O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

List motywacyjny

Jak pracować, być zmotywowanym i generować fundusze

Posiadanych umiejętności, jak znajomość języków obcych, posiadanie prawa jazdy czy innych umiejętności, np. związanych z obsługą określonych programów komputerowych.

Tagi: o pracy w domu praca praca chałupnicza praca w domu pracuje w domu zarabianie w domu
21:05, funduszowy3
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 listopada 2011
Kredyt gotówkowy

Pieniężny.Tagi: fundusze inwestycyjne jak inwestować w fundusze o funduszach inwestycyjnych TFI towarzystwa funduszy inwestycyjnych
14:39, funduszowy3 , Fundusze inwestycyjne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2011
List motywacyjny

Jak napisać

Jak dobrze napisać CV i List motywacyjny

I osób wracających po dłuższej przerwie w karierze. Dzięki niemu mogą wyjaśnić przerwę w karierze oraz wyjaśnić wszelkie niewiadome umieszczone w CV.

Dobrze napisany List motywacyjny powinien być ukierunkowany pod konkretne stanowisko oraz pracodawcę.  Pisząc List motywacyjny powiąż swoje kwalifikacje i zamiłowanie pod stanowisko o jakie się ubiegasz. Przedstaw swoją wizję jak by prezentowała się firmą z Twoją osobą i jak wiele wniósłbyś do firmy. Tak napisany List motywacyjny jest bardzo skuteczny, przedstawia kandydata w pozytywnym świetle.

DobreDomeny

Prawnego niż stosunek pracy (np. na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło), to działalność takiej firmy można zawiesić.List motywacyjny – czemu trzeba to pisać? 2010-06-30
Dopóki na większość interesujących ofert pracy będzie odpowiadać bardzo wielu kandydatów, często równie dobrze dopasowanych do wymagań konkretnej oferty, dopóty pracodawcy mogą nam w trakcie procesu rekrutacji stawiać czasochłonne w realizacji żądania, czyli na przykład wymóg wysłania listu motywacyjnego.

Jeśli w odpowiedzi na daną ofertę pracy, w której proszono także o list motywacyjny, wyślemy jedynie swoje CV, jest bardzo prawdopodobne, że co najmniej kilku innych równie dobrych kandydatów (a może i lepszych.

HR Cafe – blog praktyka

Jak łatwo się domyślać, przekłamanie dotyczy in plus lub in minus. Niestety, jeśli nie mamy unikalnych, bardzo pożądanych kompetencji, może to być element zmniejszający a nie zwiększający nasze szanse …

MIT 4 i ostatni (na razie)

- list motywacyjny – po co on jest ?

Brutalna odpowiedź brzmi – bardzo często – po nic !

Z reguły roi się od błędów, które dyskwalifikują kandydata np.:

a. Nie zmienione stanowisko tzn. ktoś aplikuje na kilka (powiedzmy, że zbliżonych) stanowisk w.

list-motywacyjny24.mblog.pl - mBlog

Poza granicami kraju.  Autorzy tych przykładów włożyli co niemiara pracy aby przykłady wyglądały profesjonalnie tudzież spełniały swoje funkcja alias rozreklamować umiejętności kandydata. Jeśli planujesz zacząć swoją karierę zawodową owo będziesz musiał napisać CV i List Motywacyjny.

Od jakości swojej samoprezentacji będzie zależało azaliż zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Wielu młodych ludzi w toku pisania pierwszego podania o pracę ma spośród tym znaczne problemy. Dlatego zalecam by skorzystać z poradników.

Okno na zakręcony świat

Krótką, lecz burzliwą, dyskusję zakończyliśmy przed budynkiem mojej firmy.

Mąż podsumował ją stwierdzeniem, że owszem, list motywacyjny jest potrzebny, ale tylko w przypadku przedstawicieli zawodów, parających się tak zwanym „piórem”, którzy muszą udowodnić, że potrafią pisać, a przede wszystkim „wode lać”!


List motywacyjny wzór

Masłodajnia

Za mało. Zmień przypadek tematu, chociażby na dopełniacz i teraz poszuaj rymów. Miasta - Pasta - Basta - Kasta - Chlasta - Ciasta - Drzewiasta - Krzaczasta - Zarasta - Syfiasta... Już lepiej.:)

 • Mając słowa kluczowe połącz je na wzór sznura przyczynowo-skutkowego. I tak: kasta się chlasta i basta, bo jest krzaczasta, a pasta płynie z miasta i ziemia syfiasta brudem zarasta. Brawo! Bądź z siebie dumny!:)
 • Teraz zrób z tego ciągu cztery wersy. Wystarczy. Im mniej.

  W przypadku mojego niecelowego wpadnięcia do wody, bowiem moje kamienne serce nie pozwala mi samemu utrzymać się na powierzchni.

  Chętni spełniający wyżej wymienione wymagania proszeni są o przesłanie swojego CV i listu motywacyjnego na moją internetową skrzynkę pocztową oraz przygotowanie się na ewentualną rozmowę kwalifikacyjną.

  Tymczasem życzę wszystkim: "Wesołych Świąt!"

 • Blog tytuł mieć musi - a tu Figa - Onet.pl Blog

  3 -pisanki

  19 czerwca 2011
  Wciąż się uczę   "Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest" (cyt.)


  Gębę. 

  To co przychodzi na naszą skrzynkę pocztową woła o pomstę do nieba. Zastanawiam się jakim cudem ci ludzie w ogóle skończyli średnie szkoły (w ogłoszeniu nie ma wymagań co do szkoły, więc nie rozumiem po co podkreślają w listach motywacyjnych średnie wykształcenie), skoro ich poziom intelektualny jest niższy niż mojego 10-letniego syna?
  Treści z CV i listów motywacyjnych są żałosną kpiną z naszego systemu szkolnictwa, które wypuszcza takie niedouczone .