O czym chcesz poczytać na blogach?

Lista schindlera

MyZorki | Męski punkt widzenia. Fotografia uliczna – street photography, filmy video, styl życia, espresso

  Digg

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Ten wpis został.
pisze:

Do llooki:
dziewczynka w czerwonym płaszczyku – w “Liście Schindlera”, choć – przyznam się – zastanawiałam się przez moment czy nie w “Korczaku”… Zawodna pamięć.
Pozdrawiam serdecznie!

 • llooka pisze:

  Alfo dzięki:) za bardzo zaufałam mej pamięci:) Oczywiście, że to “Lista Schindlera”!

  Odpowiedz
 • zosiamarysia - Onet.pl Blog

   

  SHORTCUT TO HAPPINESS:

  Film wyreżyserowany i zagrany w głównej roli przez moją późną miłość Aleca Baldwina, który jest również autorem listu do fanów, w którym bardzo prosi, żeby nie oglądali tego filmu. Niestety dotarłam do tego listu o 120 minut za późno. Brak widza.

   

  BRACIA.

  2 komentarze, które coś wnoszą
  lista Schindlera

  lista prezentów na 8. maja:

   

  1. buty na.

  7 dni – prawdziwe wyzwanie to poznać Świat

  W porównaniu z podobnym okresem zeszłego roku zanotowano 79-proc. wzrost podobnych zachowań. W Niemczech Centralna Rada Żydów – jej przewodnicząca Charlotte Knobloch uważa, że sytuacja przypomina już rok 1933, gdy do władzy doszedł Adolf Hitler – otrzymała setki obraźliwych listów, w których Izrael był nazywany “faszystowskim krajem”.

  Podobne porównania ze zrozumiałych względów są dla Żydów wyjątkowo przykre. Tymczasem nie używają ich tylko ekstremiści. Przywódca holenderskich socjalistów Jan Marijnissen porównał arabskich.

  Barakami tłoczy się tłum ludzi z palestyńską flagą. Nad obozem, na balkonie stoi uśmiechnięty premier Izraela Ehud Olmert. W ręku trzyma karabin snajperski, a na sobie ma niemieckie oficerskie spodnie z opuszczonymi szelkami i długie buty. To oczywiste nawiązanie do sceny z “Listy Schindlera” ukazującej bestialstwo komendanta jednego z obozów zagłady.

  Autorzy raportu podkreślają, że winę za narastający antysemityzm ponoszą media, tradycyjnie proarabskie, lewicowy establishment i zachodnioeuropejscy intelektualiści. W Izraelu widzą oni nie tylko.

  zwyczajny blog Zwyczajnej..

  Który na moment kłuł mnie w serce, traktując go mniej więcej jak krwawienie z nosa."

  zwyczajna 2006-04-06 23:44:28
  skomentuj (1)


  Mój smutek...
  jak zamknięty idealnie w temacie przewodnim Listy Schindlera.. w violinowym solo Itzhaka Perlman'a...

  zwyczajna 2006-04-12 23:57:41
  skomentuj (0)
  Osobowość ćmy
  Katarzyna Grochola

  (...)jej dłoń trafiła na dłoń innego.

  Ja ogień ,Ty woda...

  I dodam cukru(takiego z trzciny cukrowej a nie z buraków) a potem zrobię sobie gorącą czekoladę z bita śmietaną:P (wiem ze to wszystko bardzo was interesuje!)
  No to by było na tyle...Czekam już na wiosnę...a tak na koniec dodam ze bardzo ciekawy film ostatnio oglądałam."Lista Schindlera"-to chyba pierwszy film który jakoś wpoił mi się w psychike i mocno zatrząsł moimi poglądami.Film oparty jest na faktach i mimo ze tamto już minęło,mimo ze jest niby lepiej to tak naprawde większość ludzi to zawistni i rządni władzy psychopaci,czyli pod tym względem nic.

  blog daniela ...aby wolnym być człowiekiem!

  Pianista. Z pewnym dystansem zawsze podchodziłem do tego typu produkcji, gdyż przez wiele lat historia była fałszowana i teraz też wolę być ostrożny, a i tematyka wydawała mi się nad wyraz eksploatowana, czasami z przesadą. Chyba pozytywnie pamiętam dużą produkcję, jaką była Lista Schindlera, natomiast teraz Pianista zdecydowanie będzie na równi z nią. Pomijam aspekty samej techniki i zobrazowania skupiając się na samej wymowie brutalizacji ludzkich działań. Jednym słowem – zawsze mnie szokuje, gdy widzę mordercę mordującego z zimną krwią, bez.