ten facet kocha zwierzęta i pięknie o nich opowiada. I one go kochają, więc bezkarnie bierze w ręce krokodyle, wskakuje do rzeki pełnej piranii, wyciąga z błota anakondy i goni po stepie mrówkojady.

[M] Podsumowując, jeśli chcecie wybrać się w ciekawe miejsca w Wenezueli to Los LLanos obowiązkowo musi znaleźć się na trasie waszej wyprawy. Tam możecie obcować z dzikim światem zwierząt, prawdziwymi ludźmi stamtąd, spać w hamaku i jeść banany, platany i mango prosto z drzewa. A jeśli tak, to polecamy wyprawę z Tonym – sprawdziłyśmy – on jest gwarancją, że będzie wszystko jak należy i do końca życia wspomnienia będę kołatać się Wam po głowie.

[A] Nazwałyśmy go Eddi. Poznaliśmy się przy łowieniu piranii. Ponieważ Eddie nie stronił od obiektywu, piraniami zajęła się reszta towarzystwa (popłynęliśmy tam z ekipą Pedra, więc gringosów nas było co.

cantadora.blog
skomentuj (0)

śnieg na balkonie, wiosna w sercu 2009-03-26 19:43:04Habib Koite and Bamada; Din Din Wo

***

Za tydzień skończę 30 lat. Magiczy czas:)


skomentuj (2)

gracias a la vida que me ha dado tanto 2009-03-27 08:13:12fot.: Karen Kasmauski
z zasobów National Geographic

Yasmin Levy; Gracias A La Vida


* * *


...Gracias a la vida que me ha dado tanto Me ha dado la marcha de mis pies cansados Con ellos anduve ciudades y charcos Playas y desiertos, montañas
y llanos Y la casa tuya, tu calle y tu patio...(...Dziękuję życiu.

Wenezuela

Wenezuela 2008-02-25 Wenezuela, szósty co do wielkości kraj Ameryki Południowej o powierzchni 916 445 km2, leży na północnym krańcu kontynentu, obejmując większą część wybrzeża Morza Karaibskiego. Na zachodzie graniczy z Kolumbią, na południu z Brazylią, a na wschodzie z Gujaną.
Na południe od wybrzeża wznosi się łańcuch górski Cordillera de la Costa. Wiele tutejszych szczytów przekracza 2000 m n.p.m. Góry stopniowo opadają w kierunku południowym, ku wielkiej nizinie Los Llanos (Nizina Orinoko), która rozciąga się aż do rzek Orinoko i Meta, zajmując jedną trzecią terytorium kraju.
Tereny na południe od rzeki Orinoko, stanowiące prawie połowę kraju, nazywane są Guayaną. Można je podzielić na trzy części: południowo-zachodni fragment dorzecza Amazonki, z gęstą, w większości niedostępną puszczą tropikalną; północno-wschodnia delta Orinoko (rozległe mokradła poprzecinane labiryntem kanałów); centralnie położony, szeroki płaskowyż porośnięty sawanną, czyli Wyżyna Gujańska. To tutaj wznosi się większość tepuis. Te gigantyczne góry.