O czym chcesz poczytać na blogach?

Llano

Don Kichote poznaje Asturię

Się coraz bardziej nieszczęśliwy. Zauważyła to Xana, zapytała, jak może mu pomóc, ale wdowiec nie chciał wyjawić powodu swojego przygnębiania.
Któregoś dnia, kiedy Xana przędła, poprosiła go płacząc, żeby wyjaśnił jej przyczynę swojego smutku. Ten opierał się mocno, lecz w końcu powiedział:
- Kiedy przechodzę obok wejścia do jaskini Moru, chociaż zatykam uszy, żeby nic nie usłyszeć, to jednak słyszę głos który mówi:
-Ah, siostro Xano!
Przyjdź zobaczyć swoją matkę,
która jest bardzo chora.
Xana, kiedy to usłyszała, rzuciła przędzę na ziemię, i wyszła z domu mówiąc:
- Ponieważ cztery dni więcej nie oparłeś się pokusie zaspokojenia ciekawości, ominie cię bycie bogatym i cieszenie się moją osobą na zawsze!
Dzieci bardzo przeżyły odejście Xany. A do wdowca, ilekroć mijał jaskinię Moru, dochodził głos mówiący:

- Dalej masz chorą nogę?
Przyłóż babkę i ją zdejmij
i zobaczysz, jak cię uleczy.

Wszystkie historie pochodzą z książki „Del Folklore Asturiano. Mitos, Supersticiones, Costumbres” autorstwa Aurelio De Llano Roza De Ampudia z 1922 roku. Korzystałam też i innej, “Supersticiones y.

Nocne zapiski

Dowódcy";
- "Wyprawa Sobieskiego na czambuły tatarskie 1672" autorstwa Michała Sikorskiego, która ukazała się w nakładem inforteditions w serii "Bitwy/Taktyka"
- "Romantyzm" Grzegorza Janusza i Krzysztofa Gawronkiewicza, drugi wspólny komiks tych panów, w serii "Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona"

Również Poczta Polska postanowiła uhonorować dzisiejszy dzień i dostarczyła spory pakiet książek zakupionych na Allegro, tj.:
- Karol May "Przez pustynię"
- Karol May "Przez dziki Kurdystan"
- Karol May "Upiór z Llano Estacado"
- Karol May "Syn Łowcy Niedźwiedzi"
- Wiesław Wernic "Skarby Mackenzie"
- Wiesław Wernic "Złe miasto"

A parę dni temu zdobyłem jeszcze dwie książki Karola Maya, mianowicie "Króla naftowego" i "Państwo Środka".

Teraz przyszedł czas zanurzyć się w przyjemność lektury bo sterta książek oczekujących na przeczytanie bardzo w ten sposób urosła.
21:14, tom.k79 , Ostatnio kupiłem.